Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Seriál jenž ukázal spoustu polonahých ženských těl a Mitche Buchannona. Jedna rada pro Borata. Nejsem si jist, že volba C.J. byl ten nejštastnější nápad. Jsem přesvědčenej o tom, že po pláži behaly lepší kousky.

Ulice (2005) (seriál)

Opilý Pavel Kříž je už jakousi tradicí české televizní scény. Díl ve kterém příjde na mol do školní třídy svojí dcery, přičemž za sebou vleče dřevěnou kachničku na provázku, mě upřímně rozesmál.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Stejně jako kniha tak i film je díl od dílu temnější. Autoři čtvrtého dílu, museli mnohé příhody z knihy vypustit a některé věci značně ošidit. Ne že by se jim to nějak dalo vyčítat, při rozsahu knihy se není čemu divit. Sám jsem zvědav, jak se s tímhle poperou u pátého dílu, který je ještě o hodně delší. Čtvrtý díl je napínavý a především hodně vtipný. Harry je ve věku, kdy se nevyhne nástrahám dospívání, a tak je ve filmu spoustu místa pro typické teenagerovské problémy. Všechny tři úkoly jsou převedeny na filmové plátno stylově. To platí obzvláště pro souboj s drakem, na této scéně si dali tvůrci opravdu záležet. Pomyslným vrcholem je opravu závěr na hřbitově (tmavý, strašidelný, tajemný). Konfrontace mezi Harrym a Voldemortem ve mně zanechala silný dojem.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Kdo by tohle neznal, ani se mi nechce věřit tomu, že je někdo takový, kdo neviděl ani jeden díl. Podle mě to je jeden z nejpopulárnějších seriálů všech dob. Postavy jako Frank, Carol, Dana, J. T., Karen, Mark, AL, Brendan a hlavně pak Cody(jehož vtip a smích jsou skoro legendární). Dvě rozpadlé rodiny, které se spojily v jednu. Díky tomu vzniká cleá řad humorných situací. Při některých jsem se popadal za břuch. Slabinou je, že seriál s přibívajícími díly znančně ztrácel tempo. Jakmile odešel Cody, ztratilo to šmrnc a kouzlo.

Utržený ze řetězu (2005)

Když v tom hraje Jet-Li, čekal jsem nějakou neustálou akční řezbu protkanou rvačkami všeho druhu a praskáním kostí. Ale nečekaně tomu tak není. Samozřejmě nechybějí zde pořádné souboje přesně podle jet-liovského formátu, ale navíc scénáristi vymysleli nápaditý děj o rozpoznání sebe sama, aneb jak přestat být poslušným zvířetem a stát se dobrým člověkem. Morgan Freeman hraje dobrosrdečného člověka, zatímco Bob Hoskins typického bezpáteřního parchanta. Oba jsou naprostými protiklady na poli dobra a zla. Zatímco ten zlý vidí v Dannym prostý nástroj a vychoval z něho svého hlídacího psa, tak ten druhý v něm probudí člověka a ihned ho přijme do rodiny jako vlastního syna.

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Nejdřív to vypadá jako kdyby se zamilovaná studentka nechtěla smířit s tím, že pro jednoho kardiologa nebyla velkou láskou, ale pouhou milenkou, aby nakonec vyšlo najevo, že nebyla ani tou milenkou, ale namísto toho psychicky narušenou ženou. Ha a kosa uhodila na kámen. Nemůžu si pomoci, ale k jemnému obličeji Audrey Tautou, kterou mám navíc navždy zafixovanou jako Amélii, mi takováhle role příliš nesedí.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Lovec pokladů, který mi nabídl vtip, charisma, chladnokrevnost, nebojácnost, dobrodružství a hlavně skvělou zábavu. Nejvtipnější scéna celého filmu prý vznikla náhodou. Jedná se o to jak Indy narazí na chlápka se šavlí, jednoduše vytáhne pistoli a odstřelí ho. Původně měl mezi ním a šermířem proběhnout regulérní souboj, jenže v té době Harrison Ford trpěl úplavicí, a tak nebylo možné provádět nějaké bojové scény, proto se rozhodlo jinak a výsledek už všichni znají.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Cuarón pojal Harryho po svém, na rozdíl od Columbuse se nedrží toliko upjatě knihy. Je to trochu nečekané, ale je to ku prospěchu věci. Žáci bradavické školy již nenosí jen hábity, oblékají civilní oblečení. Svět Harryho Pottera najednou působí uvěřitelněji a současněji. Vězeň z Azkabanu má tempo, nechybí mu vtip ani napětí. Ema roste do krásy a nejenom tím na sebe strhává pozornost. Právě Hermionna zásadním způsobem ovlivní finální zápletku celého dílu. Cuarón to pochopil a Ema taky. Přesto je stále hlavním hrdinou Harry, a Radcliffe se s tímto faktem opravdu slušně ztotožnil. Jedním z klíčových momentů knihy je vztah Harryho s Lupinem, myslím si, že ve filmu je mu věnována značná pozornost. Vůbec Lupin je nejsympatičtější postavou tohoto dílu. Samozřejmě i Ron má svůj význam, sice takový doplňkový, ale důležitý. Vězeň z Azkabanu je dospělejší, temnější, napínavější, ale kupodivu i vtipnější Harry Potter.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Vtipné a účelné zobrazení našeho vnitřního světa, který je až nečekaně pestrý. Základní funkce lidského těla ve formě, která je vhodná pro děti i pro dospělé.

Sexy Pistols (2006)

Sákriš, tyhlety Mexičanky rozproudí krev v těle. Korzet, kozenky, postelové praktiky..pěkně se na to dívá. Nejen, že jsem ukojil své potřeby, já se přitom i bavil.