Válka policajtů (2004)

Přišlo mi to moc kruté a pesimistické. Policista co měl skoro všechno, nakonec o to všechno přišel. Depardieu jako karieristický policajtský parchant mi taky nějak neseděl. Navíc na konci, kdy jsem čekal, že dojde k nějakému nečekanému závěru nebo alespoň strhujícímu, se tak nestalo. Ale zase na druhou stranu, svět dokáže být někdy krutým a nespravdlivým, tento film nechť je toho důkazem.

V jako Vendeta (2005)

Tomu se říká ta pravá totalita. Zákaz vycházek v určitou hodinu bez povolení, snaha o potlačení historie, konec svobody projevu, propaganda a temnota. Aneb Londýn, jak ho ještě neznáme. Ten kancléř jako kdyby vypadl z oka Adolfu Hitlerovi. Na první pohled je při jeho projevu vidět, kde že se autoři inspirovlali. Od ostatních komiksů, Ve Vendetě nenajdeme tolik akčních scén jako u jiných filmů tohoto typu. Nicméně, když už tam nějaký ten souboj proběhne o to víc stojí za to. Detailní záběry při závěrečném souboji Véčka a jeho technika používání nožů je naprosto úchvatná. Bratři Wachovští tedy ubrali na akci, ale to vůbec nevadí, protože všechno vynahradili značně emotivním příběhem s politickým podtextem (zjištění, kam až ona totalitní vláda byla schopna zajít, jen aby se dostala ke "korytu", je zdrcující). Atmosféru umně doplňují zdařilé dialogy, kruté a přesto pochopitelné chování mstitele V a krásná Natalií Portman, která připomíná roztomilou školačku. Nemám co vytknout, jedna z nejlepších komiksových adaptací.

Jak na věc (2002)

Hugha Granta nemám příliš v lásce, ale v tomhle filmu mě mile překvapil. A když to tak vemu, tak mě celá tahle komedie překvapila, je víc než dobrá, ba přímo je skvělá. Jako horká a voňavá káva bez zbytečného cukru.

Černí baroni (1992)

Komedie, co si pouští na paškál minulý režim. Jde jí to moc dobře. Díky Černým baronům vím, že samopal na děšti rezaví a koroduje.

Con Air (1997)

Banda zločinců v akci, plné letadlo úchyláků, vrahů, zlodějů a dalších kriminálních živlů se snaží dostat na svobodu. Steve Buscemi jakožto sexuální deviant je naprosto úchvatný a Cage jako Cameron Poe taky stojí za to. Celkově je to pohodový akční nářez. Od pěti hvězdiček mě jen zrazuje přeci jen moc kýčovitý závěr.

Titanic (1997)

Neříkám, že je to špátná podívaná, to vůbec ne. Hlavně ta napínavá poslední třetina, ta opravdu stojí za to. Například pád člověka, který se uhodí o lodní šroub a následně rotuje vstříc k vodní hladině, patří k nezapomenutelným zážitkům. Kate Winslet jako Rose je úžasná, zvlášť když jí Jack učí jak vytvořit pořádný " hlen " a následně ho vyplivnout co nejdále, ona i ta scéna jak jí Jack kreslí taky není k zahození. Ale proč jedenáct oskarů, to je snad přehnané. Každopádně když už něco Cameron natočí, tak to stojí za to a taky to pekelně vydělává.

Knight Rider (1982) (seriál)

Tak tohle byl můj oblíbený seriál, velký hit v mém pubertálním obdobím. Úvodní melodie mi v uších zní dodnes.

Nezvratný osud 2 (2003)

Já bych to celé nazval Jak umřít destkrát jinak nebo Soubor nejbizardnějších smrtí. Je to ideální pro všechny ty, co trpí nějakou odchylkou osobnosti a mají rádi zvrácenost. Jestli já taky nejsem pan ouchyl, protože jsem se skvěle bavil.

Šumný Hradec Králové (2000) (TV film)

Celý dokumentárně-zábavný cyklus je perfektní, ale tenhle díl je nejlepší. Elektrárna na Labi (Hučák), Novákovy garáže, gymnázium J. K. Tyla a Masarykova základní škola, museum, Grand, Městské lázně....to všechno moc dobře znám, jsem totiž od narození patriot Hradečák, a tak ani nemůžu hodnotit jinak než stupněm nejvyšším.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Tato talk show se mi stala překvapením na poli televizní zábavy. Velmi příjemným překvapením. Konečne pořádná talkshow, u které se jednak dozvíte něco nového, ale především se pobavíte. Pan Kraus má za tenhle nápad jedno velké plus. Kvalita takovýchto pořadů se odvíjí především od kvality moderátora, a on opravdu kvalitním je. Samozřejmě, že se i aktraktivita jednotlivých dílů, odvíjí od atraktivity pozvaných hostů. Jako celek ale naprosto funkční. Takže, uvolněte se, prosím..