Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Nechutné praktiky nacistických pohlavárů, výkaly, krev, zvrhlost a odpornost. To vše se tady vyskytuje v hojné míře. Tvůrci asi provozovali nějaký zvláštní konkurz při výběru zvrhlíku, protože ti staří " dědci " vypadají jako z jiné planety. Když jsem tohle viděl, tak jsem měl strašný hlad a konzumoval jsem pizzu, a odpad nedávám asi jen za fakt, že jsem se při filmu alespoň najedl.

Balzac a Švadlenka (2002)

Jste vzdělaný a neodpovídáte dobovým tendencím? Tak pak vás pošlou na venkov na "převýchovu", aby se z vás stal pracovitý a režimu odddaný rolník. Při sledování jsem se až podivil jak byli venkované lid prostý, lépe řečeno totáně nevzdělaný. Být negramotný bylo naprosto v pořádku, lékařská péče téměř nulová, elektřina neexistovala a sociální zařízení také ne. Na první pohled bych řekl, že se jedná o nějaké hodně vzdálené období, ono tomu ale ani zdaleka tak nebylo. A pro naše dva hrdiny to muselo být poměrně kruté. Zkuste si to sami představit. Štěstí pro dva kamarády, že najdou útěchu v podobě milé švadlenky a v evropské beletrii. V celkovém kontextu je to příjemný příběh, který se jen okrajově orientuje na komunistický režim, protože hlavní roli zde hraje přátelství tří lidí, které je však náhle ukončeno. Opravdu by mě zajímalo, co se stalo se švadlenkou.

Pingu (1990) (seriál)

Jde to i beze slov a funguje to. To brblání je roztomilé a vůbec celý tento seriálek je velmi milý. Například stupidní večerníček "Jak to chodí u hrochů " by si z tohohle měl vzít příklad.

Road Trip (2000)

Podobný styl jako všechny ostatní komedie tohoto typu. Na Prcičky to stejně nemá, ale co do vtipnosti se jim to vcelku vyrovná. Navíc takovou lahůdkou je DJ Qualls, který stojí za to. A Tom Green je fakt solidní magor.

Ozvěny mrtvých (1999)

Opravdu srhující atmosféra z těch vidin mně pořádně mrazilo. Jsem přemýšlel, že bych někdy taky zkusil hypnózu, ale to jen do doby než jsem viděl tohle. Teď už se mi to radši ani nechce zkoušet. Kevin "Slaninka" mně zaujal až překvapil, v lepší roli jsem ho asi neviděl.

I.Q. (1994)

I. Q. je O. K. Nic převratného, ale o to ani nešlo. Jo to pohodové a vtipné. Pro dobrou náladu skvělá volba. Navíc pan relativita čili Einstein je velmi příjemný a zábavný chlapík.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Chytne a nepustí. Asi takhle bych to dokázal říct ve zkratce. Dobře realitu bych hodil stranou, vědmám skutečně nevěřím, nikdy bych nešel ke kartářce a podobným podvodnicím, ale tady v tomhle filmu naše vědma není žádná šarlatánka, navíc je sympatická a má opravdu vidiny minulosti i budoucnosti. Nejlepší na tom celém je, že během několika chvil padne vina na jednoho aby vzápětí byl vystřřídán viník někým jiným. Takhle se v krátké době do podezření dostane (s trochou nadsázky řečeno) polovina města a v jednu chvíli mi dokonce přišlo, že vše vypadá na sebevraždu. Jen chybičkou je, že opravdový viník je tak nečekaný, až jsem to velmi brzo vlastně začal očekávat.

Pelíšky (1999)

Pro mně dosud nepřekonaný český film od počátku devadesátých let. Řadím ho na stejnou úroveň jako Kolju. Co hláška to perla, co scéna to precizní práce. Komediální prvky se střídají s prvky trpkosti režimu té doby. Film vtipný a veselý a zároveň tak skeptický a smutný. Všichni herci dokázali svoje dialogy pojmout dokonale věrohodně, především pak Miroslav Donutil, Jiří Kodet Jaroslav Dušek a takhle bych mohl pořád pokračovat dál. Kdo to ještě neviděl by si nejbliží reprízu neměl nechat ujít.

Zapomenuté světlo (1996)

Příběh, z kterého sálá temná síla totalitního režimu. Absurdita téměř na každém kroku. Emotivní snímek o boji dobra a zla. Bolek Polívka není jen Bohuš z dědiny. Jak vidno umí skvělě ztvárnit i mnohem vážnější roli. Českého lva získal zcela po zásluze.