Magická posedlost (1998)

V tomto prípade moje vysoké hodnotenie vôbec nie je adekvátne. Nie je to žiadne majstrovské dielo a v podstate ani hodnotný film. Len srdcovka... Mám rád tieto witch záležitosti.

Life's a Beach (2010) odpad!

Nerád dávam odpad a snažím sa v mnohých prípadoch nájsť aspoň niečo pozitívne ale tentokrát sa tam nenašlo nič. Ani na zabitie nudy to nie je dobré.

Stmívání (2008)

Prvý diel je ešte ako tak pozerateľný. Musím sa priznať, že občas vyhľadávam takúto jednoduchšiu zábavu a keď s tým kamarátka prišla nepredstieral som potešenie. To ale klesalo a klesalo... Myslím, že ak by sa všetky knihy spracovali do jedného filmu možno by to až také zlé nebolo. Ak ste neboli nadšený týmto prvým dielom a nemáte 16 neodporúčam sledovať ďalšie časti. Ja som to urobil ale moja snaha skončila otrasnou dvojkou. Bye bye Twilight.

Bezejmenná kulka (1959)

Začínam mať strach o svoju povesť odporcu westernov pretože toto je opäť jeden skvelý kúsok. Úplne som si vychutnával strach obyvateľov z vraha, ktorý netušia koho prišiel zabiť, obviňujú jeden druhého a tak postupne vypláva na povrch zopár špinavostí. Parádna jazda a ešte parádnejší záver. Kiež by sa taký Gant objavil aj u nás.

Klepáním se neobtěžuj (1952)

Nie je to zlé ale ani nič prevratné kde by som si povedal Wow, toto som teda ešte nevidel. Chvíľu som váhal nad hodnotením (lebo Marilyn) ale 3* sú tak akurát. Inak je to lepšie spracovanie príbehu o aké sa v súčastnosti snažia televízne filmy s názvami ako "Moje dieťa mi nevezmeš!" a podobne.

Donnie Darko (2001)

Prvý krát za dlhé obdobie sa mi stalo, že vôbec netuším aké hodnotenie by som mal dať. Videné 2x a 2x s iným zážitkom. Prvý bol lepší. Bol som z toho celého paff a dostavil sa známy WTF moment. Druhý krát bol už ten efekt civilnejší. Na koniec ale dávam 5* z prvotného nepochopenia a z dobrého pocitu vidieť po čase film, ktorý spĺňa dôležité kritérium. Je iný.

Láska mezi superstar (2003)

Pridávam do svojho pomyselného rebríčka najhlúpejších filmov, ktoré som kedy videl. Tá jedna hviezda je ani neviem za čo. Asi za pokus zhrnúť 200 častí telenovely do jedného filmu.

Ach ty holky! (2005)

Musím povedať, že niečo tak divné som nevidel už veľmi dlho. Dosť divné je aj to, že je to film, ktorý ma za poslednú dobu pobavil asi najviac. A to som videl iné 80 percenťáky. Je to komédia? Je. Smial som sa? Skoro celý čas. "Čo mám povedať našim, prečo idem neskoro?" "Povedz, že sme vonku našli cigarety, tak nám trvalo kým sme ich vyfajčili" "To mi asi veľmi nepomôže"

Terapie láskou (2012)

Dosť ukecané a dosť presladené no predsa neskĺza na úroveň priemerných romantických komédií. Presne niečo také človek občas potrebuje vidieť. Keď už nič iné, ten tanec bol taký romantický, že aj ja chladná to bytosť som podľahol a mohol mi na tvári zostať ten hlúpy úsmev (a nerobte sa, že ho občas nemáte aj vy :-).

Trosečníci (2002)

Wow, no tak Madonina hudba ma zaujíma asi tak ako hluchého Mp3 prehrávač, jej osoba mi je nesympatická a celkovo ma vôbec nezaujíma či je alebo nie je. Čo sa ale stalo? Ja som sa na konci rozreval a to úplne, že na potoky sĺz. Ja neviem čo mi bolo alebo či som len mentálne inde ako ČSFD ale mne sa to naozaj páčilo.