La leggenda del bandito e del campione (2010) (TV film)

Tento super truper výtvor svojou hlúposťou ťahá až niekde k tvorbe Paris Hilton. Absolútne nesympatickí herci na ktorých osudoch človeku záleží asi tak ako mne na troch okoloidúcich, čo som stretol pred 10 rokmi na Agrokomplexe v Nitre. Tvorcovia sa snažia, aby sme súcitili s hlavným hrdinom ale to sa jednoducho nedá keď on si za tie svoje sračky môže sám a ja som mu prial elektrické kreslo. Chlapec sa ako malý snažil vykradnúť banku. Bankár ho vysmial ale v dospelosti sa mu chlapec pomstí. My ho máme preto akože obdivovať. WHAT THE kurva FUCK? Jedna * za námet na vytvorenie učebnice idiotského chovania. A áno... pri takýchto paskviloch si dovolím aj nadávať.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Je tu asi XY vecí za ktoré si tento film zaslúži zhorieť v pekle. Ale mňa to na prekvapenie tak bavilo, že som bol z toho aj sám prevapený. Nehľadiac na zopár logických chýb, komerčnú prázdnosť a héliový hlas Ryana Goslinga som bol spokojný.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Niekto si tu robí kozy s týmto hodnotením. Ja som teda Janíčka und Marienku videl v takej kvalite, že by sa za to nemusela hanbiť ani babkina stará tesla. Napriek tomu strčili do vrecka také eso ako Hobbit. Totálne namakaný film kde jedna akcia strieda druhú, divák si nemá ani poriadne kedy vydýchnuť. Masky a efekty také, že tvorcovia starých hororov si môžu ísť oči vyplakať (ak sa ešte nepominuli). Jediné čo mi vadí je akurát tá popcornovosť okolo neho, ktorá ale určite o pár rokov vyprchá. Btw. jedna čarodejnica nápadne pripomína Nicki Minaj. Ak by to bola naozaj ona, presne to čo dostala by si aj zaslúžila :-)

Maska démona (1960)

Trochu sklamanie. Čakal som nejaké hororové orgie ala Argento a filmový exhibicionizmus, ktorý sa nedostavil. Je to na svoju dobu zrejme veľmi vydarené dielko ale mňa to neoslovilo. Hlavne ma štvalo neustále odpadávanie hlavnej predstaviteľky a to, že všetky strašidelné scénky sú založené na vypúlených očiach záporákov. Škoda lebo milujem tieto čarodejnícko-záhrobné príbehy a práve preto som sa na tento film tešil. Tri hviezdičky dávam len kvôli môjmu priateľovi, ktorý mal z toho nočné mory. Zrejme to svoju úlohu splnilo.

Halloweenská noc (2007)

Tento film ma fakt naštval pretože absolútne nevyužil potenciál, ktorý mal. Nebojím sa povadať, že mal dokonca potenciál stať sa kultový. Ale prd... nič také sa nestalo. Jednotlivé príbehy sú zaujímavé a atmosféra miestami funguje no vždy sa to musí pokašlať nejakým 100x videným americkým vtípkom, aby sa zase aj tí menej rozumovo obdarení nezačali nudiť. V skratke: celý čas som mal pocit, že tvorcovia majú zviazané ruky a keď to už už naberalo grády, tak im po nich pekne niekto klepol. Sklamanie.

Stroj času (2002)

Neviem či mal byť toto nejaký megahit keď tu čítam, že to veľa ľudí sklamalo. Ja som k tomuto filmu nikdy tak nepristupoval keďže som ho videl v jedno letné popoludnie úplnou náhodou v TV. Musím povedať, že pre mňa bol tento film jeden z najzvláštnejších aké som kedy videl. Pôsobí na mňa stiesnene dokonca až komorne. Cítil som sa ako zavretý v malej krabičke a čas okolo mňa bežal a bežal. Neviem si predstaviť odísť zo svojej doby a žiť ďalej s tým, že už nikdy nikoho neuvidím aj keď stále existujú tam niekde v minulosti. Či bol v myšlienke film originály to tiež neviem ale rozhodne ju dokázal pocitovo na mňa preniesť. Videl som ho už pár krát a ten divný pocit som mal zakaždým.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Čo mi na tomto seriály vadí je to, že vlastne každý vtip je založený na tom ako niekoho ponížiť. Je to len seriál a je to vtipné ale ako realitu si to neviem a ani radšej nechcem predstaviť. Takto si asi nejak predstavujem emocionálne dno a s ČÁRLÍM by som nemenil ani za svet. Vlastne je to dosť smutný seriál a občas ma dokáže aj zdeptať. Žiť vo svete kde ma nikto nemá rád a kde sa city prejavujú tak, že sa neprejavujú... 4* za ten humur a zrejme hlbšie radšej netreba ísť.

Let (2012)

Tomuto americkému drámatu veruže nič nechýba, čo v tomto prípade ale nie je tak celkom pozitívna správa. Všetko sa to deje v istých šablónach, ktoré sme mali možosť už pár krát vidieť. Ja radšej predsa len tú európsku tvorbu. Amíci nech si radšej točia 3D megalománie. Drogy jsou špatné, ano?

Lollipop Monster (2011)

Videné 3x tri dni po sebe. To hovorí za všetko. Nič pre konzervatívneho diváka, šupa pre nás ktorí sme tak trochu mimo a možno sa tak trochu ešte stále hľadáme aj keď nám už nie je 15. Jendnoduchý ale pôsobivý film. Myslím, že som sa do neho zamiloval. A tá blondínka je teda riadne ... uff.

Satan přichází (2006)

NUDA NUDA NUDA NUDA NUDA NUDA NUDA... Liev Schreiber sexi... NUDA NUDA NUDA NUDA NUDA NUDA... Scénka v ZOO... NUDA NUDA NUDA NUDA... Ružové prasiatko Julia Stiles svoju rolu berie vážne... NUDA NUDA NUDA NUDA... To decko je nechutné, že by som mu jednu... NUDA NUDA NUDA NUDA... Jeden zaujímavý ujo monster... NUDA NUDA NUDA ... Koniec. Vypínam telku úplne nasr..ý, že ešte aj dnes sa dá takáto totálne XY prevarená téma natočiť akože vo veľkom a bez štipky nového nápadu. A keby len to. Tvári sa úplne seriózne. 1* za spomínaného Schreibera a Miu Farrow aj keď sa mi zdala skôr komická ako strašidelná. A zase ani tá Stiles nie je taká zlá aj keď má vzhľad ošípanej...