Maska zrcadla (2005)

Vizuální orgie, které občas trochu narušovala animace "temnoty" a Sfing, ale celkový dojem vylepšuje brilantní hudební doprovod :)

28 dní (2000)

Trapné, nechtě komické dialogy a neuvěřitelné (v tom horším slova smyslu) herecké výkony. A Sandra jako alkoholička? To bych jí neuvěřil ani s páakou přes každé oko a hluchý, ta jediná hvězda je za Steva Buscemiho.

Pancéřová holka (1995)

5* si zaslouží už jen scéna, ve které hlavní hrdinka v tanku útočí na náklad zbraní a během útoku zvládne sledovat balet, opékat si klobásy a sestřelit chlápka šípem, načež se projede na hlavni jako na serfovacím prkně a ještě trousí jednu hlášku za druhou. Sice se snad najde pár hluchých míst, ale film jede takovou rychlostí, že si jich nelze všimnout + je tam Jack Kerouack reinkarnovaný jako obří klokan. Obří Klokan !!!!!!! :-D Turbobooster!!!

Ultraviolet (2006)

Křiklavě barevné, rychlé a akční. Proč ale většina akce probíhá za naprosté tmy pouhým blikáním baterek, nebo (v případě "velkolepého" finále) za naprosté tmy se dvěma plameny :(

Daredevil (2003)

Ta první * je pro Kevina a ta druhá * je pro Collina :-D První film, u kterého nechci vidět Director´s cut.

Lexx (1997) (seriál)

Naprosto chápu to srovnání s (mým milovaným) Red Dwarf - občas to tam dýchne :) Hlavní hrdina mi připomíná kombinaci Listera a Rimmera v jedné osobě (brrr :-D). Úchvatnost, s jakou seriál střídá a paroduje žánry (jeden díl paroduje teenagerské vyvražďovačky, jiný je zase muzikálový, potom přijde upíří horor z opuštěného zámku na vrcholku ostrova :-D) je nejspíše zároveň největším plusem i mínusem, protože jak se střídá žánr, tak se střídá i kvalita :( To je ta nedokonalost, která, jinak vyjímečný ( a místy bizardní ) sci-fi seriál, který si utváří vlastní pravidla vesmíru, života a vůbec, stojí tu jednu hvězdičku ;-) Plus většina dílů se (více, či méně ;-)) točí kolem Stanleyho a Xevina hledání sexuálního uspokojení :D Podaří se sexuální otrokyni a nemilovanému ošklivákovi najít partnery? "A týká sevšeobecná volnost i, no vždyť víš, věcí lásky?" "Ne.... ale pokud jde o sex, tak ano. Vyhovuje ti to?" "Nejen to :-D"

Denní hlídka (2006)

Tak tohle byl rozhodně zvláštní filmový zážitek. Na první pohled to vypadá neuspořádaně, zmateně a nepochopitelně. Navíc okořeněno vyloženě ruským stylem a humorem, který ne zrovna každému zachutná (někomu se možná i vyloženě vzpříčí), ale... U mě to fungovalo. Mám rád zvláštní filmy, a tohle je rozhodně jeden z nich. A je tak zvláštní, až je skvělý. Navíc scény jako sporťák na zdi, či závěrečný útok, to vše umně pospojované do jednotného celku... No paráda. po druhém shlédnutí musím své hodnocení zvedbout ještě o jednu hvězdu :)

Oko dravce (2008)

Nevím proč, ale tenhle film mi přišel strašně stupidní. První půlku jsme se smáli tomu ději a trapným replikám a druhou si nepamatuju, protože jsem usnul (a ani sem nějak neměl chuť to dokoukávat do konce ;))

Sherlock Holmes (2009)

Tak jsem konečně viděl Sherlocka a musím říct, že to vůbec nebylo špatné. Film velice příjemně uběhl a to hlavně díky ústřední dvojce Dowrey jr. & Law, kteří si navzájem parádně "hráli do noty" a záporák v podání Marka Stronga jim úspěšně konkuroval. Celkově by se dalo říct, že film je jeden z těch lepších Holywoodských snímků, přesto se i tady objevilo pár klišovitých momentů, které obsahuje každá "popcornová" zábava (ano je to tak, Sherlock je popcornová zábava, nic víc, nic míň). Poslední věc o které se chci zmínit je hudební stránka, kterážto mi přišla velice povedená :) Sečteno a podtrženo, Guy Ritchie potěšil, nezklamal, ale Snatch je Snatch :)

Černej Dynamit (2009)

První polovina byla trochu roztahanější a tím pádem i lehce nujdnější. Potom přišla Dynamitova válka proti drogám a pak už to jelo jako po másle (nebo spíše po sladovém likéru Anakonda). A takové vychytávky jako logická dedukce v restauraci, nebo záverečný Black Dynamitův proslov k první dámě byly naprosto úchylné a zároveň naprosto dokonalé :) Takové lepší 4 :)