Hulk na neznámé planetě (2010)

Tak tohle byla příjemně strávená hodinka a půl plná akce a hlavně Hulka. Příběh byl sice oproti komiksu značně okleštěný, ale s tím se muselo počítat a popravdě to ani moc nevadilo. A hudební doprovod byl taky fajn. Navíc Thorovo cameo, Beta Ray Bill a umně zpracované závěrečné titulky... Slabších, ale přesto 5

Sahara (1995) (TV film)

Nemůžu si pomoct, ale jako maklý jsem v deset v noci seděl přilepený k obrazovce se zvukem na minimum a hltal tohle válečné drama o sto šest. A , kupodivu, když jsem se na to po deseti letech mrkl znovu, film pro mě měl pořád to stejné kouzlo :)

Heavy Metal (1981)

Tenhle animovaný film splňuje základy béčkového žánru (jestli něco takového existuje :-D). Jsou tam nahé ženské, sex, krev, smrt, násilí. To vše oděno ve sci-fi hávu a za doprovodu řízné metalové hudby. Jedinou vadnou je ona, už zmiňovaná, nevyváženost příběhů. Ale i tak to stálo za to :-)

Mulit (2003)

Dokonce i Mulit vypadá jak flaška Absolutky :-D

Pouta (2009)

Tak právě jsem došel z kina, kde jsem byl na tenhle nový skvost české kionematografie. Dva a půl hodiny, které tenhle film trval, mi přišly jako chvilka, protože děj totálně pohltí wsvého diváka. Detailně propracovaná psychika postav, které jsou podpořeny silným scénářem rozehrávají na plátně hru plnou deprese, špíny, sebelítosti a paranoi. Nemůžu jinak, než smeknout pomyslný klobouk jak před herci, tak před PANEM režisérem.

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

Odešel Paul W. S. Anderson, doešlo několik představitelů hlavních rolí, odešla atmosféra, odešel příběh, odešel děj. Co vlastně zůstalo? Banda antitalentů v trapných kostýmech a plechových rukavicích pobíhajících po skládce a sem tam se snažících předvést něco jako boj. Trapné, až k pláči :(

Pravdivá romance II (1997)

Mexický Quentin Tarantino - lepší přirovnání mě po shlédnutí tohoto filmu nenapadá. Ano, sice je to méně ukecané, než klasické tarantinovky, ano je tam méně odkazů než v klasických tarantinovkách, ale je to kurevsky cool a brutální jako tarantinovky. A ve chvíli, kdy uprostřed filmu zazní citace z Batmana jsem šel do kolen :)

Tetsuo (1989)

Tetsuo - film, který i přes jistou komplikovanost na pohled má v podstatě velice jednoduchý a prostý duchařský příběh :)

Hrob světlušek (1988)

Tenhle film dělí diváky na dvě kategorie - ti, kteří se vcítí do postav a skoro s nimi dýchají, prožívají jejich bolest a utrpení, a potom jsou tady ti, kterým to příjde prvoplánové, příliš uslzené. Bohu/žel/dík se řadím k té cynyčtější skupině, které snímek přišel prvoplánový. (Pro zajímavost, v Japonsku byl snímek uváděn zároveň s filmem Můj soused Totoro, který měl působit jako jakýsi protiklad. Veselý a barevný pohádkový příběh Hayao Miazakiho)

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Nemůžu si pomoct. Ten film má nesmyslný scénář, což dokazuje i závěrečná pointa, ale přesto...