Kopačky (2008)

Kopačky jsou důkazem toho, že romantický snímek nemusí být vždy a za každou cenu úplně imbecilní. I když je tu láska tím hlavním, přesto to má náboj a je to plné úžasného humoru. Chybu nemá ani výběr herců - Segel a Brand spolehlivě zajišťují vtipnou stránku filmu a krásné slečny Kristen Bell a Mila Kunis zase tu estetickou. Boží film.

Tom a Jerry: Sherlock Holmes (2010)

Postavičky jsou pořád stejné, roztomilé a zábavné tak jak je známe. Jenže do toho celku, kdy pomáhají při vyšetřování případu v rozsáhlém prostředí Londýna, mi příliš nesedli... Pokud se na to ovšem podívám jako na běžnou animovanou pohádku a zapomenu na to, že už jsem tu myš s kocourem předtím někde viděl, mohu říct, že to nebylo špatné.

Jan (1991) (TV film)

Místy zajímavé i když celé to na mě působilo tak nějak amatérsky. Ale tři hvězdy musím dát už jenom za antikomunistickou myšlenku snímku a za hrdinský/šílený čin mladého Honzy Zajíce, symbolizující odpor vůči okupaci

Kolotoč (1996) (pořad)

Jedna z nejnudnějších soutěží v historii.

Kuchař v první linii (2008) (seriál)

Téma je vskutku originální, jen nevím, jestli je na čtyřdílný dokument úplně vhodné. No, uvidím s dalšími díly. První díl hodnotím za tři.

Collateral (2004)

Velmi zábavný a napínavý thriller, jehož jedinou mírnou slabinou je snad jen ten předvídatelný konec. Jinak, dvě hlavní postavy, tedy Tom Cruise a Jamie Foxx, zde předvádějí naprosto excelentní výkon. Dobré to bylo.

Cesta bojovníka (2007)

Mě se to docela líbilo, akorát bojové scény působily často nepřehledně.

Velká válka: 1914-1918 (2008) (TV film)

Zákopová válka očima řadového francouzského vojáka nabízí divákovi jedinečný a ničím nepřikrášlený pohled na všechnu tu hrůzu a brutalitu, která se odehrávala v letech 1914 až 1918. Tento dokument se ani tak netopí v datech a meznících války, jako to dělá většina podobných snímků, ale spíše zachycuje běžný život vojáka v zákopu - jeho strasti, bolesti a občasné nicotné radosti. Záběry v dokumentu jsou dokonalé a kamera se nevyhnula ani tomu drsnějšímu např. slet zohyzděných tváří vojáků hned v úvodu snímku ad. Velká válka: 1914-1918 je výborný a jedinečně pojatý dokument, který rozhodně lze doporučit.

Mých posledních 150 000 cigaret (2013) (TV film)

Ivo Bystřičan vytvořil velmi dobrý dokument, kdy vede (koukatelnou formou) osvětu proti kouření a sám jde při tom příkladem. Po celých padesát minut sledování jsem jen souhlasně kýval hlavou nad vším, co zaznělo. Ano, kouření je lidská slabost a hloupost. Ano, způsobuje závažná onemocnění a v ohromném množství zabíjí lidi. Ano, dá se s ním skončit, když člověk opravdu chce, autor dokumentu je sám důkazem. Ano, politici s tím nechtějí vůbec nic dělat, neboť stát na blbosti kuřáků vydělává. Ano, tabákové společnosti se odmítají s kritiky kouření bavit, protože vědí, že vyrábí svinstvo, ale logicky nemají chuť dělat osvětu lidem, co jim vydělávají prachy. Ano, kouření je zejména blbostí samotného kuřáka, ale podíl jeho okolí (nátlak reklamy, kamarádů, apod.) je značný. Ano, kouření silně obtěžuje i nás nekuřáky a bylo by správné, zatrhnout kuřákům kouření na všech místech, kde by to mohlo někoho obtěžovat, protože nekuřák za jejich blbost nechce platit - zdraví si má cigaretami ničit kuřák, né nekuřák... Podobnost tohoto dokumentu s ,,Děkujeme, že kouříte" je značná. Samotné provedení se sice lišilo velmi, ale to nejdůležitější - myšlenka, je v obou snímcích totožná.