Zombieland: Rána jistoty (2019)

Rozhodně se nenechte odradit. Dvojka je ve skutečnosti o chloupek lepší než předchozí díl. Více fórů, více násilí, více krásných žen... přesto zůstávám na třech hvězdičkách, a pochybuji, že bych si to někdy cíleně pustil znovu.

Vlastníci (2019)

Zkušenost člověka naučí, a tak už nějaký ten rok chodím na české filmy vybaven notnou dávkou pesimismu. Čas od času se taková taktika ukáže jako zbytečná, ale většinou se vyplácí. Bylo tomu tak i v případě Vlastníků, což je film, který si ukousl možná až příliš velké sousto, když celý film zasadil do jediné místnosti a upoutal tak pozornost výhradně na dialogy mezi postavami. Bohužel i světlejší humorné momenty většinou zastínila propagandistická stránka filmu, která je u snímků pod taktovkou České televize již nějaký čas standardem - nechybí snad žádná menšina, opěvují se "ti správní" a shazují se "ti špatní" a to všechno tak okatě, že si divák s odlišnými názory musí připadat jako dítě na převýchovném táboře. Nicméně abych jenom nehejtoval... je jasné, že to tvůrci s ohledem na typ filmu neměli úplně lehké a i když se ve Vlastnících nedočkáme žádné kultovní scény, pár opravdu vtipných momentů v nich je. Navíc se domnívám, že atmosféru i absurditu podobných schůzí vystihli tvůrci věrohodně. Přesto nadšení zdejších uživatelů sdílet nemohu...

Cimrman v říši hudby (2006) (divadelní záznam)

Uf, původně jsem to chtěl jen rychle zapomenout a neškodit Cimrmanům špatným hodnocením, ale říše hudby se skutečně nepovedla a když člověk musí tak musí...

Parazit (2019)

O tomto filmu se toho namluvilo tolik, že jsem se i já rozhodl (navzdory určitému skepticismu k asijské tvorbě) nahlédnout pod pokličku korejské kinematografie a zašel na to do kina... No, neprohloupil jsem. Něco tak zvláštního jsem asi ještě neviděl, ale to rozhodně nemyslím ve špatném smyslu slova. Tahle multižánrovka nabízí snad úplně vše od kvalitního humoru až po hororové prvky. Jen se pořád nemohu ubránit pocitu, zda by přece jen nebylo nakonec lepší zůstat jen u té komedie a neodbíhat jinam. Ale to už je teď asi jedno. Každopádně se jedná o moc dobrý film.

Jak nás vidí svět (2017) (pořad)

Domnívám se, že jsou veškeré komentáře předem připravené. Ale i kdybych se mýlil, je to většinou nudné, hloupé a pokud ti zahraniční hosté skutečně mluví sami za sebe, tak musí být z většiny retardovaní - zejména Australané.

To se ví (2019) (pořad) odpad!

Neuběhly ani tři minuty a moderátor začal označovat za fakenews zprávy o nevzdělanosti příchozích migrantů. Wtf?! Tak se zdá, že ČT disponuje nějakými přísně tajnými informacemi, podle kterých polovina z příchozích vystudovala dálkově Harvard a ta druhá Cambridge... Je to k zblití, jak se pojmy "fakenews" či "manipulace" nejvíce ohánějí ti největší lháři. Tenhle pořad to jasně dokazuje. Pokud si nějaké ovečky dosud dokázaly dělat iluze o nestrannosti a profesionalitě ČT, tak nyní už se musí rozsvítit i tomu největšímu troubovi...

Joker (2019)

Městem zmítá deprese a chaos. Lidé jsou čím dál tím nervóznější a propast mezi bohatými a chudými se nezadržitelně prohlubuje. Tato nelehká doba se promítne i do života Arthura Flecka, který se snaží živit děláním humoru, ačkoliv k němu v dané situaci nemá ani sebemenší důvod. Klaun uprostřed špinavého města slouží jen jako snadný cíl pro rebelující obyvatelstvo, které si na něm vždy a s chutí zchladí žáhu, zatímco "těm nahoře" nestojí ani za tu blbou ránu pěstí do ksichtu. Joker tak představuje pohár, do kterého postupně odkapává jedno trauma za druhým, než nádoba nezadržitelně přeteče... Joaquin Phoenix byl ve své roli fantastický!

Šťastné pondělí (2016) (pořad) odpad!

Nesympatický a arogantní člověk, který si staví kariéru na laciném hejtování jedněch a těch samých pořád dokola - a vyčítá jim v zásadě to, co činí sám. Jeho "jediné správné názory" s mými nekorespondují, což mě jen utvrzuje v přesvědčení, že je z mé strany všechno v tom nejlepším pořádku.

DVTV (2014) (pořad)

Z pěti hvězd snižuji na dvě... Nadějné začátky pořadu byly zadupány do země a nahradila je průhledná jednostrannost, která je především v podání Drtinové nesnesitelná. Dívat se dá jen na hosty, kteří nemají vůbec nic společného s politikou.

Marta (2019) (pořad)

Martu mám rád, ale tohle bohužel zapadá mezi většinu českých talk-show - převažuje nuda a trapnost.