Chronos (1985)

To je úžasné. To treba vidieť.

Bananaz (2008)

Skvelý dokument o skupine Gorillaz. Ich bežný život od tvorivej práci v štúdiu, cez návrhy vzhľadu stageov, klipov, až po turné. Britký strih a pôsobivý sled všetkých udalostí vytvárajú intenzívny dojem iba v pozitívnom slova zmysle.

Vražda na večeři (1976)

Velice nápadité. Dokonale přepracované. Mistrnní kousek Oba palce nahoru !!!!

Křížovka (1969)

Štáb od Jamesa Bonda si opäť raz odskočil k bočáku, tentoraz k ľahšej látke krimi komédie. V roku 1965 to bol Ipcress file s vynikajúcim Michaelom Cainom. Medzi nimi sú badateľné rozdiely. Narozdiel od Crossplot je Ipcress file seriózna krimi dráma s ašpiráciami na označenie masterpiece. Bondovský štáb tam bol kompletnejší ako je tomu v tomto prípade. Keď dal Connery vale v roku 1966 Saltzmanovi a Broccolimu, určite bol vhodný ašpirant na neobsadený post super agenta Michael Caine. Prečo nevybrali jeho ale Lazenbyho ? Pretože bolo v tej dobe nemysliteľné aby bol Bond blond ? Sú to iba moje dohady, ale dám ruku do ohňa že to tak nejako muselo byť. Keď odišiel o tri roky na to aj Lazenby a Connery to následne podpísal iba na jeden projekt, už mali podľa mňa v obsadení jasnejšiu predstavu. Dal som si chrobáka do hlavy. Môžem v tejto záležitosti pátrať ďalej.....

Kingsman: Tajná služba (2014)

Je to James Bond pre dnešných teenagerov. Celkový dojem trochu kazí práve ten pocit jasného útoku na mladého diváka. Plus dve nechutné a nad slnko očividné reklamy na McDonalds a Adidas. Ináč je to po akčnej stránke okázalá a odviazaná adrenalínová jazda od začiatku do konca. Už som sa chcel nadýchnuť po jednej perfektnej scéne a hneď na to prišla druhá. Veľmi dobre natočené.

Bourneův odkaz (2012)

Film by som rozdelil na dve polovice. Prvá polovica vyzerá ako nadupaný akčný film na 4 hviezdičky. Avšak od chvíle, čo Džeremy a Ráchel utekajú pred istou likvidáciou pospolu, je to podpriemerná hollywoodska akčná naháňačka. Až sa divákovy zatvárajú oči od pateticky ladených scén, alebo akože prekvapivých zvratov. Záver nechali tvorcovia otvorený. Už sa obávam pokračovania, pretože si nemyslím že bude lepšie, ba práve naopak. Škoda. Mohol byť z toho dôstojný pokračovateľ trilógie.

Velké oči (2014)

Hneď na úvod musím s uznaním zhodnotiť, že sa film vydaril. K môjmu uspokojeniu tu Burton opäť nechá rozvinúť svoju fantáziu prevedenú do formálneho výsledku a ja sa ňou nechám uniesť. Jeho práca s farbami a so svetlom ma takmer vzrušuje. Kombináciou správneho osvetlenia a výberom farieb dosahuje dokonalý obrazový zážitok. Je to príjemné, veľmi príjemné. Forma tu jednoznačne zvíťazila nad obsahom. Myslím tým že je to iba plus, je to v prospech filmu. Čo sa scenára týka, ten je kŕčovitý až až. Je ľahko predvídateľný, chcelo by to nejakú vzrušujúcejšiu zápletku. Mohol pokojne zaklamať a niečo ešte pridať do skutočného príbehu. Všetko to napravuje Burtonova obrazová predstavivosť, jeho zmysel pre detail a zároveň ako bude súhra všetkých detailov v obraze ovplyvňovať celok. Možno smeruje k miernemu gýču, ale je to nóbl gýč, ktorým sa rád nechám nakŕmiť. A papkám a je to veľmi chutné. Jeho imaginatívna krehkosť ma fascinuje. Plus sa musím priznať, že Amy sa mi páči. Nie je to nejaká super pekná kočka. Na tom nezáleží. Je na nej niečo, čo ma priťahuje. Nedokážem to popísať slovami, ale pôsobí na mňa ako magnet. S čistým svedomím udeľujem 75 %.

Horná Dolná (2015) (seriál) odpad!

Ježiši Kriste. Again !!!! Mimoriadne lacné a primitívne vtipy. Pripomína mi to český Kameňák, aj keď tam sa jednalo výlučne o zbierku vtipov. Že vraj to sledujú masy ľudí. To sme už na takejto úrovni, že ľudia sa musia odreagovať sledovaním odpadkov ?????