Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

Film má dosť dobrý spád a divák sa tú cca. hodinku a pol nenudí. Niektoré scénky sú po komediálnej stránke veľmi vtipné, ako napr. keď Jerry chce davu zábavychtivých hostí verejne povedať aké je pravé zamestnanie jeho budúceho svata. Tí to berú ako žart a súčasť zábavy zároveň. Naopak, niektoré scénky sú mimoriadne jednoduché až stupídne, ako vystrihnuté z hollywoodskych béčkových akčákov. Príjemným spestrením je účasť Poirota - Davida Sucheta v prekvapivej roli homosexuálneho bossa mafie. Tri body sú na mieste. Filmu dávam 65 %. K tomuto filmu som sa dostal cez jeho soundtrack. Andrew Fleming je veľkým fanúšikom Beatles a Paula Mccartneyho. Konieckoncov ako aj ja. Do filmu dal dve skladby od skupiny Wings a na záver odznie dovtedy nevydaná A love for you, vyradená z albumu Ram, čo som aj patrične kvitoval.

A Day with Thomas A. Edison (1922)

Na tomto krátkom dokumentárnom snímku nie je podstatná ani tak jeho umelecká úroveň, ako jeho historická hodnota. Vidieť pána Edisona priamo pri výrobe žiaroviek, alebo konzultovať ďalší postup vo výrobe sediac pri predchodcoch dnešných vynilových platní je zážitok. Ani sa človeku nechce veriť že tomuto filmu je už skoro 100 rokov.

Grizzly (1976)

Aj napriek krvavým scénam v ktorých lietali končatiny nešťastníkov ktorý prišli s vyčíňajúcim medveďom v Národnom parku do kontaktu, som sa musel pobavene usmievať. Nie som veľkým fanúšikom potokov krvi vo filmoch. Pobavil som sa na úprimnej detinskej snahe producentov a celkovo tvorcov tohoto béčkového hororu vyťažiť maximum z vlny úspechu Čelustí, ktoré zároveň upriamili pozornosť množstva tvorcov na horory v hlavnej úlohe so zvieraťom - zabijakom. V nasledujúcom období sa po kultových Čelustiach s podobnými filmami roztrhlo vrece. Len pre zmienku... akési pokračovanie Grizzlyho s názvom Claws, alebo útočiace hady v snímke Rattles. Sú to narýchlo zbúchané zlátaniny bez umeleckej hodnoty. Je zaujímavé sledovať spôsob kopírovania a modifikovania Spielbergových filmárskych postupov. V prvej tretine ukážu útok šelmy na ľudí iba z jej pohľadu, v druhej tretine nám už prezentujú jej kožuch a laby a v poslednej tretine sa nám macko ukáže celý.

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Jeden z najlepších animovaných filmov aké som mal možnosť doteraz zhliadnuť. Vizuálne dokonalá a ani sekundu nenudiaca rozprávka pre celú rodinu.

Grace, kněžna monacká (2014)

Po všetkých tých hrôzostrašných recenziách čo som na tento snímok čítal na medzinárodných portáloch musím povedať, že nie je to až tak zlé. Určite to nie je filmový brak, skôr by som povedal mierne podpriemerný film. Čakal som veľmi zlé a také to až nebolo. Kto očakával silnú životopisnú drámu a excelujúcu Nicole Kidman musí byť sklamaný. Na jednej strane treba priznať že scény sú nesmierne statické a takisto aj herci. Akoby boli bez duše. Snímok sa nijako pútavo nevyvíja. No na druhej strane je to dosť zaujímavý pohľad na život aristokratickej spoločnosti v modernej dobe. Koho táto tematika zaujíma, ten si niečo pozitívne z tohoto filmu zoberie. Slabšie tri body.

Megatovárny (2006) (seriál)

Vskutku seriál na veľmi vysokej úrovni. Pohľad pod pokrievku výroby známych svetových značiek je veľmi pútavý a zároveň pre diváka podnetný a poučný. Po zhliadnutí niekoľkých dielov môžem konštatovať, že tento seriál je jedným z nejvydarenejších od National geographic a zároveň jeden z najlepších čo som v posledných rokoch videl.

Sladké starosti (1984)

Popri Utekajme už ide je to jedna z najlepších Slovenských komédií 80tych rokov.

Song & Dance (1984) (TV film)

Fantastický muzikál. Jeden z mála muzikálov od Andrew Lloyd Webbera, ktoré som donedávna ešte nemal tú česť vidieť, resp. počuť celý. Očakával som dielo minoritnejšieho charakteru a bol som veľmi príjemne prekvapený. Som presvedčený, že sa jedná po hudobnej stránke o jeden z jeho vrcholov. Show sa delí na dve časti. Prvá Song je one woman show v podaní excelentnej Sarah Brightman. Jej herecký a spevácky výkon je dokonalý, nenútený, bezchybný, proste perfektný. Piesne pochádzajú zo staršieho Webberovho diela Tell me on a sunday. Každá z nich je veľmi kvalitná. Druhá časť Dance je čisto tanečná s variáciami na danú hudbu. Rád by som túto show videl aj naživo.

Takí sme boli (2007) (pořad)

Jedna z mála kvalitných relácií podobného formátu, akých je vo verejnoprávnej ale aj v komerčných televíziách ako šafránu. V záplave bezcenného blata, ktoré sa každý deň valí na divákov je potrebné udržať si vlastný rozhľad a použiť ho, aspoň trošku citu pre umenie a zdravý rozum a keď už "kuknúť telku", tak sa oplatí presne takýto typ inteligentného a sofistikovaného programu. Pohľad na minulosť zaujímavých hostí pod vedením Milana Kňažka naozaj stojí za to.

Frekvence smrti (1988)

Výborné krimi. Síce som ho videl pred cca. 20 rokmi, no dodnes vo mne zanechalo pozitívnu stopu. Odporúčam.