• Krátkometrážní

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Vaša planéta je jedna z tých, ktoré sú určené k demolácii. Nemá zmysel tváriť sa prekvapene. Všetky plány sú už pädesiat pozemských rokov vystavené na obvodom plánovacom úrade na Alfe centaury. Keď sa nezaujímate o miestne záležitosti je to vaša chyba....byrokratický mimozemšťania, robot pesimista, samoľúbi prezident vesmíru. Tak toto bola taká "konina" až sa mi to nakoniec fakt aj páčilo! Niektoré hlášky boli úžasné, ale veľakrát to bohužiaľ aj strácalo dych. Ale neľutujem, že som si to pozrela, fakt zaujímavé dielko.

Neřízená střela (2010)

Vtipná a nápaditá romantika, tak takéto filmy fakt môžem! A ako bonus, o ktorom som vopred ani netušila Martin Freeman...no proste skvelý filmík. A ten záver "Where is the cat ?" fakt výborné :-)))

Třetí hvězda (2010)

And, if you should happen to remember, it´s the anniversary of my birth. Remember that you were loved by me. And that you made my life a happy one......Neobyčajná cesta štyroch priateľov, z ktorej sa však vrátia už iba traja. Príbeh o zmierovaní sa so smrťou v štyroch rôznych prevedeniach. Príbeh bilancujúci, analyzujúci, miestami vtipný inokedy smutný, ale v prvom rade ľudský.

Až na konec světa (2005) (seriál)

Po dopozeraní tejto minisérie mi napadlo, aká som rada, že v súčastnosti už takto cestovať nemusíme... Verím tomu, že to čo tam zažili, ich muselo poznačiť. Dlhodobý život v uzatvorenom priestore, má vždy vplyv na správanie ľudí. Tu je skutočne psychologicky výborne zvládnutý a zaujímavý. Okrem Edmunda Talbota, ktorý počas počas plavby neuveriteľne dozrel, sú tu aj ďalšie postavy, ktorých vývoj ma zaujal aj vďaka výborným hereckým výkonom. Skvelá cesta do hlbín ľudskej duše.

Konec přehlídky (2012) (seriál)

V tomto seriály je Benedict taký, ako ma zaujal v Sherlockovi. Herecky vyzretý, by som to nazvala. Videla som ho už v zopár filmoch zo skoršej doby a tam mi stále niečo chýbalo, stále som mala pocit, že toto nie je on. Jednoducho mi v tých postavách nesedel (okrem pár výnimiek). Tu opäť exceluje. Čo sa samotného príbehu týka je to klasická britská miniséria, ktorá by si však v tomto prípade zaslúžila určite viac častí. Niekedy sú tam priveľké skoky. Konanie postáv v súčastnosti, už iba ťažko pochopiteľné, ale v dobových súvislostiach vystihnuté a výborne stvárnené. Celkový dojem výborný. Tento príbeh mal dej, srdce aj dušu a scéna cesty v hmle bola za poslednú dobu asi tá najromantickejšia akú som videla.

Svobodný otec (2010) (seriál)

Ďalšia skvelá Britská miniséria. Tentoraz smutno romantická, klasicky výborne spracovaná a dobre herecky obsadená.

Tohle je válka! (2012)

Tom Hardy by nemal mrhať svoj talent vo filmoch takéhoto typu. Aj keď iba vďaka nemu dostal tri hviezdičky, inak by to bolo veru ešte menej. Tuctová romantika bez nápadu, na ktorú určite veľmi rýchlo zabudnem.

Pokání (2007)

Neviem či bolo chybou to, že som tento film videla hneď v zápätí za Náukou o snoch, alebo niečím iným, ale jednoducho ma nezaujal. Začiatok bol fajn, po obvinení tam bolo zopár pekných scén a momentov ale už to stratilo švih a koniec ma síce prekvapil, ale akosi neohromil, nedá sa povedať, že by ma sklamal skôr rozčaroval. Nabudúce, keď si ho pozriem a budem mať lepšiu náladu, možno dám aj viac, teraz je to iba za tri. Každopádne určite stojí za pozretie.

Nauka o snech (2006)

Veľmi zaujímavé a nápadité spracovanie a pekný príbeh. Chvíľami som mala pocit, že neviem, kde je sever, ale vzápätí som sa rýchlo zorientovala. Očakávala som podstatne menej ako som dostala, takže po dopozeraní som bola mimoriadne spokojná a preto dávam štyti hviezdičky, k dokonalosti mi tam predsa len ešte čosi chýba.

Terapie láskou (2012)

V tomto filme ma zaujal iba Robert De Niro, inak už asi nič. Mňa osobne výkon Jeniffer Lawrence vôbec nezaujal to už skôr výkon kolegu Bradlyho Coopera by stál za reč. Inak typický americký romantický film, hrajúci sa na psychologickú drámu a k tomu úplne priehladnú. Mňa osobne sklamal, takúto romantiku si neprosím.