• Krátkometrážní

Black Books (2000) (seriál)

Presiahli vaše výdaje za prvý polrok váš odhad za štvrťrok? A vtedy ma dostali...dávno sa mi nestalo aby som sa z 25 minút seriálu 20 minút nepretržite smiala! Bohužiaľ toto platilo o 1 sérii ďalej je to slabšie :-(

Hannibal (2013) (seriál)

I am much weirder than you will ever be, Margot. It´s fine to be weird… Áno a nielen samotný Hannibal je v tomto seriály zvláštny. Keď si spomeniem na jeho prvú sériu napadá mi prirovnanie k neobrúsenému diamatu. Tajomný, nejasný a s mnohými chybičkami krásy. S nástupom novej série však tento diamant dostáva nové kontúry a mnohé hrany začínajú dostávať tvar a správne hrany. Seriál je zrazu vybrúsenejší, lesklejší ale napriek tomu stále tajomný. Pri takomto postupe si začínam veľmi želať, aby dostal šancu ukázať sa nám ešte aj v ďalšej fáze už vo svojej celej kráse, tajomnosti a zvrátenosti. Napriek tomu, že sa neraz pri jeho pozeraní musím obrniť veľkou dávkou nadhľadu si myslím, že tento seriál skutočne patrí do mojej seriálovej šperkovnice.

Milý Frankie (2004)

Presne kvôli takýmto filmom milujem európske a obzvlášť britské filmy. Krásny obyčajný príbeh o obyčajných ľuďoch a o klamstvách, ktoré nás vždy dobehnú, nech sme akokoľvek dobrý klamári a že deti sú oveľa múdrejšie, ako by sa nám na prvý pohľad mohlo zdať. Nádherný herecký výkon malého predstaviteľa Frankieho a minimalizmus Geralda Butlera sú pre mňa skutočne výnimočné. Krásny, romantický a úprimný...taký je tento film.

Hon (2012)

Po dopozeraní tohto filmu a prečítaní niekoľkých komentárov k nemu musím konštatovať, že sa málo stotožňujem s názormi, ktoré odsudzujú správanie rodičov či obyvateľov mestečka voči hlavnému hrdinovi. Iste bolo to nefér, ale divák mal možnosť vidieť, ako to celé vzniklo a oni nie. Ale prečo toto vlastne píšem...Dogani film na podobnú tému, kde každí veril riaditeľovi školy a nie hluchým deťom a napriek jasným dôkazom všetko dopadlo ako dopadlo ....a potom The Whistleblower, kde bolo tých dôkazov tiež viac ako dosť, ale veď predsa k takému niečomu sa predsa oficiálne nedá priznať a vlastne sa ani nedá nič robiť....to sú len dva príklady filmov, natočených podľa skutočnosti, kde práve ľudská ľahostajnosť a pokrytectvo vyrážajú dych. Čo tým chcem vlastne povedať.....nie že by sa mi páčilo, ako sa voči nemu chovali - vidiac ostatné súvislosti - ale radšej takto ako byť ľahostajný! Inak čo sa týka filmu, bol skutočne výborný, dejovo napínavý a psychológia postáv zvládnutá na jednotku a určite ho odporúčam!

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Nehovorím, že to bol zlý film, pre mnňa to pokazili tým americky akčným prehnaným koncom. Trištvrte filmu bola v pohode - vtipná, dynamická, tajomná - a potom toto...no ale nejako to asi ukončiť museli!

Luther (2010) (seriál)

No nie je päť hviezdičiek vždy rovnakých, zatiaľ čo pri Sherlockovi je to 100% tu je to zatiaľ tak na 85%, ale v každom prípade ma to zaujalo a po prvej časti idem rozhodne sledovať ďalej, tak uvidím ako sa to rozbehne.........po dopozeraní prvej a druhej série, síce percentá nemením, ale dodávam, že tento seriál sa mi skutočne dostal pod kožu, a to nielen vďaka znovu objaveným hercom - Ruth Wilson, ktorú si pamätám ako predstaviteľku Jany Eyrovej z mojej najobľúbenejšej filmovej verzie tohto príbehu. Steven Mackintoch, ktorý je pre mňa nezabudnuteľný vďaka postave transexuála z filmu Different for girls. Warren Brown, ktorého som si všimla v minisérii Single Father - ale aj novo objaveným hercom - Idris Elba a Indira Varna. Ale nie je to len herectvo, čo je v tomto seriály výnimočné, je to aj samotný štýl spracovania príbehu hlavného hrdinu, ale aj jeho svojský spôsob vyšetrovania. pričom ak by som nevedela, že sa tento seriál natáčal v rovnakom období ako Sherlock, tak by som tvrdila, že sa navzájom vykrádajú, aj keď skutočne len okrajovo, ale predsa. No nech je to tak či onak, každopádne je to kvalitný seriál, ktorého nové časti si rada pozriem a pridávam sa k tým, ktorí by v ňom chceli viac Alice Morganovej :-)

Warrior (2011)

Vzťahová dráma, veľmi pútavo natočená. Oceňujem herecké výkony všetkých zúčastnených. Napriek tomu že nie som milovníčkou filmov, kde sa ľudia otĺkajú, tento je výnimkou vďaka príbehu, ktorý je s týmto otĺkaním spojený. V tomto filme mi nevadila ani evidentná snaha hrať na city diváka, tam to proste sedelo a patrilo. Naozaj podarený kúsok.

Dogani (2011)

Pocity presne také isté a možno ešte horšie ako po dopozeraní The Whistleblover. Absolútne nedokážem pochopiť čo sa to deje a prečo sa to deje a kde sa to v nás berie. OK ten čo to robí je postihnutý ubohý chudák, ale čo tí ostatní naokolo tomu sa nedá povedať ani, že je to zverstvo, pretože ani zvieratá nie sú niečoho takého schopné. Veľmi dore natočený mrazivý film, ktorý by som doporučila každému, kto má pocit že svet akolo neho je ok.

Čti mi ze rtů (2001)

Dramaticko romantické príbehy, ktoré stoja za to. Tak na toto je Jacgues Audiard fakt odborník. Zaujímavá zápletka, aj rozuzlenie. Síce mi vadili fúzy Vincenta Cassela, ale inak v pohode :-)

Informátorka (2010)

Film nie je ničím výnimočný, ale zaslúži si päť hviezdičiek za ten obsah. Až sa mi žalúdok prevracal, keď som si uvedomila, že toto tak nejako skutočne bolo ( a podľa mňa určite ešte aj horšie), pretože pri podobných filmoch si poviem, veď je to len fikcia, takéto veci sa predsa nedejú. Takéto niečo predsa nemožeme dopustiť...a môžeme.....ja to fakt nechápem!!!