• Krátkometrážní

Předčítač (2008)

Možno keby existovala kategória najlepší filmový zamestnanec roka, tak by som tejto snímke držla palce, inak ma to skutočne ničím neoslovilo. Nebol to film o vyrovnávaní sa s holokaustom ale o osobných tragédiách ich hrdinov ..to áno. Jedna negramotná, ktorá si svoje traumy kompenzovla naozaj zaujímavým spôsobom. Tragédia druhého spočívala v tom, že si celý život pobabral kvôly spomienke "na starú lásku. Absolútne nevyužitý potenciál príbehu, bol pre mňa veľkým sklamaním. Aby som nevyzerala ako zrúda dávam tri hviezdičky za herecké výkony, ale to je všetko.

Eine Aussergewöhnliche Affäre (2002) (TV film)

Jochen Wencel je obyčajným učiteľom biológie a fyziky, ktorý zdanlivo spokojne žije v manželstve s Inou s ktorou vychovávajú dve deti. Život všetkých sa však zmení nástupom nového učiteľa Toma. Z obyčajného sa stáva neobyčajné... Žiadne umelecké dielo ale jednoduchý príbeh, plynule a príjemne podaný. Očaril ma práve svojou jednoduchosťou a prekvapil nezabudnuteľnosťou, práve preto má tých päť hviezdičiek.

Fargo (1996)

And for what? For a little bit of money. There is more to life than little of money, you know. Don´t you know that? And here you are....and it´s a beautiful day....I just don´t understand that....Studená krajina, mrazivý príbeh, úžasná hudba = výborný film, ktorý stojí za to vidieť.

Na dřeň (2012)

Veľmi pekný film s veľmi smutnými ľudmi, ktorí k sebe hľadajú cestu. Zaujímavé pozeranie, skvelý zážitok a nezabudnuteľná spomienka. Mám rada filmy Jacquesa Audiarda a nesklamal ani tentoraz. Síce je to opäť raz jeho typický rukopis, ale príbeh je úplne iný ako predošlé. Príbeh filmu veľmi originálny a dobre herecky zvládnutý. Konečne zase raz romantika čo stála za to!!

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Prvé dve série boli super. ďalej ma to už veľmi nezaujalo. Každopádne je to iné, vtipné a vystihujúce. Myslím, že ak by ľudia prišli k zvláštnym schopnostiam, boli by presne taký ako je to stvárnené v tomto seriály a nie ako v amerických trhákoch o superhrdinoch.

Slečna Marplová - Vraždit je snadné (2009) (epizoda)

Typická anglická Marpleovka, sice ničím výnimočná ale fajn. Štvrtá hviezdička je za Benedicta...no čo už mi ženy sme v tomto smere ovplyvniteľné :-)

Nespoutaný Django (2012)

Film ešte o kúsok lepší ako Inglorios Bastards, aj keď teda tá dĺžka a zbytočne naťahovaný koniec to trochu pokazili. Zatiaľ čo v bastardoch bol Christoper Waltz ako Landa dokonalým záporákom, ktorého som vo filme z duše neznášala v tomto filme je dokonalým kladným hrdinom ako dr. Schultz, ktorý ma tak uchvátil, že tá hodina a pol filmu, kým bol v obraze bola priam neuveriteľná, potom to už trochu stratilo šťavu a skĺzlo do zbytočných scén. Celkový dojem zachránil až koniec. Waltzovi som toho Oskara skutočne priala a som rada, že ho nakoniec aj získal!

Hanebný pancharti (2009)

Tomu sa hovorý dokonalá pomsta, len škoda že to tak nebolo v skutočnosti! Prvá Tarantińova fikcia pri ktorej som ľutovala, že sa nestala (čo sa týka Shosaninej pomsty). Skvelý film, príbeh aj herci.......ďalšia výborná tarantinovka.

Single Man (2009)

Tento film patrí k mojim obľúbeným, a tam sa dostávajú len tie, ktoré vo mne vyvolali nezabudnuteľný dojem či pocit, vďaka ktorému som si ho zapamätala, ktorý si pozriem hocikedy a aj s odstupom času vždy dokážem bez problémov povedať o čom bol. V tomto prípade to bol smútok, číhajúci z každého záberu filmu a k tomu ešte fantastický výkon Colina Firtha, ktorý svoju rolu zahral priam majstrovky. Ćo dodať, smutný film, smutný príbeh, smutný koniec...ale napriek tomu nádherný a nezabudnuteľný.

Země bez zákona (2012)

Napriek tomu, že tento žáner nepatrí k mojim obľúbeným, tento radím k mojim top filmom. Myslím, že už tu bolo povedané asi všetko, čo sa týka obsahu, hereckých výkonov a atmosféry filmu, ja len Forrestovky dodávam: ....eomhmmehmm...great!!!