• Krátkometrážní

Lucy (2014)

Za netradiční přístup. A pozooor! Pokud začnete využívat mozkovou kapacitu nad 40 %, vypadají vám zoubky.

Elysium (2013)

Je tu patrná ambice vytvořit něco cool s poselstvím. Áčková triková výprava, béčkové rekvizity, občas dost debilní scénář. To holt a na slušné sci-fi se sociálním přesahem nestačí. Pořádné sci-fi prostě nejde dělat s rekvizitami, ze kterých občas čiší pouťovost. Srandovní Spiderovo hackování nechá zase vzpomenout na laciné kyberpunkové fláky. Tvůrci zachraňují dojem, že jde o důležitou epickou mesiášskou jízdu vyvoleného jedince - obyčejného kluka a napraveného zlodějíčka ze slumu - soubojem s upgradovaným bossem a ždímají emoce z retrospektivních vzpomínkových záběrů. Ale přitom diváka dějem provedou jako nějakou videohrou. Nejdříve intro, pak lineární děj, plnění kvestů, a přísný časový limit, za který je potřeba levelem proběhnout, outro a konec. S jiným přístupem to mohl být kultovní počin. Ale někomu jinému to třeba právě takhle sedne. Každopádně strážní roboti a panák, u kterého byl Matt na koberečku se mi líbily.:-) "Zvýšila se vám tepová frekvence. Chcete zavolat lidského úředníka? Raději ne".:-)

Zlomek sekundy (1992)

Béčko jako řemen. Lacinost z toho přímo čiší, herci přehrávají. Spousta umělého dýmu a modré filtry. Měl jsem pocit, že se koukám na o dekádu starší film. Ale ve výsledku se jedná o celkem příjemný a zapamatovatelný výtvor, který by fanda žánru neměl vynechat.

Riddick: Blindsided (2013)

Nejlevnějším možným způsobem vyrobená upoutávka na dalšího Ridicka. Neříkal bych tomu ani animák. Spíš ilustrace k povídání. Jistá temná atmosféra tu je, toť asi vše.

Michael Jackson: Earth Song (1995) (hudební videoklip)

Jacksonům smutný ekosong jak od national Geographic. Prvoplánová, ale jinak celkem působivá obžaloba destruktivní stránky lidské civilizace.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Elf jezdí na skejtu. WTF? A ta elfí gotika byla taky hnusná, fuj. A vůbec, knížka byla lepší - Amíci zase zprznili nějakou klasiku... Uááá, stejně mě to baví...