Lovci duchů (2005) (seriál)

Po siedmich sériach, kde som si prešiel s hrdinami všetkým možným od pekla cez nebo, si ani nemôžem dovoliť hodnotiť pod päť. Jednak lebo je to "Pán Seriál" a ešte som pri tomto seriály strávil toľko času, že ho jednoducho nemôžem označiť ako stratený. Prvú sériu, či dve, ma veľmi nenadchol, ale potom som do toho vhupol jak decko na preliezačku! A už som sa neodhupol :)

7 pod nulou (2012)

Považujem sa za hrdinu, za samaritána. Za Ježiša Krista našej doby. Áno, DOPOZERAL SOM TO! Vystrašil som Vás? Fajn! V konečnom dôsledku sa to dalo pozrieť. Navaril som si večeru, spravil čaj, a tu príde dôvod, prečo som tomu hodil tie dve hviezdy, a dokonca som si pri tej nude aj upratal! Val Kilmer klesol na úplne dno filmového priemyslu a o tom svedčí aj fakt, že nedokázal prežiť ani 15 minút v dementnom béčkovom horore.(Hups, SPOLIER. Nevadí, ak máte rozum aj tak to nebudete pozerať.)

Nedotknutelní (2011)

Neviem povedať prečo, ale po dlhom čase je práve toto film, ktorý ma oslovil najviac. Nemohol som uveriť, že to celé trvalo takmer dve hodiny, ktoré inak ušli ako voda. Ak sa pozrieme na réžiu a strih, všetko sa to hýbalo plynulo a nenásilne, podmaz tvorila slušná hudba, akurát na naladenie. No najväčším plusom bol scenár, ktorý bol v tomto prípade písaný samotným životom. Príbeh o dvoch stratených ľuďoch, ktorí sa nesnažil o nič viac ako žiť svoj život.. Každý podľa možností :) Dokonalý príbeh o dvoch kamošoch, ktorý sa s ničím nebabre a to, čo ma v skutočnosti držalo v kresle bola spŕška podarených vtipov. Pekelne dobrých, inteligentných a nenútených. Myslím, že po všetkých tých Amerických sračkách, kde najväčší žart je prd alebo predčasná ejakulácia, bolo presne toto to, čo som potreboval. Dávam 5*...

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Neviem, kde sa stala chyba, no počas filmu som občasne strácal koncentráciu. Aj keď sa snažili to prešpikovať akčnými scénami, zdalo sa mi to suché a fádne. Teda som si radšej krájal slaninu a klobásu, prežúval chren a škúlil očkom po starom Crusiovi, ktorý tam pobehoval ako splašená ovca a skákal po mrakodrapoch. Okej, neviem, čo viac by som mal chcieť od akčného filmu, že? O zem ma to rozhodne nedrbne a pozajtra nebudem ani vedieť, že nejaký Ghost Protocol vôbec existoval.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Dokonalosť najvyšieho stupňa. Serial, ktorý milovníkov fantasy privedie do stavu orgazmického vreskotu. Perfektne zvládnuté dialógy, politika a vojnová výprava. Bezchybná kamera. GoT naservíruje všetko, čo by ste si mohli priať a nenechavá vás spať v očakávaní ďalšej časti.

The Divide (2011)

Post-apokalyptický psycho thriller. Hneď prvou minútou si film nasadí vysokú latku. Svet sa rúca pred očami ľudí, ktorí v panike pobehujú všade navôkol snažiac sa zachrániť. Dve hviezdy už len za New York v ruinách ;). Celý film prežívame pohľadom postáv, teda vieme rovnaké ho*no o tom, čo sa deje ako aj oni. Ak si budete všímať detailov a poriadne s v mysli prehodnotíte malý, pár minútový výlet mimo bunkra, dokážete si teoreticky zrátať dva a dva. Film vybudoval perfektnú atmosféru na ľuďoch, preživších, bez akýchkoľvek pravidiel. Dočkáme sa vraždy, kanibalizmu, zverstiev a iných ohavností. Zistíme teda, že sme v podstate len krvilačné potvory a nech si o sebe myslíte, že ste akokoľvek dobrosrdečný, keď príde na lámanie chleba, každý bije sám za seba.

Povinnost a čest (2012)

Krásne, no pretiahnuté propagačné video, ktoré má za úlohu navnadiť mladých burgeržráčov na narukovanie do armády. Hrdinstvo, odhodlanie a patriotizmus preteká okrajmi pohára, inak naplneného solídnou akciou. Všetko to zaklincoval výrok tesne pred záverečnými tutilkami. "Venované všetkým mužom a ženám, ktorí sa obetovali pre svoje krajiny, ako ochrancovia slobody pred silami teroru a tyranie." Vcelku vtipné ak sa zamyslíme nad tým, ako urputne amíci chránia svoju krajinu. Teraz však k samotnému filmu. Snažil sa priblížiť reálnosť akcie najbližšie ako to len dokázal. Zväčša strašnými hereckými výkonmi a first-persnou kamerou. Inak zábavné akčné scény, plné bum tresk 'n shit, boli poprepájané žalostne trápnymi dialógmi. Celkový dojem z filmu je slabší, a to sa považujem za fanúšika akčných filmov. Buď sa hráme realisticky alebo po hollywoodsky. Stred, ktorý sa snažili zvoliť... jednoducho nefunguje.

Ghost Rider 2 (2011)

Hodnotiť tento film ako odpad môže len človek, ktorý si sem prišiel riešiť komplexy menejcennosti. Nie je to dobrý film, to je fakt. Ale na druhej strane, ako akčné béčko na popoludnie, slúži fajn. Scény majú šmrnc a dokonca som ta cítil niečo ako pokus o štýl. Čo mi však pekelne prekážalo, boli tie prebytočné pohyby, ktoré musel Ghost Rider vykonať po každej premene. Prv, než sa na niekoho vrhol sedemsto krát povrtel hlavou, tristo krát zavrčal, potom schytal tridsať rán z brokovnice a až potom sa konečne odhodlal kradnúť duše. Film splnil svoj účel, pobavil ma. Neurazil, ani neohúril.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Stovky vydarených gagov, ktoré mi zaistili kŕče v bruchu(či už sa mi to páčilo alebo nie) vypracovali tento sitcom na jeden z najzábavnejších v súčastnosti. Musím povedať, že som sa tohto žánru vždy stránil. Hlavne kvôli prízemným vtipom, ktoré útočili na moje, už aj tak dosť zúbožené, mozgové bunky. To však nie je tento prípad a BBT to otáča skrz naskrz a svoj humor stavia na vysokej inteligencii hlavných postáv. Pre mňa,každý štvrtok, príjemná dvadsať-minútovka na zlepšenie nálady.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Za poslednú sériu a jej pomalé ťahanie moja chuť na ďalšie časti trochu opadla, ale záverečná epizóda to všetko zmenila a vystrelila môj meter nedočkavosti na maximum. Nikto nevie, žiaľ, kade sa bude seriál uberať. Či preživší zakotvia alebo budú časť za časťou kántriť hordy nemŕtvych v boji o holý život. V druhej možnosti to hodnotím piatimi hviezdami. Hodnotenie The Walking Dead beriem ako relatívne, no ak bude tretia séria pokračovať v koľajach, ktoré si nateraz stanovili,tak ho nezmením.