Kronika (2012)

Nečakal som, čo sa mi dostalo. Úchvatný film, skvele natočený a aj keď sa tam prakticky nič nedeje, neodtrhol som sa od obrazu na päť minút. Toto je dôkazom, že ešte stále sa točia dobré filmy a to aj pri nižšom rozpočte. Som nadmieru spokojný!

Ocelová pěst (2011)

Špičková športová dráma, ktorá ani vlastne tak nie je športovou, ako rodinnou. Roboti a futurické vyhlaliadky do budúcnosti. Skvelé efekty, špičková atmosféra ala Rocky Balboba. Perfektne som sa bavil, možno práve preto, lebo som očakával pekelnú nudu. Zaslúžené a skvele natočené štyri hviezdy!

Hirokin (2012)

Nech sa snažím ako chcem, nedokážem to dopozerať do konca. Strašné, skutočne strašné béčko, ktoré je tak nudné až sa mi tlačia slzy do očí. Vykráda všetky filmy od Star Wars až po Gladiátora. Nepobral som ani ten názov, ktorý ma s dejom a filmom spoločné asi jedno veľké ho*no. Hviezda za ten rozkošný vraždiaci vynález v pite....

Grave Encounters (2011)

Osobne nie som veľkým zástancom found footage filmov, možno som bol, keď bol tak jeden-dva ročne, teraz už pomenej. Tento patri rozhodne medzi tie lepšie, aj keď nedáva žiaden zmysel. Zmysel nedáva zápletka, zmysel nedáva koniec a ani za boha si neviem predstaviť ako sa dostali k tej nahrávke. Ale atmosféra bola celkom slušná, hlavne zo začiatku filmu. Pri pivku padlo fajn a aj keď je to už nejaký ten piatok, čo som tento film videl, stále mi utkvelo v pamäti zopár silných scén. Čo beriem ako plus...

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Neviem, či práve tento film patrí medzi môj najobľúbenejší z celej trilógie, ale určite som ho videl najviac krát. Jednak určite preto, že je prvý a hlavne preto, lebo markíza. Stále patrí medzi úplnú špičku a ja len pevne dúfam, že sa nikdy nikto neujme spraviť priblbý remake.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Perfektne spokojný! Je pravda, že začiatok sa niesol v duchu zmätku, v jednom momente som ani nevedel, o čo im vlastne ide, ale pri zvyšku som sa bavil ako sa patrí. Extra smačné boli spomaľovačky, tie som si vychutnával. Atmosféra pochmúrneho Londýna bola zvládnutá na jednotku, Robert Downey Jr. hádže ksichty, že by sa nehanbila ani Martinka z Turca a ešte ten perfektný fight, ktorý profesor Moriarty a Holmes zvádzajú v štýle "Like a sir".

Ospalá díra (1999)

Moja srdcovka z detstva :) Je to film, ktorý si každoročne pozriem, nech už sa deje čokoľvek a isto mu ostanem verný ešte po dlhočízne roky. Vďaka ti, Burton za tento masterpiece! Krvavý, úžasný a štýlový!

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Svarog ťa skáral, seriál prekliaty. Mal som život, vieš? Učil som sa (hehe), varil si a jedol. Teraz nemám nič len, nič len nedostatok času, ktorý venujem pozeraním tých legen...wait for it... dary príbehov. V priebehu rokov si určite seriál vybudoval istý štýl a keď som sa konečne rozhodol, že do toho vhupnem, tak už viac pre mňa nebolo návratu späť.

Kontraband (2012)

Veľmi slušné tri hviezdy pre solídny thriller! Väčšinou sa filmom tohto žánru nevenujem, pokiaľ nie sú teda pekelne dobré alebo mi ich niekto neodporučí (čo bol tento prípad. Vďaka Cervenak). Počas filmu som sa bavil, nenudil. Chrise sa zamotá do hry, ktorá sa mu už hneď od začiatku vymyká z rúk a v priebehu filmu len sledujme ako sa snaží zúfalo vymotať zo siete plnej bordelu. Vo filme máme niečo, čo by sa dalo nazvať prekvapivé zvraty, akciu, dáke to strieľanie a mlátenie, teda všetko, čo by sme mohli vyžadovať. Obsadenie tiež nie je na zahodenie a v spojení s hereckými výkonmi a réžiou Kormákura sa nám ponúkol tento príjemný filmík. Spokojne do toho!