Moje letní prázdniny (2012)

Po dlhej dobe opäť zas starý dobrý Mel Gibson. Celkový dojem z filmu bol vynikajúci, aj keď to stále nebol ten film, pri ktorom si poviete "WAU!" Užil som si ho, strieľalo sa, kradlo, vtipkovalo. Atmosféra krutého mexického väzenia zvládnutá na výbornú, aj keď neviem, či nebola trochu prehnaná. Porovnať s realitou žiaľ (našťastie) nemôžem. 70%

The Road (2011)

Osobne si potrpím filmy označované ako „poviedkové.“ Obzvlášť ak ide o horory. Áno, toto je jeden z nich, aj keď nie práve ukážkový príklad. Vo väčšine prípadov, poviedky jedna na druhú nenadväzujú, v tomto snímku je tomu inak. Sú úzko späté a postupne Vám odhaľujú desivý príbeh. Vy si tak v hlave skladáte puzzle z krutého činu, ktorý sa odohral pred mnohými rokmi. Nebude to však bez toho, aby ste si medzi tým pustili do gatí. Aj keď stále je toho mnoho, čo by sa mu dalo vytknúť.

Domov snů (2010)

Film je z prostredia Hong Kongu, kde sú ceny bytov priam neúnosné a našporiť si na jeden zaberie celý život. Sledujeme dve dejové línie. Prvá, kde sa hlavná protagonistka snaží získať svoj vysnívaný byt a bojuje s nepriazňou krutého osudu, a druhá, kde vraždi desiatky ľudí tými najkrutejšími spôsobmi. Drevom, nožom, rohom stolíka, prstami, rukami, črevami, silou vôle a neviem čím iným. Film sa zamierava na divákov, ktorí priamo v onom meste žijú, a teda si na vlastnej koži vedia predstaviť, aký ťažký je tento život. Slovenský ekvivalent by sa mohol odohrávať v parlamente alebo v osade za dedinou. Vraždilo by sa lopatami, vidlami, zubami, motorovými pílami a bol by z toho letný hit.

Rumah Dara (2009)

Tento krát tu bude o trochu menej duchov, respektíve žiadny. Zažijeme však nekompromisný boj o prežitie, na hranici ľudských možností. Aby si postavy utvrdili právo svojej existencie na tomto svete, na obranu budú používať všetky predmety, ktoré budú mať po ruke. Sú to presne filmy ako tieto, ktoré vo mne pomaly budujú fóbiu na motorové píly a ich deštruktívne účinky na ľudskom tele. O tých sa presvedčíme hneď úvodnou dekapitáciou. Au! Po zvyšok filmu nebudete mať čas si ani odbehnúť na záchod. Je to jeden z filmov, ktoré Vašu psychiku naštrbia litrami krvi. A keď vravím litrami, tak si za tým stojím. Predstavte si tečúci, radostne zurčiaci, potôčik. Ten vytvára kaskády, keď sa prebíja cez nerovný povrch a na svojom konci ústí do priestranného jazera. Macabre by to jazero s prehľadom naplnilo. Ak nemáte radi násilie, tak radšej siahnite po klasických ducharinách, pretože tu sa nedočkáte ani „BU BU“ momentov, ani ľakačiek. Oproti predošlým filmom, kde Julie Estelle hrala, si môžete všimnúť perfektné obsadenie. Herecké výkony sú neporovnateľne lepšie. Postavy majú vlastný príbeh a sú perfektne zahrané. Sedia ako uliate a nepletú sa jedna s druhou (čo je v ázijských filmoch veľká vzácnosť).

Kuntilanak 3 (2008)

Ak sa Vám nejakým zázrakom toto podarené zakončenie trilógie podarí vyhrabať, určite neotáľajte a smelo naň. Povedal by som, že film nie je taký dobrý ako prvá česť, keďže je natočený trochu iným štýlom. Kuntilanak 3 nás zavedie do džungle, na miesto, ktoré hraničí so svetom živých a mŕtvych. Musím povedať, že v určitých momentoch reakcie postáv pôsobia až stupídne, čo ale na druhej strane mohol byť zámer režiséra, ktorý sa len snažil zakomponovať humorné situácie. Žiaľ neúspešne. Julie Estelle, hlavná hrdinka všetkých troch dielov, sa našťastie vrátila, a teda je sa načo pozerať aj mimo hororových scén. Práve ona ma totiž priviedla k ďalšiemu filmu, keďže som sa rozhodol, že zhliadnem jej celú kinematografiu. (Vďaka J*A*S*M)

Kuntilanak (2006)

Môžem povedať len toľko, že pri tých šumných dievčinách(aj pomerne mladých) som sa len sťažka sústredil na krutého ducha vyvolávaného satanistickým rodom Mangkudjiwo. Pôvabná, aj keď očividne silno zakomplexovaná, hlavná hrdinka netuší, že sa v nej skrýva moc ovládať bájnu bytosť Kuntilanak. Nechtiac tak začne vraždiť ľudí bez toho, aby si to vôbec uvedomovala. A vy ju tak pomaly, ale určite, začnete mať chuť uškrtiť šnúrkou od topánok. Nájde sa tam pár „BAF“ momentov, ale nanešťastie ľahko predvídateľných. Tento film však určite stojí za Vašu pozornosť . Ak nie kvôli desivej atmosfére, tak aspoň kvôli Julie Estelle.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Osmial som sa ako kôň a to má tieto typy filmov vôbec neberú. Ak nemáte radi americké komédie, alebo teenage komédie s prízemným vtipom, aj tak si to pozrite, lebo je to vtipné ako sviňa :) !

Fantastický pan Lišák (2009)

Veľmi pekná a milá rozprávka o lišiakovi, ktorý nebol spokojný so svojím pôsobením ako neúspešný žurnalista, a tak sa vrátil k pôvodnej brandži, a to kradnutiu kurí(tiež iných sránd). Skutočne zlaté, máme tam parafrázy na súčasnú situáciu a aj keď boli zvery poľudštené, stále nám režisér pripomínal, že sú predsa len divé zvieratá. Môžete sa nad tým teda zamyslieť z dvoch uhlov. Z pohľadu líšky, ktorej sa do teritória votrel človek a ona sa nesnaží nič iné ako prežiť. A z pohľadu farmárov, ktorí vkladajú veľa úsilia do svojej hydiny a nenažraté zvery im to chcú vziať.

Rift (2011) odpad!

Moja smola, pomýlil som si to z filmom "The RIft" a tak som len ticho trpel. Asi hodinu. Horší film som nevidel roky, roky! Nakamerované mobilom, herci zo strednej školy, Výkony ako na pieskovisku, strih, že ma bolela hlava. Asi nemusím nikoho presviedčať, aby to nepozeral...