Zákon gangu (2008) (seriál)

Pre mňa absolútne dokonale zrežírované, zahrané a zosnované veľdielo. Ešte v živote som sa takto neponoril do seriálu. Sám vôbec neholdujem žánru krimi a keď vidím slovo dráma, tak sa mi stavajú vlasy dupkom (som síce holohlavý, ale tie na zadku sa tiež počítajú, nie?). V poslednom roku som mal tú česť zhliadnuť seriály ako Spartacus, či Hra o Tróny, no ani jeden z nich ma neprinútil sedieť zavretého v izbe 10 hodín a trpieť, pretože sa mi nechcelo odtrhnúť ani na záchod. Tak perfektne fungujúci seriál som skutočne jakživ nevidel. Je jasné, že to nie je pre každého. Ak Vás neberú motorky, koža a MC, tak asi ohrniete nosom. Ak Vás nebaví krimi z podsvetia, obchod so zbraňami a drogy, tak to je aj tak jendo, pretože Sons of Aarchy Vás na to jednoducho navnadí. Áno, SOA sa proste a bez zábran vyšplhal na absolútny vrch môjho osobného rebríčka a pekne zvysoka osiera také bahno ako poslednú sériu True Blood.

Červená světla (2012)

Po dlhšej úvahe som nakoniec išiel po štyroch hviezdach, nakoľko ide po dlhej dobe o krásne osvieženie. Najprv začnem s tým, čo sa mi na filme nepáčilo. Mal som pocit, že režisér nevie, do ktorého žánru sa snaží zaradiť. Horor? Thriller? Dráma? Akoby to nefungovalo spoločne, ale film bol rozdelený na osobitné časti. Okrem tohto detailu bol film skvostný. Pekne zostrihané, slušne zahrané. Scenár pracoval perfektne. De Niro hrá svoju rolu skvele a v zaujímavom finále vyniká zo zvyšku obsadenia povedal by som... markantne. Na atmosfére bolo cítiť prepracovanie. Do deja som sa ponoril a nechal sa v ňom stratiť ani nevedno ako. A to nehovorím o krásnom spestrení vo forme Sigourney Weaver, ktorá ma pekelne potešila, nakoľko tomu nebude ani týždeň, čo som si oživil spomienky quadralógie Votrelca. Ak pôjdete do tohto filmu naslepo, budete milo prekvapení.

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad) odpad!

Tak. Dnes v noci sa u kamarátov chľastalo a v rámci srandy ma prinútili pozerať tento skvost slovenskej televíznej scény. Sedel som tam na triezvo, v mukách a slzou v oku. Moje IQ kleslo o zhruba 25 percent. Moja gramatika sa zhoršila minimálne po k**** a moja slovná zásoba sa oné... hmm. Nepozerajte to!

Mejdan v Las Vegas (2008)

Zasmial som asi v jednej, možno dvoch scénach a zvyšok prvotriedne blato. Nuda, stupídne dialógy bez štipky logiky a nesympatický herci. Áno, chyba môže byť aj vo mne, ale cez Kačera sa neprehryznem a Diaz tiež nepatrí medzi moje obľúbene celebrity. Boh ju talentom veľmi neobdaril, no zjavne ma niečo iné, čo môže režisérom ponúknuť. Film by mohol byť pozerateľný ak by ste boli pod vplyvom alkoholu alebo omamných látok. Najlepšie oboje.

Prometheus (2012)

Nadmieru spokojný. Film som nechal v hlave ustáť zopár dní, hneď nasledujúci deň som ho zapil pôvodným Alienom a musím povedať, že som skutočne spokojný. Obidva filmy sú si na vlas rovnaké, detaily zo začiatku prvého aliena do seba krásne zapadajú a vytvárajú z Prometheusa originálny atmosfericky šťavnatý prológ. Veru, som zvedavý na Ridlieho nasledujúci počin. Sem s tým!

Kamarád taky rád (2011)

Rozhodne nie môj žáner. Neviem ako som sa k tomu dostal, neviem prečo som to pozeral, ale som spokojný. Možno práve preto, že filmy podobného kalibru nemám obkukané a tým pádom som tam nevidel žiadne typické klišé. Ale stavím sa o ruku, že tam bolo. Romantických komédii sa ročne natáča viac ako je zdravé, preto ich celkom prírodzene zavrhujem už v počiatkoch. Tu na druhej strane musím povedať, že som sa pár krát schuti zasmial, nie zachechtal, zasmial. Popravde som chytil jeden epický záchvat smiechu v scéne, kde Timberlake vysvetľoval princíp močenia so stoporeným penisom. Dialógy boli zábavné, veľmi zábavné aj keď trochu prehnane umelé. A na Milu Kunis sa je radosť pozerať!

Ďáblův advokát (1997)

Opäť som sa vrátil ku tejto klasike, keďže som momentálne nemal čo pozerať a musím povedať, že toto je jeden z najlepších filmov 20. storočia. Je to umenie, divadelná hra, kniha, symfónia, je to všetko, čo to má byť. Tak dokonalé zahratý film sa dnes už jednoducho nevidí a presne kvôli takémuto veľdielu existuje hodnotenie piatich hviezd.

Temné stíny (2012)

To som sa o tomto filme napočúval kecov, že som hádam očakával sračku storočia. Ľudí bez vkusu Burton možno skalamal, no mňa nie. Famózny výkon Jonyho Deppa, ktorý mi rázom pripomenul Holiča z Fleet Street,si sám osobe zaslúžil 70 %. Film bol epický, tipický Burtonovský, temný a pochmúrny. Teraz mi už je nad slnko jasné, že jeho tvorba sa zaradila medzi moju srdcovku. Je úplne aký žáner tento majster umenia natočí, vždy sa jedná o absolútny skvost. Takáto temná a romantická story ala Mŕtva nevesta, rovnako vtipná a rovnako zábavná jednoducho nemôže byť zlá. Negatívne komentáre beriem s nadhľadom, nakoľko nie každý z nás bol obdarený rozumom a vnímavosťou.

Grace (2009)

Atmosferický skvost od mladého režiséra. Má pred sebou rozhodne svetlú budúcnosť a viem si predstaviť, že raz natočí vskutku dych berúci horor. V snímku GRACE používa na posilnenie atmosféry zdĺhavé zábery, ktoré nemajú hlbšiu myšlienku a akési flashe gore scén. Funguje to skutočne dobre, avšak stále tomu niečo chýba. Toto rozhodne nie je film pre niekoho, kto neholduje hororu celým srdcom. Soletova práca rozhodne stojí za zhliadnutie, no nie každý dokáže oceniť štýl, ktorým sa v tomto počine pobral. Odporúčam to teda len človeku, ktorý má už z hororov čo to za sebou. Myslím, že ako krátkometrážny film by to bolo skvelé.

Hunger Games (2012)

S celým dielom som veľmi spokojný. Počúval som na to samé nadávky a nenávistné komentáre, preto som očakával strašný prepadák, no namiesto toho som sa celý film bavil ako malý. Veľmi dobré natočené, zábavné a tak akurát sci-fi. Parádne strávené nedeľné popoludnie. Skutočne nechápem tie kritické drísty. Ak film hodnotím z hľadiska obsahu a réžie, tak sú to štyri. Ak podľa nálady, ako to robili ostatní, tak päť.