The Bay (2012)

Film slabý ako čaj. Do teraz vlastne neviem, či to bol horror, alebo druhotriedny katastorfák, ktoré tak s obľubou púšťa markíza po obede, aby ste nesedeli doma za telkou, vypli ju a šli sa radšej prejsť. Dopozeral som to na dvakrát, len z profesionálnej zvedavosti. Jedná sa o kvázi found footage, ktorý sa hrá na dokument o niečom, čo naháňa hrôzu asi tak ako policajt v minisukni. Ak by film vypustil všetky tie nevydarené ľakačky a zlé hororové scény a nechal snímok plynúť smerom, ktorým bol zjavne navrhnutý a to katastofickým, bolo by to fajn. Možno. Takto jedno veľké "NIE!"

Total Recall (2012)

Ale áno! Veľmi priemerný film, ktorý je priemerne natočený, s nadpriemernými hercami a rozpočtom. Zaslúži si maximálne priemerné hodnotenie. Ak by trochu zapracovali na scenári, tak by sa určite vyšplhal na štyry hviezdy. Kate Beckinsale bola božská, nemohol som sa zbaviť myšlienky ako by som ju plesol po riti. Ej! Colin Farell je herec vysokého kalibru, nemá problém zahrať čokoľvek, čo pred neho postavia a patrí rozhodne medzi veľké plus tohto vysoko akčného snímku. A už keď som do toho zabrdol - film je tak akčný, že som si nestihol dopiť ani šálku čaju. Jednoducho tam sústavne niečo vybuchuje, strieľa sa a uteká. Je to fajn. Mám rád, keď je akčný film akčný, no občas, a to hlavne pri remakoch slávnych filmov, treba zvládnuť aj tu druhú časť. Inak fajn. Pozerateľné!

Sousedská hlídka (2012)

Aj by som mu tie tri hviezdy dal. Len ono je to tak stupídne až to bolí. No na to sme si už hádam po tých rokoch a tonách filmov z USA zvykli, nie? Pár krát som sa uškrnul, inak som si udržoval vysoko stabilný "poker face" a lineárna formácia mojich pier sa naštrbovala len skutočne sporadicky. Viem si to predstaviť ako vhodný film na noc s partiou pri chľaste a žrádle, babách a zábave. Niečo, čo bude bežať na pozadí, aby nebolo ticho ak náhodou ustane reč. Ak to ale chcete pozerať sami... radšej nie.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Veľmi zvláštny film, ktorý nemôžem označiť za tvrdé sci-fi, ale aj tak sa správa ako by nim bol. Režisér popustil uzdu fantázii a to zaručene spravíte pri filme aj Vy. Možno sa zamyslíte na paradoxmi vyplývajúcimi z cestovania časom, možno sa zamyslíte nad tým, čo by ste robili Vy v danej situácii a možno nebudete rozmýšľať nad ničím a len sa pekelne baviť. Snímok bol natočený zvláštnym retro štýlom, ktorý mi spočiatku prekážal, no už po chvíli si ma opantal a ja som sa ponoril do atmosféry tohto žánrového skvostu. Tak smelo do toho. Šup, šup!

Rebelka (2012)

Opäť a znova raz krásna rozprávočka, ktorá jednak príjemne prekvapila a rovnako aj potešila. Aj keď sú všetky anímaky koniec koncov na jedno kopyto, takže ak ich nemáte radi, tento Vás určite na ne nenavnadí. Ale pre milovníkov animákov je to povinosť. Bavil som, zabudol som na okolitý svet a to dokonca tak, že som vydymil pol domu, keďže som zabudol na to, že si varím zemiaky. Tomuto filmu teda ďakujem za to, že mi bude kuchyňa smrdieť ešte dobrých pár dní.

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Nenechajte sa odradiť nižším hodnotením, ono je to v podstate dobrý film. Niečo mu však chýba a to kazí celkový dojem. V prvom rade by som začal tým, že náš požiarnik grcia na akčného hrdinu trochu pričasto. Po malom preškolení Segalom by to mohlo byť fajn. Celá zápletka je celkom milá a fungujúca, avšak chýba jej dynamika, akcia a brutalita. Je to niečo ako slabučký čajík z Takena a nejakých "Pomstím rodinu" filmov. Na nedeľné vyvaľovanie pri telke s pivom na pupku je to priateľné.

Chňapáci (2012)

Aj keď ma trochu bolela hlava z Írskeho prízvuku, som spokojný! Skvelá jazda. Toto je ten britský humor, ktorý som očakával už od Cockneys vs Zombies. Poriadna zábava, aj keď je z filmu cítiť b-čkovosť, stále sa jedná o kúsok, ktorý ďaleko predčí klasické festivalovky. A čo ma absolútne prekvapilo, a to na plnej čiare, bola pôvabná Ruth Bradley. To by som bol prisahal, že v Spojenom Kráľovstve nie je jedná herečka, ktorá nevyzerá, že ju prešiel kombajn a je*ol na ňu celý kolotoč. Svoju rolu zvládla fajn, aj keď tie pasáže, kde bola opitá sa mi zdali trochu pritiahnuté za vlasy. Viem, viem, jedná sa o komédiu, no ja sa vyjadrujem k hereckému zvládnutiu daných scén. Okrem toho som však veľmi spokojný!

Zevláci vs. Zombíci (2012)

To zas môžem byť rád, že som to dopozeral. Mám rád Briský humor, no v poslednom čase to s ním ide dolu vodou. Kde sú tie časy, keď sa anglický humor na nič nehral? Toto smrdelo amerikanizmom! Už len, aby sa začali smiať na prdoch a boli by sme kompletní. Nevadí, snáď nabudúce. Alebo radšej nie.

Zabiják Joe (2011)

Nechápem, kde sa tu berie také pozitívne hodnotenie. Dva krát som zaspal, vôbec som sa nebavil. Nebolo to ani vtipné, ani dobre zrežírované a v konečnom dôsledku ani pozerateľné. Humor bol tlačený nasilu. Alebo som ten film nepochopil vôbec (teda tie časti, kde som bol hore), alebo to ani nemalo dej. A tú sračku, čo sa ako dej hraje do úvahy ani neberiem. Zlý film. Okrem McConaugheyho tam nebolo absolútne nič, čo by stálo za pozornosť. Veľká škoda! Pre mňa sklamanie na plnej čiare.

Amazing Spider-Man (2012)

Každý, kto porovnáva tento film s prvým Spider-Manom na to bude určite kydať. Áno, na pôvodného Spideyho to nemá, ale to je mi kua fuk. Tento film pobral štart série vlastným štýlom a to o nič menej zaujímavým. Akčné scény sú akčné, bitky akrobatické a efekty špičkové. Garfield mi síce do role Spider-Mana veľmi nesedel, to je fakt, ale túto malú dieru zaplátala Emma Stone, ktorá zase ako jeho láska sadla do filmu ako riť na šerbeľ. Možno tam bolo príliš romance, možno primálo, možno málo akcie. Tak či onak, tých 137 minút mi utieklo ako voda a ja som chcel viac. Pre mňa jedna z lepších marveloviek.