Ruby Sparks (2012)

Rozpačitý úvod, ktorý vyznieval viac ako dráma v hlavnej úlohe so spisovateľom, ktorý prežíva nepríjemný blok. Je sám, je nešikovný, je to looser riadného kalibru, ktorý, ako to povedal jeho brat, si nevrzne ani len vo sne. A to doslova. Vysníva si ženu, ktorá je pridobrá na to, aby bola skutočná. No to až do vtedy, kým ju jeho láska neprivedie k životu a ona sa neocitne živá v jeho obývačke. Veľmi zaujímavý námet na romantickú komédiu, dobre zrežírovaný a vôbec nie nudný. Veľmi krásny a príjemný filmík, na ktorý s radosťou budem spomínať ešte dlhšiu dobu, no druhý krát si ho už asi nepozriem. Silné štyri hviezdy!

Grave Encounters 2 (2012)

Jednotka sa mi vcelku páčila, toto vlastne tiež. Vadilo mi však, že sa vytratila desivosť z neznáma a toho, čo sa to vlastne deje. Pomaly sme si mohli zložiť jednoduché puzzle a zistiť tak, o čom to všetko bolo. To filmu uberá poriadne na hodnotení, nakoľko je to retardované až to bolí. Ak však upustím od príbehu, ak to tak môžem nazvať, stále máme k dispozícii decentný found footage horor, ktorý však rozhodne nebudem oduševnene odporúčať. Ak sa Vám páčil prvý diel, smelo do toho, nie je to o nič horšie. Ak ste však prvý diel dopozerali len z prinútenia, tak v rom prípade ruky preč.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Je pravda, že niektorí ľudkovia v tom asi hľadajú morálne posolstvo a snažia sa nad tým intelektuálne masturbovať. Takí ľudia tento film jednoducho neocenia. Ja patrím k tým, ktorí legendy akčného filmu vítajú s otvorenou náručou a zrovna tak aj zábavu, ktorú so sebou prinášajú. Čo otvoria ústa, to vypadne hláška desaťročia. Perfektné odkazy na iné filmy, kde hrali oné legendy a to nehovorím o úplne famóznom vstupe Chucka Norrisa do deja. Takmer som sa posral smiechom. Scéna za scénou a hláška za hláškou z toho spravili prototyp akčného filmu a jedného dňa sa z neho budú učiť naše deti. A frflošom odkazujem, nech si idú frflať Chuckovi do očí.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Oproti Madagascaru pre mňa slabší animák. Nepôsobilo to tak prírodzene ako by som čakal a zmysel v tektonickom posúvaní, ktoré sa z neznámych príčin dialo v priebehu niekoľkých hodín, by človek hľadal márne. Snaží sa to pôsobiť ako akčný animák, ktorý vsádza na súboj s časom, ale chýba tomu adekvátne napätie a štýl. Stále obstojné a nemôžem poprieť, že som s bavil. Skvelá rozprávka na dobrú noc, ale zlá Doba ľadová.

Madagaskar 3 (2012)

Absolútna špica! Animák, ktorý poteší vo všetkých smeroch ako spracovaním, tak aj hudbou. Vtípky nie sú síce vždy najlepšie, ale celé to pôsobí tak uvoľnene a nenásilne, že sa človek jednoducho nemôže nebaviť. Postavičky sa mi po dlhom čase trochu opäť priblížili a aj keď som bol na začiatku torchu zmätený z toho, kto je vlastne k to a čo sa to deje, po krátkej chvíli som sa rozpamätal. Príbeh určite nie je najsilnejšou stránkou celého snímku, ale jeho prevedenie je naopak pozoruhodné. Šialená cesta z divočiny späť do civilizácie s šialenou Francúzkou za chrbtom sa mi náramne páčila a nemôžem ju hodnotiť menej ako plnými piatimi hviezdami.

Muži v černém 3 (2012)

Slabo natočené a zrežírované pokračovanie aj tak bezduchej série. Náhrada Tommyho je síce špicová, ale na druhej strane, stále je to len náhrada. Will Smith ma rozosmial presne jeden krát, tak ako aj zvyšok filmu. Bolo tam pár lepších scén, toť vše. Vhodné na poobedie v nedeľu do Markízy, nie ako solídny celovečerák. Niektoré súvislosti nedávajú zmysel, dokonca ani vtedy ak zoberieme do úvahy, že sa jedná o komédiu o mimozemšťanoch. Snáď nabudúce... alebo snáď nie.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Absolútna zbytočnosť. Riplyová už nie je žena, ktorú poznáme. Doba sa zmenila. Tak aj votrelci a v neposlednom rade opäť aj režisér. Prečo? Prečo ste nemohli nechať sériu v pokoji zahynúť? FIlm bol stále nemálo napínavý. Pár zvratov. Niesol sa v duchu niekde medzi prvým a druhým Votrelcom, no nefungovalo to tak ako malo. Celá myšlienka ani nedávala poriadny zmysel a ten koniec? Prosím Vás! Tri hviezdy len z úcty k značke.

Vetřelec ³ (1992)

Ó, nie. Táto časť už nebol votrelec ako poznám. Atmosféra sa vytratila a prišlo tam prílišné naťahovanie. Scenár bol desiatky krát prepísaný, herci pomenení a všetko je to na filme dosť cítiteľné. Stále zaujímavý pokus o oživenie série, avšak, kde nie je myšlienka... alebo ako sa praví "Z hovna bič neupletieš."

Vetřelci (1986)

Osobne asi moja najobľúbenejšia časť, ktorá sa stala predlohou aj na herné spracovanie. Je to časť, ktorá oplývala veľmi mocnou atmosférou beznádeje a obkľúčenia. Ruky sa mi potili, aj keď som dopredu vedel, ako sa film skončí. Po Ridleym sa ukázal Cameron. A ukázal sa v plnej kráse, tak ako ho poznáme. S vlastnými pravidlami a vlastným štýlom, ktorý bol pobratý teda úplne inak ako v prvom diely, avšak o nič horšie. A pozrem si ho opäť o pár rokov.

Vetřelec (1979)

Po hodne dlhom čase som si oživil spomienky, trochu sa obávajúc, že jediné, čo na filme ocením bude pocit nostalgie. Mysliac si, že zastaralé efekty mi zážitok nevylepšia. Hovno. Master-fucking-piece. Riedlyeho hororová prvotina je skutočne o niečom viac ako o efektoch. Atmosféra je nezabudnuteľná, výkony dych berúce. Celé je to natočené ako jedno veľké fungujúe koleso, pri ktorom sa človek baví, no potí strachom. Zabáva, no obáva. Áno, toto je skutočný film. Či už s efektami alebo bez.