Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Asi nejlepší a nejznámější režisér tehdejší doby, společně s dokonalým Janem Werichem v legendě mezi legendami. Scéna s navoskovanou podlahou a ten smích Jana Wericha + herců kolem, to nebylo hraný, to muselo bejt od srdce. Ale nejlepší scéna je s otráveným vínem. Pohledy herců při pohybu planet, vydají za celý film 100%

Blesk (2006) (TV film)

Zavadil jsem o to na Barrandově a netřeba k tomu ani moc psát...herci tragičtí,scénář na palici,drama žádné,napětí nulové,efekty směšné--->ztráta času!!!jedna hvězda za Nicole Eggert

Cesta draka (1972)

Problém českého diváka je,že si neuvědomuje na jakej žánr kouká a co je v něm prioritou! Stejně jako u většiny filmů s Van Dammem,Jackie Chanem nebo Donnie Yenem tak i u filmů kde účinkuje Bruce Lee, určitě není prioritou nějaký propracovaný scénář,příběh nebo herecké výkony! Jde o sportovní výkony a bojové scény především! Mě u podobných filmů příběh ani scénář vůbec nezajímá!Zajímá mě bojový umění,fighty a jejich choreografie a totéž by mělo zajímat každýho,kdo si pustí film s Brucem a pokud tomu tak není,doporučuji sledovat jiné žánry...když jsem viděl nějakej film s Brucem víckrát a měl možnost to přetáčet,tak jsem si pouštěl hlavně bojové scény...u jeho filmů jsou argumenty typu ,špatnej scénář,režie nebo kamera tak zcestné,že to volá po návštěvě neurologa!!!Nebyl,není a nejspíš už nebude,někdo jako byl Bruce Lee a to z několika důvodů--->při jeho bojovém počínání byl vidět neuvěřitelný náboj,odhodlání,smysl pro detail a elegance....s jakou grazií on bojoval,to jsem u jinýho kung-fu bojovníka neviděl...a ty souboje teda až na nějaké trapné střihy(hong kong 1972)vypadaly věrohodně i když neměli k dispozici žádné počítačové úpravy...ta závěrečná scéna s tehdá neznámým Norrisem? PARÁDNÍ!! opravdu mi hlava nebere,co tady někteří hodnotí--->má o něco lepší filmy,ale když vidim ta jedno nebo dvouhvězdičková hodnocení a tupé názory,tak si tam hodim plnej počet!!!

Cena medu (1986)

No když tady čtu komenty o tom,jak se dalo z daného tématu vytěžit víc,tak opravdu nevim co víc! Malýho kluka popíchaj včely a hledá se včelař,kterej dostal během poslední doby nějaký žihadla a má v krvi protilátky,tam není co dál vymejšlet! Nebyly mobilní telefony ani maily a když někdo někam odjel a nikomu nedal vědět,těžko ho pak sehnat a ještě včelaře,kterej je díky svému povolání po většinu času sám...nebylo to jako dneska,že na Facebooku ví dalších 350 lidí kam ten dotyčnej jel nebo není problém se danému člověku v 90ti% případů dovolat...tenkrát to nebyla legrace někoho sehnat a ta zdravotní péče a technologie v roce 1986 taky nic moc...myslim,že nám to režisér názorně ukázal,dneska už by se něco podobnýho blbě natáčelo,aby to vypadalo věrohodně....Kvalita fimu je lehce nad průměrem,ale když vidim ty odpady a nízká hodnocení,přidam si--->80%

Byl jednou jeden polda (1995)

Láďu Potměšila mám díky Discopříběhu hodně rád,ale na tohle se měl vykašlat! Tak tupej scénář jsem dlouho nikde neviděl :( Šéf policejní školy,co čerpá taktiky výcviku z Policejní akademie,jen chlastá a hledá špiona z Brooklynu...takovej scénář vymyslí za 24 hodin i orangutan po Lobotomii,ale chápu tě Láďo...jíst se musí! --->občas tam něco vtipnýho i bylo,takže 20%

Byl jednou jeden král... (1954)

W+B+Z neboli Werich,Burian a Zeman,tři esa československé kinematografie první poloviny 20tého století. K tomu všemu námět výborné spisovatelky Boženy Němcové a další herecké hvězdy tehdejší doby, včetně nejslavnějšího hereckého prince Vladimíra Ráže,výsledek?--->jedna z nejlepších československých pohádek celé naší historie...víc k pohádce,kterou znají všechny generace,psát netřeba--->100%

Brácha za všechny peníze (1978)

Možná slabší pokračování,ale pro mě nepatrně...náš věčný řešitel Martin Pavelka má zase co na práci a pořád je to zábava--->60%

Můj brácha má prima bráchu (1975)

Já mám pro ty české filmy prostě slabost. Jakmile tam mám hereckou elitu tamní doby,vždycky mě to baví. Vladimír Menšík,Libuše Šafránková,Josef Bláha a k tomu všemu jim zdatně sekunduje Jan Hrušínský a hlavně nezkušený Roman Čada,který paradoxně zahrál nejlíp...příběh mladšího bráchy,který má neustále tendenci vše řešit,napravovat a udělá pro to vše. Nakonec se mu to podaří a máme tu klasický happy-end...spousta zvratů a zábavy--->70%

Bota jménem Melichar (1983)

Jeden z prvních počinů Zdeňka Trošky,který nás zavede na základní školu,kde se záhadně ztrácí věci. Zábavné a vynikajícně zahraná postava Radima Dochleby v podání Davida Raucha... jen škoda,že se nechytil,mohl ještě rozesmát nejednoho českého diváka --->80%