Prometheus (2012)

Zajímalo by mě, jestli se někdy film ustálí v modré nebo v červené, protože pokaždé, když se sem podívám, je to v jiné barvě. Za sebe doufám, že to zůstane v červené, protože to - kromě blondýny, která neumí běhat jinak než rovně a Elisabethiné bolesti kvůli stehům, když stojí, která mizí, když skáče a běhá - byla prostě bomba :)

Fifty Shades of Blue (2012)

Selena mi nijak nevadí, ale tohle se nedá nazvat ani roztomile hloupoučkým, prostě jen hloupým nápadem znuděného člověka s příšerným smyslem pro humor.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Všichni je známe a všichni je máme rádi a ten, kdo je neviděl, měl hodně špatné dětství.

V Bruggách (2008)

Obvykle po filmu vím, mezi kolika hvězdičkami se budu rozhodovat. Pět nebo čtyři? Čtyři nebo tři? Tři nebo dva? Ale přijde mi, že hodnocení tohoto filmu je... tak nějak náročné. Nemůžu říct, že jsem se nudila, naopak jsem chvilkami jen zaujatě koukala na obrazovku a ignorovala všechny zvuky kolem mě. Ale ono až tak záživné nebylo. Možná to bylo jen atmosférou, že mi to neřvalo dostatečně, nebo tím, že jsem si Ralpha pořád spojovala s lordem Voldemortem - při scéně na věži jsem vážně jen čekala, kdy vytáhne hůlku, upadne mu nos a zakřičí "Avada Kedavra!" Na druhou stranu ten příběh je velice dobře zpracovaný, herecké výkony skvělé, možná ze začátku trochu nesedla kamera, ale i to se po nějaké té půlhodince změnilo. Zúžíme tedy výběr na 4-5*. Kenův pád z věže byla pro mě nejspíš nejsilnější scéna, ale tak nějak se mě dotkl i ten konec s liliputem. Jen mi tam chybělo, že navzdory mé empatii, necítila jsem slzy na krajíčku. U tak silné scény bych měla mít na krajíčku, jinak nejspíš bude něco blbě. Ale stejně mě nějak tvůrci donutili, abych si celý film znovu a znovu promítala v hlavě. Kruciš. Vždyť na tohle neplatí ani ty moje procenta, protože zde nejde dát dané číslo za tohle a tohle. Zůstaňme prozatím u čtyřech, snad se na to v budoucnosti podívám znovu, nebo se ráno probudím s tím, že 4* je proti tomu filmu hrozná zrada. Ale v tuhle chvíli prostě 4.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Jeden známý mi říkal, že Looper je dost podobný na Inception, takže moje srdce zaplesalo a vzhůru do kina. Tento fakt a moje spolusedící, která hlasitě křupala popkorn, srkala kolu a neustále mě nutila od filmu odtrhnout pozornost, mi výrazně nahlodalo hodnocení a já hned po příchodu domů ohodnotila film pouhými třemi hvězdičkami. Pak jsem se zamyslela. Rian rozhodně věděl, o čem chce, aby příběh byl, takže pokud najdete ve filmu nějaké nepříliš důležité místo, tak vám zatleskám. Samozřejmě až po tom, co se na vás budu koukat jako na idiota. Stejně, jako mě u Sherlocka zaujalo předvídání dalších kroků, zde mě upoutaly ty úvahy. Nedokážu se rozhodnout, jaké hodnocení Looperovi připíšu - čtyři hvězdičky, nebo pět? Po krátké úvaze, kdy jsem si uvědomila, že se mi vlastně líbilo všechno - snad kromě Bruce Willise, ale to je spíš můj osobní problém -, dávám s čistým vědomím hvězdiček pět a uvažuji, kdy asi vyjde DVD...

Nikita (2010) (seriál)

Přiznám se, že z původní Nikity jsem viděla zhruba dvě epizody a nijak mě to nezaujalo. Naopak tohle provedení mě zaujalo už od prvního dílu a všichni víme, že ty bývají nejslabší. Hvězdička Lyndsy díky tomuhle seriálu pořádně stoupla, ale stejně tak podala úžasný výkon Melinda a její role záporačky Amandy. Akce a napětí zde rozhodně nechybí. A co má být, že některé díly trochu dějově pokulhávají? Všechny seriály takové epizody přeci mají.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Ten, kdo tento seriál nikdy neviděl, nechť zaleze do kouta a radši z něj nevylízá. Big Bang je prostě klasika. Seriál vyzařující humor i inteligenci, ovšem velice často také hloupost - a to nemluvím jen o Penny. Je opravdu těžké neoblíbit si Sheldona a jeho "Bazinga!" :)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Všichni je známe a všichni je máme svým způsobem rádi. Jsou to prostě Simpsonovi, žlutá rodinka se šprtem, opilcem, darebákem, mimčem a mámou jak se patří, kteří nás baví - jednou ročně straší - už přes dvacet let. Těžko nedat pět hvězdiček :)

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý trik je vskutku dokonalý film. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych mohla vytktnout, právě naopak; skvělá volba co se obsazení týče, dějová linie je perfektně promyšlená, film vás neustále nutí přemýšlet o něm, ke konci nemáte slov, prostě jen zíráte na obrazovku s užaslým výrazem. Pro mě absolutní špička mezi filmy - ale kdo by se divil, když je to od Nolana?