Avengers (2012)

Akce, humor a pořádná scifárna s vašimi oblíbenými superhrdiny. Konečně jsem měla možnost vidět Hulka tak, jak jsem ho vidět vždycky chtěla. Tak teď doufejme, že se dvojky opět ujme Joss Whedon a neudělají z toho jen hloupou ziskovku.

Sherlock Holmes (2009)

Osobně jsem nikdy nebyla nijak velký příznivec Sherlocka Holmese, ale když do té role obsadíte Roberta Downeyho, tak to si nechám líbit. Při sledování se nenudíte, herci se svých rolí ujmuli na výbornou, s kamerou se správně manipuluje a navíc vás uchvátí ta idea Sherlockova předvídání dalších kroků. Můžu si to pustit stokrát a nikdy mě to neomrzí.

Vlčí mládě (2011) (seriál)

Klasické téma pro dnešní svět puberťáků - outsidera něco pokouše, on se na tu příšerku přemění a tadá! Najednou je z ničeho nic populární. Jestliže se rozhodneme předstírat, že jsme si ničeho takového nevšimli, dají nám tvůrci další facku efekty(vlkodlačí tvář) a absurdností bojů. Ale zkusme i tohle ignorovat. Dějová linie umí být protivná i příjemná, představitelé - až na některé - nejsou moc sympatičtí a ačkoliv se hudba tváří ze začátku dobře, ke konci první série můžete v dramatických scénách zaslechnout melodii, kterou byste si v klidu pustili na Vánoce. U Twilightu spoléhali, že když už tam není příběh ani trochu dobrý, alespoň nechají jéčivky se rozplývat nad obnaženými hrudníky svých hrdinů. Zde spoléhají na přiíběh o jehož hodnocení se nemohu rozhodnout. Ovšem ty žánry... Komedie? Radujme se za Stilese. Drama? Pro puberťačky rozhodně. Horor? Ani náhodou. Ale ostatně jako u všech takových seriálů mi zde chybí žánr romantický, který je využíván hojně. Oddychovka je to pěkná, ale nějak nemám chuť se dokopat i k druhé sérii. Sečteno a podtrženo, ke třem hvězdám dopomohly hlavně komické situace a víra, že se v druhé sérii polepšili.

Nešika (2011) (seriál)

Myslím, že po první sérii můžu s klidem říct, že tenhle seriál rozhodně stojí za shlédnutí. Co na tom, že je to o puberťácích a všechno víte dopředu? Je to vtipné a ani chvilku jsem se nenudila. Ale nejspíš stále musíte vlastnit srdce puberťačky, aby se vám příběh Té holky Jenny zalíbil.

Navždy spolu (2012)

Krásné, příjemné, dojemné, úsměvné... Všechno, co čekáte od romantického filmu se vám zde dostává :)

Temné stíny (2012)

"Svými rty zaujmi strategickou pozici na mém pozadí a opakovaně jej líbej." Komedie? Občas. Horor? Zkuste si to pustit o půlnoci za tmy a možná z toho něco vykřesáte. Ale pro mě jinak velké zklamání. Bývaly časy, kdy jsem si myslela, že každý film s Johnnym Deppem v hlavní roli je automaticky velmi kvalitní, ale tento film mě přesvědčil, jak krutě jsem se mýlila.

Talisman (2012)

Možná to není příliš objektivní, ale miluju tenhle druh filmu. Jistě, je to hrozně průhledné, ale nemůžete přeci koukat na romanťák a myslet si, že to skončí jinak. Efron nám vyrostl do pořádného chlapa, Taylor vypadá jako nadějná herečka a Blythe jako vždy dokázala, že ona hrát prostě umí :)

Sněhurka (2012)

Ale jo, bylo to hezké, místy i vtipné, ale trochu nechápu, že se spoustě lidem líbila tahle verze více než verze s lovcem. U lovce jsem čekala akci a dostala jsem ji. Tady jsem čekala menší muzikál a pohádku skrz naskrz, kterou jsem bohužel nedostala.

Prokletí domu slunečnic (2007)

Kristen Stewart uměla před Twilight ságou skutečně hrát - pro mě největší překvapení tohoto filmu. Pustila jsem si to ve dne a stejně jsem si pak musela kontrolovat prostory, kde by se ta příšerka schovávala. Velké plus Kristen Stewart, zábavná role Dustina Milligana(nejvíce scénka s tou sekerkou), podle mě skvěle zvládnuté role rodičů a dokonalá dějová linie. Jenom mínus za šílence - to co to bylo? - a za ten konec. Když už je to happyend, tak musí být pořádný!

LOL (2012)

Někde jsem tu četla, že je to prý příběhem naprosto odlišné od originálu. Tak to... je kec. Vlastně je to spíše jeho věrná kopie. Nejsem si jistá, čí byl nápad obsadit Miley Cyrus do hlavní role, ale byl to největší omyl, kterého se dopustili. Z příjemné komedie ze života puberťáků a jejich rodičů tak vznikl pouze příběh o tom, kdo s kým chodí, proč s ním chodí a jestli si to spolu rozdávají(většinou v opačném pořadí). Ale až tak to nezatracujme. Oproti FR se tu dá mnohem lépe koukat na mužské představitele a mrcha je doopravdy mrcha, ne peroxidní blondýna, která se ani neobléká podle svého věku. Shrneme-li výkony, kulisy, režii a nápad, vyjde mi 47%, což jsou velice těsné dvě hvězdičky, tak se rozmýšlím, jestli má smysl tomuto filmu přilepšit. Když však vidím komentáře typu "Je to mnohem lepší než FR originál." nebo "Miley byla úžasná.", zůstávám u dvou hvězd, protože to nejde jinak.