Southbound (2015)

Celý film naprosto postrádá návaznost, soudržnost, jednotlivé příběhy jsou od sebe tak mocně odděleny, že to vyvolává dojem naprostého chaosu, což byl možná ve vztahu k tématu tak trochu záměr, nicméně na mě bohužel film působil celkově špatně, myslím, že přidat trochu víc návaznosti v příběhu, byl bych mnohem spokojenější, takhle jsem viděl několik jednotlivých příběhů, ale vlastně se vůbec nic nedozvěděl, to mě moc mrzí.

Kosti a skalp (2015)

Hrubý a surový snímek, některé scény bych klidně oželel pro velkou brutalitu, což je taky hlavním důvodem, proč nedávám 5, ale 4 hvězdy, za mě 85%.

Simonův vesmír (2010)

Ten film měl všechno... Reálný pohled na to, jak vnímá okolí člověka s Aspergerovým syndromem, dramatické okamžiky i skvělé komediální scény, za mě 100%.

Grindhouse: Planeta Teror (2007) odpad!

No. Nevím, asi těžko najdu slova, kterými popsat tenhle skvost od Roberta Rodrigueze, mám dojem, že to nejvýstižnější, co můžu o filmu říct je následující; komediální horor alá komix plný stupidního humoru, speciálních efektů a vnitřností mutantů rozstřikujících se všude možně, při sledování jsem si připadal jako suchar, když tak vidím průměrné hodnocení 72,1%, ale bohužel mi tenhle stupidní mozek vymývající humor nic neříká...

Odstřelovač (2007) odpad!

Na počátku byla krásná myšlenka, ale scénáristu nebo režiséra, či snad oba pak zjevně popadl šílený záchvat nedočkavosti, který způsobil, že každá scéna nakonec působí nedomyšleně, ta jistota, která vyzařuje z hlavního hrdiny v každé scéně, jistota, se kterou vsadí svůj život na to, že (nejen) v horách je tím nejlepším odstřelovačem a že žádný jiný už ho tam v danou dobu neohrožuje, je typicky americká, stejně tak jako chronická neschopnost výborně trénovaných nepřátel netrefit se do svého cíle. Amerika stále zoufale potřebuje svého hrdinného Adonise, ve filmu bohužel ale obvykle dostává hrdinu tak dokonalého, že se z akčního thrilleru stává fantasy.

Pán zlodějů (2006)

Knížní předloha? Splněna tak z 50%, nedostačující. Komediální kreace? Naprosto ubohé. Ještě, že jsem si knihu přečetl nejprve. Na to, o jak lehkou četbu se jedná, požívá u mne kniha vcelku značné obliby, což se ale o filmu byť jen z 10% říci nedá.

Zmizení (2013)

Dobrý film, ale nezlobte se na mě, zkrátka lehce nadhodnocený, určitě vyšší než průměr, dávám 4 hvězdy, ale 5? Tam už se neodvážím. Výborné herecké výkony, strhující příběh, ale přesto mi tam cosi chybí...

Mechanický pomeranč (1971)

Jsem spokojen, film se vcelku ucházejícně drží knižní předlohy, zachovává hlavní myšlenku, některé scény jsou vynechány a / nebo upraveny velice zvláštním způsobem, což dodává filmovému zpracování ještě více extravagance a nepochybně zaujímá diváka o to více. Výborné herecké výkony, skvělá práce režie. Až na drobné nesrovnalosti ohledně vynechaných scén nemám moc co vytknout.

Torture Chamber (2013)

Diváci jsou vhozeni do jakési pochybně vyhlížející dějové linie, jsou jim předkládány herecké výkony, které bych hodnotil tak známkou dobře, efekty nejsou bůhvíjak božské, ale řekněmě ucházející. Nejedná se sice o průkopnickou myšlenku, námět na oskarový film, ale kdyby bývala byla uchopena jinak, dalo by se z ní vyždímat o hodně více.

Dead Shadows (2012) odpad!

Chvílemi sem tam nějaký ten povedený efekt, připadal jsem si jako bych se díval na jakousi parodii na klasické zombie horory, soundtrack nedostatečný. Ač do pláče mi bylo, nikoliv z dojetí, ale z neskonale hloupé a primitivní zápletky, herecké výkony dostatečné, nic více, obávám se, že se jedná o jeden z filmů, který musím označit za ztrátu času.