Wanted (2008)

Jedním slovem JÍZDA. Po dlouhé době jsem se vydal do kina. Po nepříjemném zjištění, že vstupenka je opět o něco dražší, následovalo příjemné zjištění, že Wanted je opravdu dobrý film, který plyne neuvěřitelným tempem a než jsem se nadál, tak byl konec. Snímek je sice přeplněn nelogičností, ale byl jsem na to z traileru připraven a tak mi to ani tolik nevadilo, ačkoliv dávám obvykle přednost realistickým filmům. Akční scény jsou natočeny perfektně (hodně hustá automobilová honička nebo scéna ve vlaku), herci podávají dobrý výkon (příjemně překvapila Angelina Jolie) a navíc hodně potěší relace na Českou republiku - rozsekané Pendolíno, Favorit atd. Scénář není vůbec špatný, včetně nečekaného dějového zvratu, který mě popravdě v takovém filmu dost překvapil (příjemně). Wanted je prostě filmem, na který se vyplatí zajít do kina... v TV to asi taková bomba nebude. Jsem hodně zvědav, co si pro nás Timur Bekmambetov připraví příště. 85%

Kasandřin sen (2007)

Pro mě hodně rozporuplnný film, o kterém v podstatě pořádně nevím, co si mám myslet. Předchozí dva Woodyho filmy - Match point a Sólokapr - se mi líbily a to hodně, ale todle mi přišlo takové nemastné neslané. Zatímco Match point byl pln napětí, Cassandra´s Dream napětí postrádá a místo toho po většinu filmu sledujeme rozhovor mezi dvěma bratry. Není to rozhodně špatný film, jenom jsem asi čekal trošku něco jiného. Silnou stránkou jsou uvěřitelné herecké výkony, především Ewan McGregor hraje výborně a u Allenových filmů tradičně příjemná hudba. Dávám silnější 3*, na více to tentokrát prostě není.

Dannyho parťáci 3 (2007)

První dva díly jsem zatím neviděl, a tak jsem se v průběhu filmu občas přestával orientovat v tom množství hereckých tváří, ale to je samozřejmě můj problém, protože předpokládám, že hlavní charaktery už byly v předchozích dílech popsány. Co se týče samotného filmu, tak je hodně cool, ani chvilku nenudí, zasmějete se u něj, sledujete perfektní herecké výkony (je až neuvěřitelné kolik kvalitních hereckých jmen se ve filmu objeví) a ještě je film místo hodně napínavý. Na pět hvězd to asi není, ale čtyři si tento film bezpochyb zaslouží. A mě nezbývá nic jiného než si v nejbližší době doplnit vzdělání a shlédnout předchozí díly, protože trojka je podle mě hodně fajn...

Arn (2007)

Parádní filmeček, který je mi svým námětem velmi blízký, protože o templáře a náboženství se hodně zajímám. Trochu jsem se bál, jak to celé dopadne a tak mě velmi těší, že se mé obavy nenaplnily. Místy je malinko znát nižší rozpočet (zejména u scén ze Svaté země) - přece jen se jedná o evropský film - ale výborné herecké výkony a dobrý příběh to vyvažují. Neubránil jsem se srovnání s Královstvím nebeským a musím říci, že tento film je o dost lepší - zejména hlavní hrdina je mnohem sympatičtější než Orlando Bloom (o herecké stránce vůbec nemluvim), také milostná linie je uvěřitelnějí a v neposlední řadě také historické souvislosti více odpovídají skutečnosti (s tou závěrečnou bitvou je to pravděpodobně tak, jak píše Morholt, ale jistý si také nejsem) . Jsem hodně zvědav na pokračování, které by se mělo již brzy objevit, protože film má otevřený konec. Při hodnocení jsem hodně váhal mezi 4 a 5*, ale nakonec vzhledem k tomu, že filmů pojednávajích o této době je jako šafránu, tak se tentokrát přikloním k vyššímu hodnocení.

Oko bere (2008)

Jak už zde nejeden uživatel napsal, je největším problémem tohoto filmu příliš velká délka. Jinak je film ale velmi povedený. Nápad skvělý a myslím, že i realizace se povedla (až na tu zmiňovanou stopáž). Herci podávají standardní výkony, Kevin Spacey sice není na plátně tak dlouho jak jsem čekal, ale není to ke škodě věci. Jenom z těch všelijakých čísel mi šla hlava kolem :). 4*

Total Recall (1990)

Docela dobré sci-fi se zajímavým nápadem. Dnes už to tak převratně nepůsobí, ale v době vzniku to asi byla bomba. Já jsem film viděl bohužel poprvé až teď a tak se mi občas některé triky a kostýmy zdály podivné. U filmu jsem se ale ani chvilku nenudil, protože je tu spousta dějových zvratů a akčních scén. Konec je sice trošku klišé, ale na druhou stranu proč ne... 75%

Kung Fu Panda (2008)

Docela povedený animák, který sice nedosahuje v mých očích kvalit Toy story nebo Ratatouille, ale na druhou stranu je mnohem lepší než průměrná Doba ledová nebo Madagaskar. Zajímavý nápad; děj, který má spád a roztomilé postavy jsou hlavní přednosti. Navíc oproti jiným animovaným filmům je tento film i v pár scénách docela násilný (útěk Tai Lunga atd.), takže může zaujmout nejen dětské, ale i starší diváky. 80%

Letec (2004)

Leonardo DiCaprio tradičně skvělý. Problémem tohoto filmu je ale příliš velká délka... hlavně ve druhé polovině jsem se chvílemi silně nudil. Životní příběh Howarda Hughese je jistě velmi zajímavý a je jedině dobře, že se Scorsese pustil do jeho natáčení, ale určitě to mohlo dopadnout mnohem lépe.

Moje levá noha (1989)

Docela povedený film, jehož jednoznačně největší předností jsou výborné herecké výkony Daniela Day-Lewise a Brendy Frickerové. Přesto nemůžu říci, že by mě film zase úplně dostal... třeba takový výkon Lea DiCapria ve filmu Co žere Gilberta Grapea je možná ještě o stupínek dokonalejší. Nicméně 4* si tento film určitě zaslouží, ale k 5* to je opravdu daleko....

Na druhé straně (2007)

Film, jehož velkou předností je výborně propracovaný příběh, kdy do sebe na první pohled nesouvisející příběhy, začnou zejména v druhé půlce zapadat. Navíc se film snaží otevřít otázky, které jsou pro současnost hodně aktuální - ilegální přistěhovalectví, vstup Turecka do EU atd. Sice moc nevěřím, že by se něco podobného mohlo ve skutečnosti stát - těch náhod je tam opravdu hodně - ale člověk nikdy neví. Moje první seznámení s Fatihem Akinem dopadlo tedy velmi dobře a určitě neodolám, budu-li mít příležitost k další ochutnávce z jeho filmografie. 85%