Sudá a lichá (1978)

Spolu s "Jestli se rozlobíme, budeme zlí" asi nejlepší film dua Terence Hill a Bud Spencer. Velmi vtipné a bez významnějších hluchých míst.

Muž ve stínu (2010)

Temný snímek s výbornou atmosférou a skvělými hereckými výkony všech představitelů. Radost mi udělala krátká scénka s Eli Wallachem. Moje jediná výtka směřuje k přehnané stopáži. Zejména první polovina filmu se dost táhne. Film sice nudit nezačne, ale vystřižení některých, ne tak zásadních, scén by filmu jen prospělo. Zdá se, že Polanski je v roce 2010 ve výtečné formě. Doufejme, že Muž ve stínu není vzhledem k jeho problémům se zákonem jeho filmem posledním. 85%

Bizoni na tahu (1980)

Málo vtipné a téměř nulový příběh. Jedna hvězdička za Billa Murrayho a druhá za těch pár legračních scén, které se ve filmu vyskytují. Film místy připomíná Strach a hnus v Las Vegas, ten ale považuji za mnohem zdařilejší. 40%

Hra o smrti (2002)

Hodně jsem se těšil a o to větší bylo moje zklamání. Hlavně první polovina se neskutečně vleče, příběh je navíc velice podivný a závěr mi též nepřišel z nejreálnějších. Oceňuji jen výborné herecké výkony a výpravu.

Život pod vodou (2004)

Bill Murray opět super. Líbil se mi i výkon Willema Dafoea a Cate Blanchett. Celkově ale docela průměr. Místy jsem se opravdu silně nudil, některé hlášky mi navíc přišly zcela mimo. Námět je přitom opravdu zajímavý a film měl určitě velký potenciál, některé vtipné scény jsou toho dokladem. Asi mi ten film jen nějak nesedl... 50%

Avatar (2009)

Avatar je výjimečný pouze svými vizuálními efekty. Pandora je však opravdu nádherná a propracovaná do nejmenšího detailu. Na druhou stranu je příběh pouze další variaci na chamtivost lidí na jedné straně a utlačované skupiny na straně druhé. Konec je pak už jen jedním velkým klišé. Prostě další hollywoodský komerční megaprojekt, oproti jiným snímkům však přeci jen poněkud zdařileji provedený. 70%

Solomon Kane (2009)

Překvapivě celkem dobrý film. Musím souhlasit s těmi, co tento film srovnávají s hrou Diablo II. Místy jsem měl podobný dojem. Hlavní hrdina z počátku nesympatický, ale postupem času mu fandíte víc a víc. Konec trošku klišé, ale to prostě k podobným filmům patří. 70%

Kawasakiho růže (2009)

Jan Hřebejk natočil tentokrát velmi dobrý film se zajímavým námětem. Výborné jsou herecké výkony všech hlavních představitelů (zejména Daniela Kolářová, Ladislav Chudík a Martin Huba jsou skvělí). Od absolutního hodnocení mě zrazují jen místy slabší dialogy a mírně sentimenální závěr. Přeji si více podobně kvalitních snímků. 80%

A co Bob? (1991)

Výborná komedie, u které jsem několikrát vybouchl smíchy. Bill Murray tradičně bezchybný. Bez něj by to asi taková sranda nebyla.

Major Payne (1995)

Tak blbý film, až mi místy přišel neuvěřitelně vtipný. Zázraky od toho nečekejte, ale jako oddychovka ideální.