Byt (1960)

Roztomilý filmeček s výborným Jackem Lemmonem v hlavní roli. Ani po 50 letech od svého vzniku neztratil tento film na působivosti. Asi jedna z nejlepších romantických komedií.

Precious (2009)

Po delší době docela váhám jaké dát hodnocení. Tento snímek je totiž tak krutý, smutný a přitom realistický zároveň, že se mi to až nelíbilo a těšíl jsem se až to skončí, protože na mě místy až padala depresivní nálada. Té hlavní představitelky mi bylo líto. Život je na některé lidi opravdu pěkně drsný. Přitom natočené je to opravdu pěkně. Už to ale podruhé vidět nikdy nechci. Subjektivně hodnotím třemi hvězdičky, ale objektivně si film zaslouží vyšší hodnocení.

Expendables: Postradatelní (2010)

Ptákovina, kterou nemůže zachránit ani plejáda slavných herců. Stallone chtěl asi natočit svoje Komando, leč prohrál na plné čáře. Film nepřináší absolutně nic nového. Příběh primitivní (to by však zase tolik nevadilo), bohužel místy i pěkně nudný, nevěrohodný a navíc pro mě i naprosto nezajímavý. Po výborném Rambovi zklamání jako hrom. Jako nostalgie to nefunguje, to už si raději pustím něco původního a ne moderní kopii. Nechápu, proč něco takového vůbec vniklo, ale podle vysokého hodnocení asi taková zábava lidem k uspokojení stačí...

Útěk (1972)

Nadprůměrný snímek o jednom velkém útěku, ze kterého je velmi cítit rukopis jeho tvůrce. Velmi dobří herci a super konec. K absolutnímu hodnocení chybí pouze místy pomalejší tempo, jinak ale bez výhrad.

Poslední skaut (1991)

Jenom lehce nadprůměrný akční film, s několika dobrýma hláškama, ale jinak ničím vyjímečný.

Truman Show (1998)

Dokonalý film, kterému nechybí vůbec nic. Asi nejlepší dílo Petera Weira, ale především výborný herecký výkon Jima Carreyho (narozdíl od ostatních pro mě ne překvapující, viz třeba Věčný svit neposkvrněné mysli). Nádherná kritika konzumní společnosti i médií, která se nezastaví před ničím. 5* bez váhání

Počátek (2010)

Film, ve kterém snad úplně všechno klape jak má, ale z nějakého, mně neznámého důvodu, mě zase tak moc nechytlo. Asi jsem měl přehnaná očekávání nebo čekal něco trochu jiného, nevím. Musím si to brzy pustit ještě jednou. Každopádně oceňuji, že se takto komplikovaný film podařilo tvůrcům zvládnout a vyvarovat se nějakých nelogismů apod. Hodně lidí to srovnává s Matrixem, ten je ale v mých očích přeci jen lepší. Zatím hodnotím na slabší 4*

Čarodějův učeň (1977)

Úžasná pohádka (pro dospělé). Čekal jsem málo a dostal jsem hodně. Důkaz, že pouze dokonalé triky a grafika na kvalitní film nestačí, nejsou-li doplněny kvalitním příběhem. Právě příběh je nejsilnější stránkou tohoto díla společně s chorobnou (místy až hororovou) atmosférou. Čaroděj je jednou z nejodpornějších záporných postav, co jsem kdy ve filmu viděl. Úžasný a především nečekaný zážitek.

Příběh z Bronxu (1993)

Trošku netypická gangsterka, ale o to více se mi líbila. Dominují výborné herecké výkony a parádní atmosféra Bronxu let šedesátých. De Nirův debut na režisérské stoličce se povedl nad očekávání.