• Fantasy

Pokoj (2003)

najlepší najhorší film aký som kedy videla! odporúčam. aj niekoľkokrát. sem tam nejaká chybička v scenári, pár nedokončených side stories, stále viac absurdných dialógov, ktoré sa zarývajú až do žalúdka a vyvoláva veľa zmiešaných emócií a nepretržite zlé herecké výkony. vynikajúci film po akomkoľvek náročnom dni.

Koupili jsme ZOO (2011)

už som asi vyrástla z rodinných hepyendov vďaka prírode, hobby, novej láske. keby nebolo pár neklišé momentov a prekrásnej hudbe, tak to už dávno vypnem. Mattov úsmev je nepresvedčivý a Scarlett je síce krásna, ale ako milovníčka zvierat??? :) to nie. Malinkej herečke dávam z mojich troch hviezdičiek dve a pol. zvyšná polka je za to, že sa Crowe snažil. a vznikol z toho nenáročný plnepredvídateľný film na sobotné dopoludnie.

Harold a Maude (1971)

Príjemná tragikomika. Paradoxné situácie a neočakávaný vývoj každej jednej minúty. Chvíľku mi síce trvalo, kým som prehltla myšlienku, ale potom...beriem. na také sobotňajšie poobedie.

Pokání (2007)

zvláštna lahôdka príbehu, dlhých originálne krásnych záberov a najuveriteľnejších hercov. hádam každý si pri tomto filme uvedomí, že ako sám ovplyvnil životy druhých, aj keď to asi nie je Wrightov zámer. obrázky tohto filmu vo mne ostanú asi až...ideálny na kvalitný piatkový večer.

Volný pád (1993)

Pôsobivá ukážka vždy aktuálnych problémov v pestrej americkej spoločnosti. Vtipné a príjemné spracovanie smutných a surových podmienok, v ktorých sa ocitá naša spoločnosť. Zbrane ako silný prostriedok na vyvolanie jedine násilia, nech sú len predmetom na obranu, či hračkou. Dobrý film na štvrtok večer.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Musela som vyrast (nie len vyskovo), aby som pochopila tento film a naplno si ho tak mohla uzit. uz nepotrebujem akciu, kvalitny obraz, moderne techniky, originalne zabery ani srdcedrasajucu hudbu (aj ked o poslednych dvoch by sa dalo polemizovat). uz mi "staci" jednoduche, naivne az hlupo ciste "Breakfast at Tiffany's".

Otravný chlap (2006)

Krásny snímok so síce veľmi ľahko čitateľným odkazom, ale urobený tak dokonale, že nasledujúci záber vždy prekvapí. Aký je svet bez problémov? Môžeme kľudne špekulovať, že tento film je alegória neba/pekla, alebo paralela na mecdonalizáciu spoločnosti,alebo... Ja jednoduchý človek to ale vnímam ako strašný výsmech ľuďom, ktorí sa sťažujú aj na kvalitu svojho gauča.

96 hodin: Odplata (2012)

Bolo to akési krátke a ani mi to neni ľúto. Lebo keby to bolo čo i len o kúsoček dlhšie, tak to preruším a pôjdem sa napiť, na wc, čeknem si maily. Takto som sa bavila vrámci toho, že som žena a takýto film si pozriem len aby som vedela, aký je svet zlý. Akcia rozhýbaná len rozhýbanou kamerou, čiernosť duší albáncov znázornená len tmavou pokožkou. inak som sa musela občas zasmiať na ich výpovediach. Oproti jednotke je toto strúhanka zo sójového rožku. Ale treba vidieť, ak ste priaznivcami Taken I. filmík na sobotné poobedie.

Padlí andělé (1995)

Toto dielo sa nedá chápať a ani si o pochopenie neprosí. Naopak, cieľom tohto kúsku je pobaviť(!!) a vyvolať zvláštny druh katarzie. Spôsob akým bola zosúladená hudba so zábermi, výber osudov hrdinov, ich ľahké a pritom celkom k veci monológy. je jasné, že sa ani s jedným hrdinom divák nestožní. ale tento film je o výnimočných hrdinoch, origináloch, nad ktorými sa len pousmejem a sympatizujem. chutilo mi veľmi. na pondelkový večer pred správami.

Ocelová pěst (2011)

Je pre mňa ťažké urobiť si neutrálny názor na tento sladko tvrdý hollywodsky mainstream. je to ťažké najmä kvôli úžasnému výkonu malej hviezdy Dakota Goyu. ten aj keby si mal odohrať celý film sám, tak to bude dobrý film. dve(kompletne rozlicčné) dejové linie však príbeh paradoxne zjednodušili a výsledok bol zrejmý už po prvých patnástich minútach. ale dívalo sa na to proste dobre. film na taký štvrtkový večer.