Krampus: Táhni k čertu (2015)

Parádní žánrová jednohubka. Určitě to má svoje chyby, ale co? Když se držím hodnocení v rámci žánru tak je tady málo co vytknout. Vkusně vystižená vánoční atmosféra (hlavně úvodní scéna) a všechno je to zabaleno to vtipného hávu, který pro mě fungoval na jedničku. Co musím určitě vyzdvihnout je práce s kamerou, spousta záběrů je tady hodně stylově natočených, že by to ani člověk od tohohle typu filmu nečekal. Parádní creepy/funny vánoční oddechovka (70%).

Hitman: Agent 47 (2015) odpad!

Bože proč? Asi 1000x jsem se sám sebe ptal co to dělám se svým časem při sledování tohohle braku. Všechno ve filmu se snaží vypadat uhlazeně a cool, že je to spíš parodií samo na sebe než akční film, co se musí uznat je, že občas mě to fakt pobavilo viz. scéna s uvolněním ze židle před motorem letadla. To jsem se smál, že jsem se za břicho popadal, nemyslím si však, že to byl účel tvůrců. Zrežírováno je to otřesně spíš to vypadá jako hodinu a půl dlouhej videoklip pro nějakou popovou hvězdičku. Herecký výkony těžko hodnotit, protože to co se ve filmu odehrává těžko nazývat herectvím. Ja nechápu, že má pořád někdo za potřebí ruinovat herní značky vydáváním podobných "filmů" (5%).

Viktor Frankenstein (2015)

Vypadá to hezky, ale k čemu to je když je to tak neskutečně hloupý. Děj je sešitej stejně jako ten prašivej opičák, občas to ožije ale pak to zase umře a bohužel tady je víc toho umírání než ožívání. McAvoye mám rád, ale jako prskajícího Frankensteina fakt ne o Radcliffovi ani nemluvě. Občas zableskne jiskra naděje, kterou však v zápětí pohřbí uplná kravina nesedící do děje (40%)

Taxi Teherán (2015)

Jak jedna jízda taxíkem s pár spolucestujícíma, dokáže popsat prohnilost a cenzuru jednoho státu. Přes počáteční hádku zloděje s učitelkou až k dvěma naivním bábám s rybou film ukazuje jak obtížný život v tomhle státě musí být. Nám evropanům film ukazuje jak si vážit toho co máme a taky co si umělec jako Panahi musí vytrpět při výrobě jeho filmů, na druhou stranu je vidět, že on film nedělá pro sebe, ale pro lidi. Smekám nad Panahim, že má koule a trpělivost vůbec se s tímhle stresovat a natáčet. (78%)

The Boy (2015)

Po vizuální stránce všechno v pořádku, hudba je taky plus, ale tady výčet kladů končí. Největší mínus filmu je jeho délka, která je tak neskutečně natahovaná, že to snad není možný. Pocity, které film má zřejmě navodit se u mě rozhodně nedostavili a místo toho aby na mě The Boy působil znepokojivě mě spíš málem unudil k smrti. Finále to trošku zachraňuje, ale rozhodně nedokáže odčinit předešlých 90 minut. (40%)

Smrtgasmus (2015)

Úvodní intro navodí parádní atmosféru a začátek filmu má příjemné tempo, první půlka funguje peckově, pak ale film začne zpomalovat až se závěr zvrhne v klišoidní teenage drama, které zachraňuje pouze fajn gorefest. Jinak celkem vkusný film, který potěší především metalheady a fanoušky gore. Tenhle rok však trůn horror/comedy zůstává neotřesitelně obsazen upíráma z WWDIS. Nic méně Nový Zéland ukázal, že to není jen země kde se točil Pán Prstenů ale i země kde umí udělat parádní filmy. Tři hvězdy jsou tady trošku utažený viděl bych to tak na (65%).

Les sebevrahů (2016)

V celku fajn téma, trailer navnadil na parádní duchařinu z lesa ale místo toho jsem dostal plytký děj a duchů jsem si užil možná tak posledních 10 minut. Laciný lekačky nechyběli a nic novýho film nepřinesl. Přesto to neni uplně nejhorší a zas tolik jsem se nenudil hlavně díky délce, která je přiměřená scenáři, který je hodně nemastný neslaný, ale byli i horší (bohužel). Herecký výkony filmu zrovna taky 2x nepomohli obvlášť Taylor Kinney, u kterýho byl casting dle mého názoru hodně mimo, protože tahle postava měla být good guy, který se jakože stane bad guyem v očích Sáry díky lesním halucinacím, ale Aiden mi byl nesimpatickej už od začátku takže sem u něj žádnou změnu nezaznamenal. Natalie Dormer působí jako avarage horror chick s výkonem odpovídajícím kvalitě filmu. Škoda, téma sebevražednýho lesíku v japonsku by se určitě dalo obmotat kolem lepšího děje než paranoidní sestřičky, která hledá svoje dvojče. (45%) s odřenýma ušima.

Divočina (2014)

V celku dobrý film, možná i víc než dobrý, ale mám sním jeden velký problém a to je Reese Witherspoon nevím proč, ale nějak mi nesedl její herecký výkon přišlo mi, že na tváři měla furt jeden a ten stejný výraz a to se pak těžko rozeznávají pocity postavy. Co se, ale týče všeho ostatního je to fakt výborný až sem se sám divil jak výborný takže sem schopen hlavní protagonistku překousnout a uznat, že se jedná o fajn film. V tomhle žánru je pro mě jasnou jedničkou Into the wild a tenhle film jede v celku ve stejných kolejích možná by se mi líbil víc kdybych byl žena a dokázal s hlavní hrdinkou soucítit víc. Slušných (80%).

Vetřelec ³ (1992)

Z původní trojice nejslabší díl, to ale neznamená, že se jedná o špatný film. Fincher svoji premieru natočil víc než dobře a bůh ví co to mohlo být za pecku, kdyby dostal od studia volnou ruku a mohl si dělat co chtěl. Geniální atmosféru filmu a skvělou filmařskou práci však nezkazí ani to, že Fincher nebyl u stříhání filmu, protože práce jeho i herců odvedená na place to drží celý nad vodou. Určitě se jedná o důstojné pokračování Xenomorfní serie. (78%)

Deadpool (2016)

Skvělá komiksovka, která je důležitá hlavně v tom, že ukazuje to, že pro R rated blockbustery je tady mnohem větší pubklikum, než pro Avengers, kteří ve srovnání s Deadpoolem působí jako suchá pohádka z disney channelu. Ne že by zrovna hlášky působily dospěle, to ne, ale to jak jsou vystavěny dialogy a to jak je film postaven z hlediska děje z něj dělá neskutečnou jízdu, kterou si nejde neužít. Reynolds si konečně protlačil Deadpoola na plátno a studio mu za to může líbat ruce a sobě peněženky. Po delší době jsme dostali plnohodnotnej nášup, kterej neni utaženej kvuli ratingu. Tohle je prostě film, kterej je jakej chce být a na nic si nehraje. Po Dark Knightovi a Watchemenech určitě nejvyzrálejší komiksová adaptace, která působí skvěle v záplavě přebarevných a finančně přepumpovaných ostaních Marvelovkách. Práce Tima Millera je skvěle odvedená a je vidět, že tenhle chlapík má skvělý cit pro vizuál. Po dlouhý době sem si užil komiksárnu naplno (89%)