REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

No takze takto,pribeh fajny,celkom napinavy,nespominam si ani na jeden nejaky hluchy moment,ale nejak ocakavaneho Oscara pre Leonarda by som neocakaval. A scenarista asi tiez nemal vela prace,malo textu,ale zase v divocine sa vela nekeca a ked hej,tak to ma hlavu aj patu,co bolo splnene,ale aj tak na viac ako 3* to nevidim.

Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005)

Jumanji vo vesmire? Dakujem, neprosim. Take nijake mi to prislo,prilis caste hadky surodencov az mo to lezie na nervy, extrémne palicate,tvrdohlave decka...no a Zorgoni,kapitola sama o sebe...nejak ma to nepobavilo,ale ze by to bola uplna somarina,taktiez nemozem povedat

Fakjů pane učiteli (2013)

Očakávania také zmiešané, keďže sám som učiteľom, ale zas sa jedná o nemeckú komédiu, čo samo o sebe sú dve slová, ktoré k sebe nejdú, pokiaľ očakávame niečo pozitívne :) Avšak bavil som sa neskutočne, nebolia ma síce ústa od smiechu, ale celkový dojem je viac než uspokojivý a môžem len odporúčať ako takú príjemnú oddychovku. Koniec je viac než sladký a "klišovitý", ale tak, čo narobíme :) A do budúcna sa možno niektorými výchovno-vzdelávacími metódami nechám inšpirovať (najmä tou, ktorá zahŕňa paintballovu zbraň), ale myslím, že je to vopred odsúdené na nepochopenie zo strany ostatných kolegov :D :D

Sex Tape (2014)

Cameronim zadok po prvé - jedna hviezda, Cameronim zadok po druhé - druhá hviezda, scéna v baráku Roba Lowe-a - tretia hviezda. Nič viac, nič menej, pobavilo, ale rýchlo zapomenuté. Človek sa až čuduje, že hodina a pol môže niekedy trvať až tak dlho, i keď miestami to bolo fakt veľmi vtipné.

Alpy (2011)

Ja neviem aké mám mať z toho pocity, keďže miestami mi to prišlo ako totálna sprostosť a miestami, že je to úplne geniálne. Úmysel a pointa celého príbehu je vskutku zaujímavá, avšak v niektorých scénach by mi roboti prišli omnoho prirodzenejší. Celé to je aj trošku mätúce a ten koniec je už absolútne delírium divákovej psychiky. A k tomu tá hierarchia, ten systém ich skupiny mi príde omnoho despotickejší ako čokoľvek iné, keď už aj na nadýchnutie asi potrebujete povolenie.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Gradácia v pravom slova zmysle, od začiatku až do konca. Ako sa to zdalo sprvoti zmätené a prirýchlo striedané záblesky snenia a reality, tak sa postupom času dej vyprofiloval v neskutočný záver.

Snowgirls (2012)

Zábery stále dookola tie isté, len iný snowpark. Jediné, čo som si z toho ako tak zobral bola informácia, kde sa dá v Európe jazdiť na snowboarde. Ale na to predsa nepotrebujem vidieť film.

Cesta na Jižní pól (2012) (TV film)

A netreba zabudnúť na Aleksandra Gamme-ho, ktorý bol síce v asi štyroch scénach, ale tie stáli za to :) Naozaj, títo chalani si zaslúžia uznanie za to, čo dokázali a že sa im podarilo zachytiť to ako je človek raz hore a raz úplne na dne a jediné, od čoho závisí jeho prežitie je vaša vôľa ísť ďalej a nevzdávať sa.

Snow way - Martin Černík story (2013)

Pôsobilo to tak, že chce do toho filmového času dať celý svoj život, čo sa mu síce povedzme, že podarilo, ale že by to uchvátilo aj diváka, to zas neviem posúdiť. A tá posledná scéna so surfingom, tak tou to zabil teda. Vôbec by mi neprekážalo, keby tam nebola a vlastne ani keby ten film bol o polovicu kratší.

Neviditelná hora (2013)

Obdivujem daného človeka, že toto dokáže a stále sa snaží prekonať samého seba, ale to je asi tak všetko. Ako film je to úplná nuda, žiadne emócie, teda aspoň ja som ich nepostrehol, všetko je rozprávané ako nejaký recept na koláč.