Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Všechno, co nakousl Jackson v předchozích dílech, došlo v Návratu krále k dokonalosti. Po zhlédnutí rozšířené verze jsem se ujistil, že nikdo a nikdy nedokáže natočit Pána prstenů lépe. Za tohle by se nemusel Jackson před Tolkienem stydět.

Zoolander (2001)

Komediální srdcovka, která ani po 10 zhlédnutích neztratila kouzlo a dokáže mě vždy dokonale rozesmát. Nejlepší komedie.

Bournův mýtus (2004)

Po Limanově vynikající jedičce převzal režisérské žezlo Greengrass a posunul celou sérii trochu jiným a o to lepším směrem. Přesto, že se musel vypořádat s méně zajimavým scénářem, je 2ka hlavně díky režii lepší. Spjatost s postavou je dotažená k dokonalosti - převážnou dobu sledujeme postavu z naprosté blízkosti, kamerou reálně pohupujucí za jeho zády. Dojem totální spjatosti zvyšuje ještě Damonův herecký výkon, protože lepšího herce si do role Bournea vážně představit nedokážu. K tomu si stačí připsat perfektní soundtrack a vizuál a máme jeden z nejlepších akčních thrillerů.

Sedm (1995)

Výběr herců a především jejich výkony jsou naprosto dokonalé (Pitt se tímhle filmem zapsal mezi nejlepší herce Hollywoodu). K tomu si přičtěte brilantní režii Finchera - jeho práce s kamerou a především se světlem a stíny dodávají nezapomenutelnou temnou atmosféru, která se postupem času proměňuje v totální depresi, ukončenou až zdrcujícím a nezapomenutelným závěrem. Nejlepší krimi, kterému se většina filmů ani nemůže přiblížit.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Narozdíl od většiny mě tenhle film dostal už napoprvé, hlavně díky hereckým výkonům Carreyho a Winsletové a díky skvělému soundtracku, který mě společně s hořkosladkým koncem filmu málem rozbrečel...

Fontána (2006)

Spolu s Věčným svitem neposkvrněné mysli nejkrásnější film o lásce. Stejný podíl úspěchu jaký mají režisér a herci, ale patří určitě i Clintu Mansellovi, který dokázal po Rekviemu za sen napsat možná ještě krásnější hudbu a nejlepší soundtrack, co jsem slyšel. První film při kterém jsem v kině zažil pocit, kdy všichni lidi v sále nemluvně čekali, než skončí závěrečné titulky. Nádhera!

Requiem za sen (2000)

Při prvním zhlédnutí mě film až do poslední 30minutovky "jen" nadchl. Po dalších zhlédnutích můžu s čistým svědomím říct, že lepší film už asi Aronofsky nenatočí (i když si to hrozně přeju). Herecký výkon Ellen Burstyn se slovy ani nedá vyjádřit. Takže možná ne WE, ale minimálně I GOT A WINNER.

Matrix (1999)

Perfektní příběh ve spojení s technologickou revolucí, dokonale vybranými herci (především Weaving) a geniální režisérskou prací bratrů Wachowských. Film, který jsem viděl nespočetněkrát a vždy se dokonale bavím. Nejoblíbenější film, ke kterému se ani po letech stále nikdo nepřiblížil.

Šestý smysl (1999)

Atmosférický thriller, povýšený díky své závěrečné pointě k nesmrtelnosti. A ikdyž je tato pointa ve filmu důležitá, působí skvěle i bez ní. Shyamalan dokázal vytvořit dokonale temnou, stísněnou atmosféru, která dělá z filmu jeden z nejlepších thrillerů/hororů jaké máte možnost vidět. A k tomu mu dopomohly i skvělé výkony Willise a především Osmenta, či perfektní hudba Howarda. Jasných 100%

Spider-Man 3 (2007)

Tak jsem si konečně udělal Spiderman maraton a podíval se na všechny díly během 3 dnů. A 100% jsem si potvrdil to, co jsem si myslel předtím - hype je svině. Spiderman 3 je totiž pro mě narozdíl od většiny na skoro stejné úrovni jako dvojka a všechno, co vadí ostatním na trojce se objevovalo už v předešlých dílech. Na celým filmu mi vadilo jen pár drobností jako ten konec se Sandmanem, kde už všechno došlo příliš daleko a hlavně ta násilně narvaná americká vlajka a tleskající lidi. Spíš mě mrzí, že si Raimi už těžko bude vybojovávat pozici jakou měl před uvedením trojky do kin a dneska by mu někteří lidi nesvěřili ani ň.