Zodiac (2007)

Jak to sakra ten Fincher dělá, že mě každý jeho film dokáže dokonale pohltit. Přestože je Zodiac "nejnormalnější" Fincherův film, patří určitě mezi ty nejlepší. Ještě bych vyzdvihl 2 scény a to zrychlenou stavbu mrakodrapu a sklepní scénu ke konci.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Jako velký fanoušek knižní předlohy jsem po filmech o Harry Potterovy chodil z kina spíše s rozpačitými dojmy (teda kromě 1.dílu). Ale to co dokázal Yates v tomhle díle - WOW. Už začátek, kdy Harry sedí na houpačce a sleduje dítě se svou mámou a následná rozstřepaná kamera při útěku před mozkomory - prostě už tady jsem nějak věděl, že to Yates dokázal. Jediné, co mi lehounce sráží tenhle film, je závěrečný boj na ministerstvu, který mohl zabírat více prostoru. A i přesto, že je 5.díl zdaleka nejlepší a myslím si, že Yates je velice dobrý režisér, velice se bojím o osud 6.dílu, kde není jedna hlavní dějová linie a ostatní se dají stejně jako v 5.díle lehce odbít - no uvidíme.

Nekonečný příběh (1984)

Jeden z nejlepších fantasy filmů. I po letech jsem se bavil skoro stejně jak za dětských let.

Gauneři (1992)

Tarantinova prvotina se sice vyznačuje možná i nejlepšími dialogy ze všech "tarantinovek", přesto celkově nedosahují kvalit jak Pulp Fiction, tak ani Kill Bill... nic to však nemění na tom, že jsem se výtečně bavil, herci byli všichni skvělí a závěr byl perfektní.

Velká ryba (2003)

Nejlepší Burtonův film, skvělý styl vyprávění a velice dojemná poslední 20 minutovka.

Titanic (1997)

Film, který vyvolal takový boom, že lidi (převážně ženského pohlaví) chodili do kina i více jak 5x. Mně v době uvedení filmu bylo 8 let a celá leta jsem Titanic a hlavně DiCapria strašně nesnášel. Až později, po zhlédnutí po letech jsem pochopil sílu celého filmu. Opět Cameron dokazuje, že jako scénárista by si nikdy na živobytí nevydělal, zato jako režisér patří mezi absolutní špičku. A na výběr herců má tak šťastnou ruku, jako málokdo jiný. Ikdyž se tady jak DiCaprio, tak Winsletová spíše ještě rozkoukávaj, za léta od uvedení se dostali mezi hereckou špičku a v každém jejich dalším filmu je očekáván nejméně další strhující herecký výkon. Jak už jsem psal, scénář je sice slabší, hlavě první polovina filmu, ale zase nás pěkně seznamuje s hlavními hrdiny, o které se v druhé, už dokonalé půlce budeme bát. Opravdu si nedokážu představit, že by někdo podobný film dokázal natočit lépe.

Trainspotting (1996)

Skvělá režie, skvělý McGregor a jeden z nejlepších filmů o drogách. Oproti Rekviemu za sen, ale chybí něco, co by dokázalo tenhle film dotáhnout na špici. Škoda.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Velmi kvalitní seriál, který i v 2.sezóně, kdy totálně změnil styl, dokáže většinu dílu přikovat se zatajeným dechem k obrazovce. I přes horší herecké výkony ústřední dvojice patří Prison Break mezi nejlepší americké seriály posledních let. Po 3.sérii jsem snížil hodnocení na 4*. Z Prisona se stává natahovaná, hloupá a ničím nepřekvapující blbost a nic nenasvědčuje tomu, že by se to v další sérii mělo změnit. Pokud bych měl hodnotit jenom 3.sérii tak bych dal tak 3* a to s odřenýma ušima. 4.série - Prvních pár dílů pokračovalo tam, kde skončila 3. - zbytečné zvraty, zmrtvýchvstání... Ale kolem 5. dílu se začalo opět něco pořádně dít a Prison byl zas jednou na té úrovni, kdy jsem ho měl rád. Celá ta zápletka kolem Scylly byla opravdu dobrá a kvalitativně se určitě vyrovnala 2.sérii - jenže pak kolem 13. dílu přišel zvrat a Prison se dostal do takových sraček, že to ani není možný. Vážně nechápu jak mohla první půlka 4.série být tak dobrá a naopak druhá tak špatná. Posledních pár minut posledního dílu docela dost zachránilo, ale dojem z celého seriálu už určitě nezměnilo. Jeden z mála seriálů, kdy jsem po posledním díle neměl pocit, že je škoda, že to všechno skončilo, ale byl jsem spíš rád.

Hrdinové (2006) (seriál)

Po rozporuplném dojezdu se mi Heroes přestávají líbit jako předtím. Velmi slabé finále 1.série mi přidalo na skeptismu a jen doufám, že 2.série dokáže opět vrátit Heroes mezi nejlepší seriály, kam bezpochyby patří. I přesto nemůžu jinak než dat plný počet, i když mám velký strach o budoucnost tohoto seriálu... V 2.sérii se potvrdily mé obavy a Heroes pokračuje v úpadku. Doufám, že tvůrci vymyslí něco nového do 3.série a vrátí Heroes na špičku. Zatím jsem nucen snížit hodnocení a doufat.

Joey (2004) (seriál)

Slabý odvar Přátel, který i tak dokáže docela pobavit. Více slabších dílů, než dobrých ale není vizitka skvělých seriálů. Slabší 3*.