Batman se vrací (1992)

Nebýt pozdější Nolanovy adaptace byl by právě druhý Burtonův díl ten nejlepší film s Batmanem jako hlavní postavou. Michael Keaton je určitě ten lepší s představitelů Batmana +DeVito a Pfeifferová v roli záporáků jsou také k nezapomenutí. Depresivní atmosféra sálá z filmu i po letech.

Saw 3 (2006)

V Saw 3 se všechny chyby druhého dílu oproti prvnímu ještě prohloubily a vznikl nezáživný ,špatně zrežírovaný film s hrozně nesympatickými herci. Filmu nakonec pomohly flashbacky hlavně do prvního dílu a konec, kdy jsem měl alespoň na chvíli pocit, že se dívám na Saw. Je hrozná škoda, že Bousman asi nepochopil o čem vlastně první Saw byl a jediné a ve výsledku vlastně pro první Saw to spíše méně důležité - všelijak vymyšlené pasti - se zde objevují v takové míře, že se dokonale ztratil jakýkoli příběh (tedy pokud vůbec nějaký ve scénáři byl). Pokud se po čtvrtém dílu nestane zázrak mám velký strach, že se zapomene jaký vlastně byl první díl a vznikne jen natahovaná série čím dál horších filmů, na které i tak bude chodit dostatek lidí, aby se zaplatil rozpočet. A to si Saw 1 prostě nezaslouží.

Ajťáci (2006) (seriál)

Skvěle napsané a zahrané postavy s chvílemi opravdu dokonalé vtípky dělají z IT Crowd to nejlepší od Červeného trpaslíka, co se na anglickém sitcomovém poli objevilo.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Ze začátku jsem byl k seriálu spíše skeptický a bral jsem ho jako průměrný sitcom. Tak v půlce 1.série se něco zlomilo a pro mě se HIMYM stal jedním z nejlepších sitcomů. Seriál, který by klidně stejně jako Přátelé mohl skvěle zabodovat i na českých televizích.

Americký gangster (2007)

Jedno z největších překvapení roku. I když už z trailerů a obsazení bylo vidět, že se bude jednat o jeden z těch lepších filmů, neočekával jsem, že Ridley dokáže natočit jeden z nejlepších kousků ve své kariéře a vytvoří klasiku na kterou se bude vzpomínat stejně jako na Kmotra nebo Mafiány.

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

Nejlepší díl z Austinovské trilogie. Sice je to vlastně jen okopírovaná jednička s pár novými nápady, ale celkový dojem mám z dvojky o chlup lepší.

Klub sráčů (2000) odpad!

Vrchol všeho. Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Nikdy nepochopím, co na něm děcka ze základky vždycky viděly.

Vyvolený (2000)

Po prvním zhlédnutí jsem nebyl z Vyvoleného příliš nadšen - nejspíš kvůli tomu, že jsem čekal něco ve stylu Šestého smyslu. Naštěstí jsem dal tomuto filmu další šanci. Shyamalanova režisérská práce dosáhla právě ve Vyvoleném svého vrcholu - práce s kamerou, atmosférou, se světlem a stíny - všechno dotažené do dokonalosti. K tomu stačí přidat výtečné herecké výkony, nápaditý scénář a hudbu a máte jeden z nejlepších filmů, které jsem viděl. P.S. Je opravdu škoda, že po natočení dvou filmů, které právě režie a scénář dosáhli na vrchol, se Shymalanův lesk vytratil a nevypadá to, že by se někdy měl vrátit.

Pelíšky (1999)

Nejlepší český porevoluční film (daleko, daleko před jakoukoli "konkurencí") a pro mě asi nejlepší film, co vůbec u nás dokázali natočit. Hlášky, které dokázali během pár let zkultovnět, česká herecká smetánka a Hřebejkův zdaleka nejlepší film.

Ratatouille (2007)

Od doby Toy Story 1 mi žádná Pixarovka nepříšla geniální jako většině lidí a nechápal jsem, co všichni na nich vidí. Pro mě to prostě byly jen dobře natočené filmy, ale nic víc. Jenže Ratatouille, když nad tím tak přemýšlím, překonalo všechno, co Pixar dosud vytvořil a konečně po 12 letech vytvořil film u kterého jsem se bavil (tím nemyslím smál) od začátku do konce. Opravdu velmi povedený animák, který překonává i Simpsony ve filmu => nejlepší animák roku.