Blade Runner (1982)

Audiovizuální lahůdka, podpořená skvělým Fordem. Příběh na první shlédnutí tíž stravitelný, takže uvidím po dalších a možná přihodím i tu pátou hvězdu.

Eragon (2006)

Jako fanoušek knížky jsem při návštěvě kina opravdu nechápal jestli jsem nevlezl do jiného sálu. Příběh (který už v knize je sám o sobě velmi jednoduchý) mi připadl jako kdyby scénarista slyšel z vyprávění o čem kniha je a prostě ji zfilmoval bez přečtení originálu. Hrozné výkony některých "herců" a konec, kdy se blíží bitva a ta nakonec trvá jen asi 10 minut byly už jen třešničkou na konec. Vím, že by si film zasloužil možná i 2*, ale protože jsem fanoušek knihy nemůžu dat víc jak 1* a to ještě slabší.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

O něco lepší než jednička, ale i přesto F4 není film, který bych komukoliv doporučil. Triky byly chvilama opravdu otřesné a Silver Surfer vypadal hůř jak T1000 před 16 lety. Sice se jednalo o letní film pro "celou" rodinu, přesto by trochu smysluplnější dialogy neškodily.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Po dokonalém "tarantinovském" začátku, přišla ne už tak dobrá druhá půlka, kde Rodriguez nedokázal vyždímat potenciál a vznikla taková vyvražďovačka se sice dobrými, ale nedotaženými nápady. Za první půlku 5* za druhou už jen 3*.

Bourneovo ultimátum (2007)

Skvělé zakončení nejlepší akční trilogie. Opět sice spadla úroveň scénáře, kdy se vlastně nic podstatného už nestane a film po příběhové stránce trochu pusobí jako natahovaná kaše. Jenže všechno ostatní je vypilované tak, že trochu slabší příběh prostě musím odpustit. Hlavně Greengrassova práce dosáhla v trojce vrcholu a Damon už jen pokračoval v tom, co mu šlo stejně skvěle i díly předtím. Celkově hodnotím všechny 3 díly na stejnou úroveň, kdy každý boduje v trochu jiných věcech, ale jedná se o nejlepší akční trilogii a právě trojka všechno zakončuje v nejlepším akčním stylu, jaký si dokážete v dnešní době představit. P.S. Doufám, že se už do pokračování nepustí.

Insomnie (2002)

Další ze skvělých Nolanových filmů. Jedna z nejlepších krimi a skvělý výkon Al Pacina v hlavní roli.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Návrat ke kořenům sice Smith zvládl a v Clerks II určitě nic nepokazil, ale neobjevuje se tu zde až tolik kultovních hlášek (i když to ukáže až čas) jako v prvním díle. Nejspíš to bude i tím, že se Smith za ty leta určitě nějak vyvinul a na tomhle snímku bylo hlavně vidět, že byl dělán s láskou a s dávkou nostalgie, kterou dokonale podtrhl konec. Po více zhlédnutích můžu s klidným svědomím napsat, že Clerks 2 se minimálně vyrovnává prvnímu dílu a čas ukázal, že se zde objevuje mnoho opravdu kultovních scén, které dokáží vždy vylepšít náladu.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Jedna z nejlepších Smithových komedií plná cameo roliček všech Smithových kamarádů a herců, kteří se objevili v předchozích filmech, navážení se do všeho na co si vzpomenete a hlavně film, kde jsou Jay a mlčenlivý Bob hlavními hrdiny filmu.

Hledám Amy (1997)

Tak tenhle film mě hodně dostal. Skvělé herecké výkony, dokonalá režie a scénář (jak jinak u Smithe, že?), dojemný konec. Nejdospělejší Kevinův film a potvrzení režisérských a scénaristických kvalit.

Flákači (1995)

Sice lehounce horší než většina Smithových filmů, přesto jedna z nejlepších komedií vůbec. Skvělé obsazení a dokonalá poslední 20-ti minutovka s vystoupením Jasona Leeho.