Klub rváčů (1999)

Stejně jako v Sedm Fincher vytvořil atmosférický film, kterým chtěl poukázat na některé problémy společnosti. Znovu z filmu sálá deprese a temnota, opět Fincher předvedl, že se jedná o nejnadanějšího režiséra a opět filmu vládnou herecké výkony jak Pitta tak Nortona ... Tentokrát se však film při uvedení do kin stal propadákem. A myslím, že to nemůže nikoho po shlédnutí filmu vůbec překvapit. Pro konzumního diváka se totiž jedná o opravdu těžko stravitelný film, s velmi nečekaným rozuzlením, které vlastně celý film převrací vzhůru nohama. A právě díky tomu se s Klubu rváčů stal kult a jeden z nejlepších filmů, které jsem viděl. Plně zasloužených 5*

Superman se vrací (2006)

Povedený film, z něhož mám však pocit, že Superman se už do 21.století nehodí a měl by přenechat štafetu Spidermanovi a ostatním.

Čarodějky (1998) (seriál)

První série mě kdysi velmi bavila a bez ujmy na zdraví bych se na ni podíval i dnes. Poté začal seriál postupně upadat a po přeobsazení spadl na dno a na Čarodějky se nedalo dívat, aniž bych se nesmál nad stupiditou scénáristů. Na poslední série by mi tady nestačilo hodnocení - odpad by byl moc.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Po dnes již trikově zastaralé jedničce, přišlo v roce 1991pokračování, které minimálně na poli digitálních efektů odvedlo pro filmový průmysl stejnou službu jako o pár let Matrix. Příběh pěkně navázal a rozvinul nakousnuté z předchozího dílu, Linda předvedla zdaleka svůj nejlepší výkon (už jen kvůli její absenci stála 3ka zaprd), Arnold ukázal, že dokáže říct i více než "I'll be back" a jeho bitva s T1000 o život malýho Connora patří dodneska k nejlepším sci-fi/akčním filmům. Cameron prostě vždycky uměl a je velká škoda, že netočí víc. Takových filmů není nikdy dost.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Quentinův vrchol tvorby, který ani po tolika letech neztratil nic na kráse. Hudba, herci, scénář, dialogy... všechno perfektní. Prostě dokonalost...

Kill Bill (2003)

Společně s Pulp Fiction Quentinův nejlepší film. Hned úvodní scéna asi všem napoví, jestli se jim film bude, či nebude líbit, protože něco takovýho se jen tak nevidí a všichni musí pochopit, že se něco podobnýho nemůže všem líbit. Mně však Tarantino úplně odrovnal a po pocitové stránce mám Kill Bill ještě daleko radši jak už tak dokonalý Pulp Fiction. Opět dokonalá hudba, skvělí herci, scénář, dialogy, ale hlavně pořádná dávka černého humoru... Film, který mě ani po několika zhlédnutí neomrzel a vždy se rád znovu podívám.

Kmotr II (1974)

Koho by napadlo, že Coppola dokáže po dokonalé jedničce přijít s pokračováním, které téměř vůbec nespadne s kvalitou dolů. Rozdělení na 2 časové linie je opravdu skvělý nápad a tak pomalu sledujeme jak vzestup celé rodiny Corleonů, tak vlastně zároveň i její pád. Hlavně poslední scéna všechno krásně propojuje a vůbec by nevadilo, kdyby žádné pokračování už nevzniklo. K dokonalosti však přibližují dvojku Kmotra především herecké výkony Pacina, De Nira (a vlastně i všech ostatních) a perfektní hudba. Na podobné filmy je radost se dívat.

Kmotr (1972)

Filmy jako je Kmotr se točí asi opravdu jen jednou za 100 let. Ani Scorsese, De Palma, Scott a vlastně ani později sám Coppola nedokázali ve svých mafiánských filmech natočit něco tak dokonalého, jako je právě Kmotr. Film, který je perfektní v každém záběru, v každé pronesené větě. Film, který je napěchovaný nezapomenutelnými scénami, hereckými výkony, hudbou. Jeden z největších diváckých zážitků.