Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Zdaleka nejlepší SW z nové trilogie a druhé nejlepší pokračování vůbec. Propojení se starou trilogií, i když všichni věděli jak film dopadne, se povedlo nadmíru dobře a já celou dobu v sále jen seděl a nechával si před sebou odehrát největší tragédii galaxie daleko,daleko odsud. A mrazení v zádech každou chvíli během poslední půlhodiny filmu mi jen dokázalo, že Lucas se za ta léta opravdu nezblaznil a první a druhý díl jsou tu jen pro přichystání půdy pro tento díl.

Shrek (2001)

Určitě jeden z nejlepších animáků všech dob. Skvělé nápady, skvělý dabing (jak v anglické, tak u tohoto filmu dokonce i české verzi - ta navíc paroduje i české pohádky, což filmu určitě pomáhá).Škoda, že další pokračování nedokázala navázat na tento animovaný skvost.

Něco na té Mary je (1998)

Suprová komedie bez které bychom možná v dnešní době neznali Bena Stillera. V roce 1998 možná kontroverzní, dnes již jenom velmi vtipná komedie, která mě při každém zhlédnutí dokonale pobaví.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Nejvěrnější zpracování knihy o Harry Potterovy. I když herci dětských rolí v tomto dílu nepředváděli kdovíjak dobré výkony, právě tento díl se mi stále zdá jako jeden z nejpovedenějších.

Pokání (2007)

Těsně před tímto filmem jsem si dělal žebříček nejlepších filmů roku 2007 - a teď ho můžu rovnou smazat a začít odznova. Soundtrack přibližující se dokonalosti, stejně tak režie, scénář, herecké výkony - nic z toho si nezaslouží něco jiného než 100% hodnocení. A ten konec! Ach jo.

Já, legenda (2007)

Od Já,legenda sem čekal strašně moc a dostal sem hodně.Začátek filmu je opravdu super a vlastně celé 2/3 filmu sem nedýchajíc pozoroval velmi dobrý výkon Smithe a skvělou režii Lawrence.I pokud se objevily jen chvilkama CGI monstra stále sem si říkal,že Já,legenda ještě má velkou šanci zamíchat pořadím v žebříčcích o nejlepší filmy roku 2007.Jenže pak přišel konec - akční pasáže by mi ani tolik nevadily(i když efekty jsou opravdu jak z deset let starého filmu),ale SPOILER nalezení dalších přeživších a zbytečné kecy o Bohovi(bla,bla,bla...) nakonec filmu strašně MOC ublížily a film nakonec působí jak americká variace na 28 dní poté.A přitom to ze začátku vypadalo tak slibně :-(

Před úsvitem (1995)

Něco přes hodinu a půl dlouhý rozhovor dvou úplně neznámých lidí, bloudících po Vídni. Linklaterova síla spočívá především v dokonalém scénáři - režisérsky totiž už potom nebylo, co pořádně vymýšlet. Výběr herců je perfektní - Julii Delpy si musí zamilovat každý, a to i přesto, že nepatří mezi nejkrásnější herečky a Ethan Hawke ji jenom perfektně doplňuje. Škoda trochu slabší druhé půlky, protože první je absolutní špička v dialogových romantických komediích. Kdybych hodnotil jen pocitově, bylo by to jasných 5*, přihlédnu-li ale k filmovým kvalitám, musím jednu hvězdu ubrat. Přesto jeden z nejoblíbenějších filmů.

Těžká váha (2005)

Nádhera. Už dlouho jsem u filmu nezažil pocity upřímné lítosti, štěstí a dalších emocí, které ve mně vzbudí opravdu malokterý film. Zápasy boxu jsou natočeny výborně, vždycky jsem věděl, co se v ringu děje a jako bych úplně cítil rány, které Russell dostával. Herecké výkony taky výborné, Russell jen potvrdil, že patří mezi nejlepší herce a Giamatti odehrál určitě svou nejlepší roli. Sečteno a podtrženo 5* a ani o trochu míň.

Arabela (1980) (seriál)

Nejlepší pohádkový seriál, který se v ČR (ČSR) za celá léta natočil. Velmi dobrý nápad v tak skvělém hávu, že i po letech se rád na Arabelu znovu podívám.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Aneb jak dokázal Paul W.S.Anderson pohřbít rovnou dvě klasické sci-fi postavy naráz.