Mladí muži za pultem (1994)

Výborný debut Smithe mezi režiséry a scénaristy. Skvělé, dnes již kultovní hlášky, nalezení Jaye s Bobem a navážení do všeho možnýho od sexu až po Star Wars.

Dogma (1999)

Jej, tak tohle se Kevinovi moc nepovedlo. Nevím, čím to bylo, ale já jsem se u tohohle filmu téměř ani nezasmál a celý film jsem byl v jakési křeči. Nebýt Jaye s Bobem tak bych snad ani nepoznal, že se jedná o Smithův film. Určitě nejhorší z jeho tvorby a pro mě spíše horší 3*.

Transformers (2007)

Po technické stránce o několik koňských délek dál než konkurence. Jenže... po příběhové stránce opravdu zoufalé, některé řeči typu: "Taky sme bývali takový, lidstvo potřebuje čas, aby se z nich stalo něco víc" (nebo něco v tom smyslu) mi spíš pokazily sledování filmu. A vtipy... sice některé byly povedené, ale byly tam i hodně trapné a hlavně jich bylo zbytečně moc. Jinak moje hodnocení je spíš 4,5*, ale vyšší prostě dát nemůžu.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Film, který sice nedělá vetřelecké sérii ostudu, ale není to už ono. Fincher dokázal ságu 3.dílem ukončit a tak to mělo nejspíš již zůstat. Ripleyová už není to, co bývala a spíše bych řekl, že mi v tomhle díle byla nesympatická. A ten konec s tím "vetřelcem" byl spíše ke zasmání, což se nejvíce zapříčinilo k nizkému hodnocení. Jediným plusem jsou tak nakonec efekty a Ron Perlman.

Vetřelec ³ (1992)

Nejhorší film mého oblíbence Finchera, ale i tak skvělé ukončení legendární série. Finchrův podpis je na filmu sice vidět, ale není to přesně to, co by podle mého dokázal například o pár let později vytvořit.

Vetřelci (1986)

Nejlepší film z vetřelecké série. Skvělá sci-fi řežba a Cameronův další zářez do síně slávy.

Vetřelec (1979)

Skvělý horor, ale až druhý nejlepší Vetřelecký film. Po těch letech a několika zhlédnutí již ztratil na dokonalé ukázce strachu a zbyl jen kristalicky dokonale natočený sci-fi horor.

Red Dwarf (1992) (TV film) odpad!

No tak to je vrchol!!!! :-(

Kobra 11 (1996) (seriál) odpad!

Hrůza, děs a nepochopení proč právě tento seriál dávají v osm večer v TV namísto mnoha, mnoha lepších seriálů, které raději dávají v nočních hodinách. Přesně tyhle pocity mě napadají pokud vidím jenom ukázky na tenhle, jak jinak než německý, "skvost".

Simpsonovi ve filmu (2007)

Simpsonovi to dokázali! Převedení na plátno se povedlo na 1, i když jsem tomu po posledních sezónách nevěřil. Geniální 20minutovka na začátku, po které sice tempo lehoulince kolísalo, ale přesto jsou Simpsonovi určitě zatím nejlepší animák roku.