Memento (2000)

Jeden z nejoriginálnějších filmů, jaké byly kdy natočeny. Výborný nápad, skvělý režisér a herci, žádná hluchá místa a ještě jednou skvělý nápad. Co víc si ještě přát?

Dokonalý trik (2006)

Opět ze spojení Nolana a Balea vznikl skvělý film. Výborné obsazení všech rolí, výborný způsob vypravování a celkově skvělá atmosféra. Jeden z nejlepších filmů roku.

Casino Royale (2006)

První James Bond na kterého jsem se nejen dokázal dodívat, ale také film, který se ihned zařadil mezi mé nejoblíbenější. Skvělý výkon Craiga, který pořádně zadupal Brosnana do země. Skvělý restart už docela stagnující série. Jedinou výtkou je zbytečně natahované finále.

Batman začíná (2005)

Jeden z nejlepších režiséru a jeden z mých nejoblíbenějších herců dokázali dokonale restartovat Batmanovskou sérii. Jediná slabá stránka filmu je finální souboj, který byl velmi nepřehledný. No a ještě samozřejmě herecký výkon Katie Holmes...

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Jim Carey ve své nejlepší komediální roli. Nezapomenutelné gagy a skvělý český dabing, dělá z Ace skvělou komedi, při které se budete válet smíchy.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Lepší než Tarantinova část. Správná dávka černého humoru, dobré použití efektů jako je přeskakování obrazu nebo chybějící kotouče a Quentin ve své nejlepší roli.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Asi nejslabší Tarantinův film, který se vyšplhal na čtyři hvězdičky, až díky druhé skupince holek, kdy začal Tarantino předvádět přesně to, co mám na něm rád.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Návrat Johna McClanea v nejlepší možné podobě. I když zde bylo pár přemrštěných momentů, nevěřím, že mohl čtvrtý díl dopadnout o moc lépe. Zatím jeden z nejlepších filmů roku.

Kruh (2002)

Film, u kterého jsem se bál méně než jsem čekal, ale o to více mě tenhle film přesvědčil o svých kvalitách. Velkou zásluhu na tom mají některé nezapomenutelné momenty (kůň na trajektu atd.) a herecký výkon Naomi Wattsové.

Život Briana (1979)

Toto je přeně můj šálek kávy. Jeden z nejvtipnějších filmů, co byl kdy natočen s výbornými nápady a skvělou písničkou nakonec.