REC (2007)

Dlouho jsem se takhle u žádného filmu nebál. Skvělý nápad použití kamery se nevím proč objevuje pouze zřídka a tady pomohl velkou měrou k atmosféře. Ve srovnání s Cloverfield, ale REC vychází jako poražený hlavně díky nedostatku WOW scén a docela nesympatické hlavní hrdince.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Opravdu skvělý seriál. Prvních 17 dílů, kdy se řeší vražda Laury Palmerové, patří mezi to nejlepší na seriálovém poli a nesouhlasím, že by byla 1.série o moc lepší, než 2.série do 9.dílu. Poté začne seriál upadat, zbytečně se zamotávat a vlastně se už nic neděje ani nevyřeší. Poslední díl naopak patří mezi nejlepší v celém seriálu a je jen škoda, že seriál dále nepokračoval.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Film mě docela hodně zklamal. Pokud člověk neviděl seriál a vůbec neví, o co se v něm jedná, poté zažije "lynchovku" v dobrém i špatném slova smyslu. Pro mě ale jako pro fanouška seriálu, film pouze odvypravěl to, co jsem už dávno věděl a skoro ničím nedokázal překvapit nebo alespoň zaujmout. Nic neříkající začátek byl úplně zbytečný (zaujala mě pouze tančící baba s modrou růží), poté co se děj přesunul do Twin Peaks jsem očekával víc detailů o tom, co vlastně Laura dělala a ne skoro jenom to, co už kdysi vypátral Cooper v seriálu. A tak jak jsem si vždycky u seriálu říkal, že Laura byla jen chudák holka, co měla prostě smůlu, tak zde jsem ji tu smrt přál téměř od začátku. Navíc jsem na filmu nenašel vůbec nic tak "lynchovského" jak jsem očekával - všechno už bylo v nějaké podobě v seriálu (trpaslík,Bob,vidiny věcí apod.). A navíc hlavní kostra filmu se pochopit dala narozdíl od jeho jiných filmů. Tímhle mě prostě Lynch nemůže nadchnout a musím říct, že i takový Lost Highway je 10x lepší film. Takže pokud se budete chtít dozvědět něco o Twin Peaks pusťte si raději prvních 17dílů seriálů a o nic nepřijdete.

Vratné lahve (2007)

Jeden z těch lepších českých filmů, s ničim nepřekvapující, ale dobře zvládnutou režií a skvělými hereckými výkony. Nebýt snových pasáží (vážně mě nazajímají sexuální choutky důchodců a už vůbec ne Boudová (ta baba vypadá tak o 10let starší než vážně je) ve spodním prádle) přemýšlel bych i o 5*, takhle to jsou čistý 4*.

Halloween (1978)

Obyčejná vyvražďovačka s dokonalým začátkem a skvělým hudebním motivem, ale s vřeštící nesympatickou Curtis a tak nenápadité vraždy jsem taky dlouho neviděl. Silnější 3*.

Batman (1989)

Na to, že druhý Burtonův Batman patří mezi mé nejoblíbenější, tak první díl mě úplně minul. Nicholson jako Joker sice předvádí dobrý výkon, stejně tak zbytek herců, ale celou dobu jsem se hodně nudil a oproti 2ce a nedej bože Nolanovým Batmanům se jedná o hodně slabší díl.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Komentář nakonec píši, až po úplném ukončení seriálu, po zhlédnutí jednoho z nejúžasnějších finále, co jsem kdy viděl. Celá ta parta okolo JDho se mi nesmazatelně zapsala do paměti a stejně jako u Přátel se dá očekávat, že jednou za rok si tuhle partičku sjedu celou znovu a vždycky se skvěle pobavím. Škoda slabších dílů v posledních sériích, kdy už se většinou dost vaří z vody a nic moc novýho se neobjevuje, ale stejně... bude mi smutno. Hooch is crazy!!!

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Skvělý seriál, kdy každý týden s očekáváním sleduji, co zas Sheldon vyvede... Ale v tom je ten problém - celý seriál v podstatě stojí a padá na jedné postavě, které jsem se úpřimně, už v druhé polovině 2.série, vcelku přejedl. Ne, že by ostatní postavy byly nezajimavé, ale díly, které se nevěnují Sheldonovi prostě nemají vůbec žádnou šťávu a oproti jak IT Crowd, tak i HIMYM prostě něco chybí. Většinu dílů se záchvaty smíchu nekonaj, spíše jen drobné pousmání => na 5* prostě málo a myslím, že seriál nemá příliš mnoho co nabídnout do budoucna, protože každé sebevíc dobré postavy se jednou přejíte.

Tenkrát v Americe (1984)

Kolosální 4hodinový epos, který vtáhne do děje a pustí až při závěrečných titulcích. Před zapnutím filmu asi v 21:00 jsem očekával, že si ho rozdělím na 3 díly a podívám se na něj jako na minisérii. Jaké pro mě nakonec bylo překvapení, když jsem celou dobu nedokázal film vypnout a pořád jsem si říkál: "Až po téhle scéně... a nebo až po té další." Opravdu skvělý film, kterému k dokonalosti chybí jen trošku zábavnější 2.půlka, která je oproti první lehounce slabší, což ale více než hodně vynahrazuje jeden z nejlepších soundtracků, skvělé herecké výkony a geniální režie Leoneho. Prostě jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl.

Sunshine (2007)

Film začíná opravdu skvěle a až do poslední třetiny si svou úroveň drží. Poslední třetina nakonec lehce kazí dojem z filmu, který nakonec zachraňuje poslední scéna filmu. Ještě musím vyzdvihnuot soundtrack, který patří k tomu nejlepšímu v tomto roce, a taky herecké obsazení a výkony. Boyleův zdaleka nejlepší film.