• Fantasy

Beowulf (2007)

Legendě o Beowulfovi chybí jakékoliv emoce. Vdechnout život remasterovaným postavám se Zemeckisovi vůbec nepodařilo. A to měl k dispozici poměrně slušnej příběh. P.S. Nebýt 3D verze (shlédnuto v IMAXu), bylo by hvězdiček ještě míň. Těšil jsem se, že si "sáhnu" na Angelinu, bohužel, grafici z ní udělali bezpohlavní figurku s oteklými rty. Nebýt mateřského znaménka na čele, ani bych ji nepoznal ;-)

Resident Evil: Zánik (2007)

Jeden nudnější díl z lehce komediálního seriálu o postapokalyptické Laře Croft a neposedných zombících.

Rocky V (1990)

Zpátky je užvaňenej boxer s umaštěným kloboukem, zašlou koženou bundou a nepovedenýma vtipama. Zpátky je to, co Rockyho dělalo Rockym.

Barva ráje (1999)

Rang-e khoda začíná titulkem "Ve jménu Boha". Jeden z mála filmů, u kterého jsem měl pocit, že sleduju skutečný příběh, skutečný život slepého chlapce a jeho zaslepeného otce. P.S. Snímek z výše uvedených důvodů neumím ohodnotit hvězdičkami.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Cate Blanchet jako Alžběta budila respekt, když zařvala, šel jsem málem do pozoru. Zbytek filmu byl ale olej.

Jako malé děti (2006)

Myslím, že k plnohodnotnýmu ocenění filmu musí mít člověk za sebou nějaké zkušenosti z manželství, musí zažít na vlastní kůži, když se láska postupem času mění na zvyk a člověk touží tomu všemu uniknout a zase ŽÍT. Jenže pak vám osud vrazí facku, která vás ze snu probere a dojde vám, že už vlastně nejste malé děti. Pro ty, kteří to ještě nezažili je k dispozici vypravěč, kterej jednání aktéru trefně popisuje (asi moje nejoblíbenější postava:-).

Erasmus a spol. (2002)

Ve srovnání s dvojkou Les Poupées russes je L'Auberge espagnole méně vyzrálé a mně ne tak blízké. Klasický výměnný studentský program, nové holky, pijatiky, spousta zkušeností a zábavy ;-) 3,5*

Rocky IV (1985)

Čtverka skrz naskrz nasáknutá dobovým rivalismem sovětského svazu a usa patří k těm nejšťavnatějším dílům s italským hřebcem. Nezapomenutelná je pro mě úvodní srážka boxérských rukavic a Rockyho outdoorovej trénink. A heslo dne je: "Každej se může změnit." :-)

Aein (2005)

To vám takhle do života vletí osudová ženská, prožijete s ní intenzivní společné chvíle a pak zase rychle zmizí jako pára nad hrncem. Navždy. Nezbyde vám nic, jen pár vzpomínek. A tak nějak je to i v Aein. Škoda jen, že film působí tak lacině. Vše je jakési umělé, nepřirozené, Ken a Barbie tlachají o ničem.... Co se týká lechtivých scén, někdy méně je více......

Ratatouille (2007)

Ne, že be Ratatouille byl špatnej film, jenže je to stejné jako s jídlem, když žemlovku nemáte rádi, tak může být sebemňamóznější a chutnat vám prostě nebude. A já animáky jednoduše nemusím. Vzhledem k mým chuťovým buňkám jsou tři hvězdy vysoké hodnocení .