• Fantasy

Město 44 (2014)

Nechápem tie nízke hodnotenia. Ja osobne som takýmto štýlom ešte film nevidela natočený. Veľmi originálny počin, ktorý zobrazuje vojnu z pohľadu dospievajúcich deciek (som zvyknutá pri takom type filmov na oveľa starších hrdinov). Krásne vyobrazenie mladíckej naivity a ideálov, ktoré tvrdo narazia na krutú realitu. Samozrejme niektoré scény boli trochu on the edge, ale film celkovo hodnotím nadpriemerne!

Bídníci (2012)

Ja som veľký fanúšik muzikálov, ale toto bolo dosť aj na mňa. Dva a pol hodinový film plný mizerných hereckých aj speváckych výkonov (česť výnimkám)! Samozrejme muzikál bol emocionálne nabitý, ale to nie je všetko. Niekto tie emócie musí aj dobre podať a to sa nestolo. Herci mi boli nesympatický a Marius a Cosette = žiadna chémia! Jediná Anne Hathaway, ktorá by stála za zmieku zomrela po 15 minútach sledovania. Vôbec nič ma na tomto neohúrilo. Čakala som aspoň na nejaké chitľavé piesne, čo by oživili toto predlhé martýrium, ale nič! Do konca som to dopozerala hádam len kôli madame Thénardier... 2* za výpravu a Helenu Bonham Carter!

Medvědí bratři 2 (2006)

Totálne sklamanie po úžasnej prvej časti! Zdalo sa mi to úplne zbytočné, príbehovo totálna zlátanina a k čarovnej atmosfére Brother Bear 1 to nemalo ani na milimeter blízsko. Hudba ma tiež ani trocha neoslovila no čo Phil Collins je Phil Collins...

Medvědí bratři (2003)

Veľmi krásny a silný príbeh z dielne Walta Disneyho. Brother Bear v sebe nesie úžasné posolstvo a na svoje si prídu ako deti, tak aj dospelí. Celým filmom vás bude sprevádzať úžasná hudba z pera Phila Collinsa. Proste nenechajte si ujsť!

Terapie láskou (2012)

Toľko psychošov na jednej kope a predsa to klape :D. Keby som nevidela začiatok filmu, tak by som si myslela, že z tej psychiatrie vlasne prepustili celú Patovu rodinku. Robert De Niro sa zhostil svojej úlohy perfektne na to, aký mu dali malý priestor. Čo sa týka Bradleyho Coopera, tento týpek sa mi začína páčiť čoraz viac a viac. Medzi ním a Jenifer Lawrence ( ktorú som nepoznala, kým som nevidela túto snímku) to klape výborne, lebo najhoršie je , ak medzi ústrednou dvojicou nie je žiadna chémia. Keď som totiž sledovala Bradlyho a Jennifer vyčaroval sa mi vždy na ksichte taký priblblý úsmev. Pre mňa, film plný rôznych emócii a to ja fakt rada. Takže nie je čo riešiť :)

Síla country (2010)

Ja osobne som čaru country hudby prepadla už strašne dávno, tak som hľadala nejaky filmík s touto tematikou a tu hľa našla som! Country Strong je veľmi silný príbeh padlej country hviezdy. Gwyneth Paltrow tu podáva vynikajúci výkon ako herecký, tak aj spevácky. Podľa môjho názoru je toto a Zamilovaný Shakespear jej najlepší film. Chytľavé pesničky a sympatické herecké obsadenie (Hedlund, Meester) ešte umocňuje môj celkový dojem. Tak teda či máte, alebo nemáte radi country vrele odporúčam :).

Občanský průkaz (2010)

,Jmenuji se Daniel Pačes a jsem váš nový spolužák" ,,Až se lépe poznáme, mohou mi někteří z vás říkat Daníku" ,,Polib nám prdel Daníku". Veľmi podarený film, ktorý vo mne zanechal hlboký dojem. Z jednej strany som sa na niektorých hláškach veľmi dobre pobavila, ale taktiež vo filme nájdete aj veľmi smutné momenty. Vôbec mi tam nechýbali známi herci, práve naopak.Prišlo mi celkom osviežujúce sledovať neopozerané tváre. Kľudne by som si dovolila ho prirovnať kvalitou k Pelíškom( až na to, že Pelíšky mali hviezdne obsadenie) .Veľmi ma bavil Popelka a môj obľúbený Lukáš Latinák v roli Čamboru ml.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Brilantné a nezabudnuteľné vygradovanie poslednej časti trilógie PP. Pripravte sa na strhujúce filmové triky (hlavne v bojovích scénach),na scény kedy vám bude v žilách tuhnúť krv a samozrejme na srdcervúce vyvrcholenie. Samozrejme herci podávajú ako vždy úžasné výkony. Nakoniec chcem len vzdať poctu Veľkému Peterovi Jacksonovi. Nik by to tak skvele nenatočil.

Zkrocená hora (2005)

Nádherná psychologická dráma v podaní Anga Leeho o láske dvoch mužov,ale v zlom čase. Heath Ledger bol vynikajúci herec a jeho smrť nás pripravila o unikátneho umelca ,o tom nie je pochýb. Heathov filmový partner Jake G. ma nesmierne prekvapil, kým som nevidela tento film vôbec som ho ako herca neregistrovala. Pripočítajte ešte nádherné prostredie tajomných hôr, to všetko podtrhnuté nádhernou hudbou Gustava Santaolallu a jednoducho vás ten film dostane! Slzy... veľa sĺz...

Shrek Třetí (2007)

V porovnaný s jednotkou a dvojkou ma tretie pokračovanie veľmi sklamalo. Myslela som si, že tvorcovia tento tretí diel vygradujú na maximum, ale veľmi som sa mýlila. Dej bol o ničom a nepodarilo sa to nijak zachrániť ani pinocchiovi ,ani perníčkovi. Sem tam sa našla pasáž ,kedy som sa ako tak dobre pobavila, ale bolo to len výnimočné. Za zmienku ale stojí animácia a tak isto Snehulienka s pesničkou od Led Zeppelin! 3 hviezdy som dala čisto z úcty k Shrekovi 1,2.