Americký gangster (2007)

Všichni chceme spravedlnost,ale Russel Crowe mně doslova žral s talíře!Charisma Denzela Washingtona je nevyčerpatelné a role byla šitá nadmíru namíru!!!Ridley Scott je extratřída,proto životopisně ztvárněná gangsterka,navíc o masivním rozmachu heroinu v U.S.A. za doby války ve Vietnamu nemohla dopadnout jinak než precizně.Kašlu na semtam nějaký mikrofon v záběru a kdosi cosi!!!Tento film je mistrovské dílo ve všech směrech,které se dají u filmu hodnotit!!!

Hon (2012)

Velmi důvěryhodná příručka účinků masy a veřejného mínění na neprávem obviněného jedince,na kterého už chybí pouze namalovat terč a vykopat mu hrob na půdě vlastního domova.A pak z tohoto místa ještě udělat siláž a kafilérku!!!Tento hon je jistě pro zmíněného jedince doživotní a nekonečně neúnavný v tom nejhorším slova smyslu!!!Mads Mikkelsen je bůh dánského filmu!!!A Jagten?Těžko stravitelný a těžkotonážně dokonalý!!!Když přijde na scénu další ,,věrozvěst" jako byl Hitler,víme,co bude následovat!!!

Sbal prachy a vypadni (1998)

Naprosto geniální zábava s horou dějových linek,které se spletou v opravdu úctyhodně živený kořen stromu.Tento strom navíc kvete úžasnými hláškami a chlapskou kuráží.Plody tohoto rozkvetlého stromu budou jistě chutnat ještě dlouho potom,co jejich zručný zahradník opustí zemský povrch!!!Bezpochyby geniální!!!

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Český komediální skvost!!!Nacpat tolik jmen a zásluh s těmito jmény spojenými,to je zkrátka kumšt!!!Svěrák a Smoljak,až na vážně nepatrné vyjímky,nemohou zklamat!!!Česká tvůrčí dvoji číslo jedna!!!

Na samotě u lesa (1976)

Menzel-Svěrák-Smoljak = neprůstřelná kombinace!!!

Trainspotting (1996)

Danny Boyle velice přesně a nestraně sdělil vše,co je třeba vědět o metle zdravého rozumu.Dnes už jistě filmová klasika,mezi filmy o drogách a narkomanech jasná jednička!Poslouží jako výborná (místy poměrně šokující) komedie,ale i jako učebnice pro mladé lidi,dnes už možná i na základních školách!!!

Prokletý ostrov (2010)

Často se mi nestává,že nevím,jak začít komentář, tak se na to vyseru hned na konci.

Podfu(c)k (2000)

Guy Ritchie je výborný filmař.I když se mu v posledních letech,podle mého názoru,trošku zcvrknul rozkrok,možná kvůli Madonně nebo jiné ,,krásce",nevím.Každopádně se zmenšili kulky filmovým nástupcům geniální pecky Lock Stock... či nyní zmíněnému SNATCHi.Je vážně obdivuhodné,jak si tvůrce pohrává s očekáváními diváků,mazlí se s každým záběrem jako s první osudovou láskou,obsazuje současnou hereckou extratřídu do rolí šitých přinejmenším namíru a tím rozehrává na plátně několik nezávislý dějových linek,které ovšem posléze začínají být velmi závislými jedna na druhé,druhá na třetí atd.Spletitost této gangsterské komedie je famozní!Film uteče jako voda,bránice pracuje na 100%,ušní bubínek zažívá příjemnou masaž díky velmi trefně a vhodně zvolenému soundtracku,po stránce násilností cítím,že Ritchie hodně kámoší s tarantinovskou noblesou v servírování násilí.Pro někoho možná přehnané tvrzení.To je mi fu(c)k!Film ovšem dále letí tempem vystřelené nábojnice z Desert Eaglu k nejzábavnějšímu rozuzlení v krimi-komediálním žánru.Určitě hodně kvalitní jak komplexně,tak v jednotlivých aspektech!!!

Mafiáni (1990)

První Scorsese,co jsem kdy viděl,mi otevřel hubu hned v úvodu.Nezestárlo!!!