Dobrý Will Hunting (1997)

Líbivý snímek s mladičkým Mattem Damonem.Neměl jsem tohoto herce příliš v lásce,hlavně po The Departed na mne dělal velice mdlý a nepřesvědčivý dojem!To jsem ovšem ještě neznal Good Will Hunting!Psychologie zde funguje naprosto bravurně.Zblížení Williamse se zmíněným Damonem je famozní stejně jako talent a inteligence tohoto grázlovského bastarda.Který ale vlastní mozkovnu,co by mohla bezesporu zdobit podstavec v soutěži Top 10 nejchytřejších svalů!!!

Kladivo na čarodějnice (1969)

Velkolepá metonomie vykonstruovanosti komunistických procesů zejména padesátých let.Lepší přirovnání mne nenapadá.Ve vlastní podstatě filmu se ani nedá hovořit o jiném záměru než jaký nám scénář nastoluje!!!Velmi kvalitní,šokující Trezorový klenot!

Psycho (1960)

Dokonalý útok na lidskou psychiku.Nejlepší Hitchcock.Tedy,co jsem zatím viděl.

Lovec jelenů (1978)

Tak tohle mne dostalo na všech frontách.Tomu říkám beznaděj!!!Tomu říkám rozpad lidské osobnosti cizí vinou!!!Mistrovské dílo!!!

Četa (1986)

Úplně seru na to, že tenhle snímek nemá děj ani zápletku.Pokud má Platoon alespoň nastínit (protože věřím, že Stoneova vzpomínka je pouhý zlomek zlomku),co všechno bylo možný ve Vietnamu vidět či zažít a nastiňuje to na základě osobních zážitků a prožitků..... Nešlo to udělat líp než stavět na pocitech a emocích!!!! Proč dávat takovou zkušenost do větších souvislostí nebo jí rámcovat do filmového příběhu!!!

Prázdniny v Římě (1953)

Romantická klasika,která nemine žádného fandu filmu.Neotřelá zápletka,laskavý humor a skutečná romantika v jednom z nejlepších romantických filmů všech dob.Doporučuji nejen ženám a gayům!

Život je krásný (1997)

Když se chci skutečně od srdce zasmát či si od plic zanadávat nebo doopravdy pobrečet,volím tento skvostný,roztomilý italský klenot,který nemá v Benigniho tvorbě obdoby.

Muž v ohni (2004)

Man on Fire je jedno velké klišé.Ovšem děvčátko Pita je okouzlující,stejně tak velecharismatický Washington.Natočeno bravurně.Téma stále aktuální,čili čtyři hvězdy(respektive 3,5) jsou optimální volba pro tento kousek.Rozhodně neurazí!

Pravdivá romance (1993)

Jeden z prvních zachvěvů dvojice Tarantino - Avary pod taktovkou mistra akčního filmu,Tonyho Scotta!Už v této lehce průměrné,ale líbivé ,,romantické" gangsterce.Ovšem talent autorské dvojice je už zde cítit na sto honů!Stejně tak výjímečnost režiséra Scotta!