Krajina přílivu (2005)

Něco mezi Texaským masakrem a Švankmajerovou Alenkou. Celkový dojem ale nic moc, při pohledu na tatínka se mi vždycky udělalo nevolno. Hlavy panenek mi zase strašně lezly na nervy. Úchylárna.

Účastníci zájezdu (2006)

V podstatě to nemá žádný děj. Většina vtipů je dost trapná a postavy schematické a otravné (gayové, Max, Pamela, babky). Všechno se tu točí kolem sexu a kolem toho, kdo s kým chce nebo nechce spát. "Srandy" kopec.

Romeo a Julie (1996)

Zpočátku filmu jsem se lekla, když jsem postavy (asi latinskoamerické mafiány) slyšela mluvit shakespearovskými verši. Měla jsem trochu problém to skousnout, protože mi to připadalo nesourodé, ale pak jsem si na to zvykla a nakonec se mi to dokonce docla líbilo. Herecké obsazení mě také nezklamalo - nikdy jsem sice nepatřila k obdivovatelkám Leonarda di Capria, tady ale společně s andělskou Claire Danes utvořil krásný pár. Milostné scény jsou dechberoucí. Film je pěkný hlavně vizuálně - třeba závěrečná scéna v kostele mě dostala. Ta stylizace se mi líbila. Všechny ty světýlka, svíčky, andělé, panenky Marie...

Jdi za svým srdcem (2000)

Na komedii to postrádalo humor (a ten, co tam byl mi nepřišel moc vtipný) a na drama to zase mělo naprosto nereálný a nesmyslný děj. "Romantiky" tam ale bylo požehnaně. To člověk jenom žasne, že má někdo odvahu tohle natočit... A pár postav mi tam šíleně lezlo na nervy, hlavně ta kamarádka hlavní hrdinky. Líbila se mi ale parodie na rockera a uhrančivé oči Jamese Fraina.

Marketa Lazarová (1967)

Tak tohle je bomba. Filmy, odehrávající se ve středověku mám ráda a tenhle je navíc krásně realistický a syrový ale zároveň poetický a mystický. Všechna ta krutost, násilí, temné pudy, magie, ale i láska, zbožnost, statečnost. K tomu temná, tajemná atmosféra a muži s jurodivým výrazem ve tváři...Takovýhle film u nás nemá obdoby. Jen se na to musím podívat ještě jednou, protože jsem napoprvé nestrávila všechny scény. Kdo nezná knižní předlohu, může se v ději trochu ztrácet.

CoMyJenVíme!? (2004)

Přiznám se, že kvantové fyzice příliš nerozumím. Tento polodokument mi v tomto případě příliš nepomohl a nepůsobil ani moc důvěryhodně. Původně jsem se těšila na výpovědi vědců a nový, neotřelý pohled na svět, ale zklamala jsem se. Film je plný "duchovních" blábolů o tom, že lidé jsou na úrovni boha, že křesťanství je špatné a že svými myšlenkami můžeme změnit celý svět - všechny byly z úst jakýchsi vědců a duchovních učitelů. Bylo zvláštní poslouchat cosi o tom, jak je třeba mít rád své tělo a jak je stárnutí pouze chybný program v naší mysli od postarší, obtloustlé paní, na jejímž obličeji se vyřádil nejméně jeden plastický chirurg. Neříkám, že několik myšlenek nebylo pozoruhodných, ale z větší míry mi to připadalo jako jakási zmatená, nesystematická, sektářská agitka. Hrané scény radši ani komentovat nebudu.

Králova přízeň (2008)

Králova přízeň se mi líbila o něco méně než Královna Alžběta a o něco více než Královna Alžběta - Zlatý věk. Pokud máte rádi nádherné kostýmy, lásku a intiky na královských dvorech, je tohle přesně film pro vás. Potěší i fanoušky krásné Natalie Portman.

Miluj mě, prosím (2004)

Příliš zmatené. Celkem o ničem. V polovině filmu jsem se začala ztrácet a stěží jsem jej dokoukala.

Zahrada (1995)

Úžasný snový zážitek! Taky bych chtěla mít takovou zahradu a žít v sepětí s přírodou...

Rozum a cit (1995)

Příjemný film z dob, kdy panovala upjatá morálka, kdy se nemluvilo narovinu, ale v náznacích, kdy jednám z nejdůležitějších kritérií při výběru partnera je to, z jaké je rodiny a kolik má peněz a kdy se vyznání lásky bralo stejně jako slib věrnosti.