Čarodějův učeň (1977)

Jedno z vrcholých děl českého animovaného filmu. Krásná, ale temná pohádka o Krabatovi, který dal přednost lásce před černou magií. Dokonce mi přijde temnější, než samotná kniha. Jako dítě jsem byla ze zhlédnutí tohoto díla pochopitelně velmi vystrašená. Dnes jsem nadšená.

Antikrist (2009)

Drama s hororovými prvky o typicky západní dichotomii příroda vs. kultura. Příroda (a tedy i žena, mající k přírodě díky svým nezvladatelným emocím a nízkým pudům daleko blíže než muž) je zde zobrazena jako zdroj všeho zla, jako něco chaotického, těžko ovladatelného, proti čemuž je třeba neustále bojovat a co je třeba ovládnout. Kulturu zde zastupuje muž, který je sice částečně zaslepen až přílišnou racionalitou, ale v zásadě vše myslí jen dobře.

Královna prokletých (2002) odpad!

Tak tohle bylo opravdu zlé. Jeden z nejhorších filmů, jaké jsem kdy viděla. Je to jako fantazie třináctileté puberťačky fascinované rockovými hvězdami, punk/emo/gothic oblečením a pohádkami o upírech, kteří zcela postrádají vše tajemné, temné a mystické. Místo zhýralého aristokrata Lestata je tu fešný namalovaný hošík, který který se snaží tvářit jako ďábelsky ve snaze upíra alespoň trochu připomínat. Děj je opravdu pitomoučký, pochopitelně doplněný o obligátní love story. Po skončení tohoto filmu jsem si pro srovnání pustila Interview s upírem. Rozdíl je opravdu propastný.

Leon (1994)

Není to špatný film, ale čekala jsem něco víc. Násilí tu bylo na můj vkus až moc (vyvraždění rodiny s dětmi, zavraždění čtyřletého chlapečka, děvčátko, které střílí ze střechy na lidi "jen tak", aby se naučilo vraždit atd.). Pedofilní podtext mi taky moc nesedl.

Protektor (2009)

Byla jsem trochu zklamaná. Asi proto, že jsem po přečtení všech recenzí, oslavujících tento film, čekala něco víc. Je pravda, že ve filmu nejsou klišé, typická pro české filmy, odehrávající se za druhé světové války. To ale ještě neznamená, že je to dobrý film!

Noc oživlých mrtvol (1968)

Chtěla bych vidět černobílou verzi, ty barvy v té kolorované mě dost rušily. Jinak, nejlepší je začátek, když se nečekaně objeví mrtvolák a honí Barbaru. To jsem se fakt bála! Pak už je to trochu slabší.

Královna ročníku (2007)

Zábavné mi to celkem připadalo, jen trochu jinak, než zřejmě tvůrci zamýšleli. Je mi záhadou, proč jsou američtí studenti tak posedlí různými volbami královen, školními večírky atd. (kde pak berou čas na studium??) a proč se tam studenti vždy dělí jen na povrchní, namyšlené a hloupé krasavce a na šeredné, zamindrákované, pro život zcela nepoužitelné šprty. Aha, zapomněla jsem, že hlavní hrdinka byla nejen chytrá, ale i sympatická a krásná... i když....

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Mě se to celkem líbilo. Co mi vadilo, byl hlavně představitel Jánošíka. Václav Jiráček je pěkný kluk, to ano, ale tohoto vůdce zbojníků jsem si vždycky představovala jinak - jako drsného, divokého chlápka, rebela a antihrdinu, ne romantického prince.... Kamera mi nevadila, ale příteli se z ní udělalo fyzicky nevolno, takže jsem druhou půlku filmu musela dokoukat sama :-(

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Ždímání emocí, nic víc. Trapné a nudné. Dala bych odpad, ale přijde mi to nefér, protože jsem to viděla vždy jen útržkovitě, když na to někdo z mého okolí koukal a já byla náhodou u toho. Nevím, jaký to má dopad na osudy těch lidí, docela bych pochybovala o tom, že po skončení pořadu budou jejich vztahy se ztracenými blýzkými už jen idilické.

Čarodějky ze Salemu (1996)

Takhle to dopadá, když jedna manipulátorská mrcha rozpoutá davovou hysterii v osadě náboženských fanatiků. Skvělý film, který odhaluje mnohé z lidské povahy!