Kyborgové (2017)

Uveritelné a pravdivé, no ako film to neprináša nič svetoborné. Dobrý náhlad do Ukrajinskej reality, na ktorú sa akosi pomaly pozabúda. Nezainteresovanému divákovi tento film može prísť tuctový.

The Punisher - Season 2 (2019) (série)

Druhá séria omoc lepšia, ale to neustále chrchlavé hučanie a machrovanie hlavného protagonistu niekedy poriadne liezlo na nervi. Taktiež mi tam všetci pripadali nejakí nesmrtelní. Fasovali do ksichtu kotúčmi z činiek, ocelovými trubkami, či hasiacimi prístrojmi a pokračovali v bitke akoby nič. Ten svatúškársky záporák prežil druhú polovinu seriálu s dierami v tele od všeličoho a tiež akosi popieral ludskú anatómiu. Trochen to pripomínalo v tomto aspekte tie hongkongské blbiny z 90-tych. Ešte k tomu toho vraždiaceho jehovistu na koniec Punisher nechá len tak ísť. Okrem tých všakovakých nezmyslov to bolo celkom dobre natočené...keď to porovnám s tou megakravinou Defenders.

Polar (2019)

Drsonina, ktorá skutočne baví a kašle na všetky konvencie. Vraždí sa tu akoby mimovolne, ale stojí to na pevných bodoch. Velmi pozitívne prekvapkanie.

Soukromá válka (2018)

Velmi autenticky natočený film o surovosti vojny, bezmocnosti a utrpení nevinných. A taktiež o následkoch na moci lipnúcich, zbabelých zmrdov typu Kaddáfi, Assad a spol. Velmi podobné francúzskej kinhe Vojnový reportér od Patricka Chauvela.

Legenda jménem T-34 (2018)

Zase iba ďalší dokaz, že Rusi nevedia natočiť objektívne posobiaci vojnový film, bez vlasteneckého geroj patosu. Skor mi to pripadalo ako Rýchlo a zbesilo v tanku, než nejaká výpovedná dráma. Opať neosovietsky pamflet, plný zbytočných spomalených záberov na letiace projektily.

Smrtelné stroje (2018)

Hrozná nedonosenosť. Kopec efektov len aby boli a okolo toho treťotriedne herecké šteky. Dopozerať to do konca bolo skutočným utrpením.

Halloween (2007)

Od úplne prvého Halloweenu prvý, ktorý sa dal pozerať a konečne sa obete nechovali jak úplní kreténi. Dokonca som pocítil aj napatie. Hudba prefektná a Meyersova sila uveritelná, nakolko to bol riadny hromotĺk. Celkom sa mi páčilo aj herecké obsadenie. Koniec totál maso. Predošlé diely s výnimkou toho povodného boli totálne zbytočné kraviny.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Po neskutočne dlhej dobe som si tento film pozrel s istými očakávaniami. Tie sa však utopili v nude a opať som si potvrdil, že filmy s Meryl Strapatou idú mimo mňa. Kamera i hudba spolu ladia a hereckým výkonom niet čo vytknúť, ale tá dejová rozťahanosť je tu skor na otravu a nedrží žiadne tempo, ako to bolo bravúrne zmáknuté napríklad v Tanci s vlkmi. Hudba Barryho je síce romantická, ale vobec nie chytlavá. Jednoducho to celé posobí hodne vlažne a pozeral som to na pať krát.

Operace Rudé moře (2018)

Celkom zdarne natočená Čínska parafráza na Hollywoodske vojnové filmy, avšak ten prepálený Čínsky patos a preafektované herecké výkony tomu kazia potenciál. Film obsahuje nespočet vydarených efektov, no je občas cítiť aj zbytočný digitál. Scénár poriadna slabota a účelovo srdcervúce momenty na mňa akosi nefungovali. Chýbal tomu proste nádych reality a tým sa to neposunulo z teritória bežných akčných snímkov...i keď odmakaných.

Rampage Ničitelé (2018)

Jeden z tých debilných, Dwayneovských blockbusterov, čo okrem nelogických akčných scén a prebujelých efektov neponúka takmer nič. Zpočiatku sa zdá, že to poskladajú aspoň okolo vtípkov, ale i to sa vytratí v ozvene rachotu a otravnej Rockovej frajeriny za každú cenu. Nechápem prečo tak odflákli toho vlka, keď už s tou opicou si tak dali záležať. Aby však A-10 Warthog so sedemhlavňovým kanónom iba pošteklil prerasteného vlka, tak to už je naozaj silná káva. No a načo poslali zvrhnúť bombu najdrahší neviditelný bombardér B-2, keď nehrozila protivzdušná obrana nad vlastným územím a je kopec lacnejších a rýchlejších strojov, čo by to v pohode dokázali?! Samý účelový efekt bez rozmyslu.