The Kid (2019)

Tento žáner ma nikdy neomrzí. Obzvlášť, keď je natočený takto elegantne a zároveň naturalisticky.

Godzilla II Král monster (2019)

Menej znamená viac. Táto Godzilla pumpovala tak moc, že z toho na koniec nebolo dovedna nič.

Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců (2013)

Ešte som tuším nevidel animák, kde by sa hmyz choval tak sprosto nereálne a neadekvátne k druhovej charakteristike. Zaujímavá myšlienka, ale blbo zrealizovaná. Fakt mimo šerbel.

Uri: The Surgical Strike (2019)

Čo sa týka akcie a zvládnutých efektov, tento počin drží krok s hollywoodskym lepším priemerom, ale svojou naivitou a patosom predčí nielen americkú tvorbu, ale dokonale strčí do kapsy i ruské marmelády podobného razenia. Boli tam i svetlé momenty, ale celkovo ich prebil ten bezhlavý hurá koncept. Občas som dokonca aj zabudol čítať titulky, nakolko mi už začínalo byť jedno, čo vlastne hovoria. Malo to potenciál, ale premrhali ho celkom nahlúplo.

Profesor a šílenec (2019)

Mel Gibson a Sean Penn predviedli výnimočný herecký koncert. Tento film je putovaním do hĺbky duše skrze pátranie po význame slov. Odpustenie je centrálnym motívom. Samotný ciel bledne popri význame cesty, ktorá formuje hlavné postavy. Niekedy nieje nutné, aby pilná a cielavedomá práca bola podmienená slávou, peniazmi, alebo hocičím racionálnym. Niekedy je cielom, aby veci jednoducho vznikli. Ich hodnota príde časom. Pokojne možete ignorovať ten slabší rating na ČSFD, pretože aj tak to vačšina ludí nechápe.

Pašerák (2018)

Plnotučný filmík na nedelu. Všetko ide tempom 88 ročného Clinta, ale tohoto deduša si človek prosto zamiluje. I v tomto veku dokáže táto žijúca legenda velmi príjemne prekvapiť a zalomcovať srdcom, ktoré je ochotné mlčky načúvať. Poklona až k zemi maestro...

Trojitá hrozba (2019)

Mela efektných kopancov, plná najvačších súčasných akčných hviezd Ázie. Záporákov si tu zahrali B-čkari z USA a Británie a hoci nešlo zrovna o oskarových borcov, tak zrejme jediní kto niečo zahral, bol Scott Adkins. Zbravčovatelá hlava steroidmi predávkovaného Michaela Jai White išla hodne na nervi. Iko Uwais (Indonezia) i Tony Jaa (Thajsko) sú síce borci v bojových umeniach, ale herecky posobia smiešne. Celé to bolo nejak moc China friendly a tá kostrbatá angličtina tomu iba uškodila. Dobre vidieť takto borcov pokope, ale somarina na n-tú. Expendables boli v žánri etalónom a odvtedy sa to snaží kdejaký šašo kopírovať.

Captain Marvel (2019)

Išiel som na to do kina s istými obavami a... totálne sa potvrdili. Spracovaním ledva priemerná Marvelovka. Marvel tu 50 rokov kŕmi komixového fanúšika nejakou schémou príbehu a zatial čo Stan Lee ešte ani poriadne nevychladol v hrobe, do kín pošlú takúto očividnú feministickú omáčku. Captain Marvel bol výnimočný hlavne tým, že ako jediný komixový hrdina zomrel na rakovinu. Oná Carol Denversová získala svoje schopnosti práve od neho nešťastnou náhodou. Vo Filme je ešte aj povodný Mar Vell ženská a to bez akejkolvek genézy. Človek by aj odpustil, že z Nicka Furyho urobili černocha, ale že to jeho prelepené oko vzniklo škrabnutím od mačičky, tak to už je prisilný bordel. Toto počínanie Marvelu mi už príde ako keby zrazu Ferrari začalo vyrábať rodinné kombíky len preto, aby pasovali mamičkám k najnovšej edícií kabeliek. Je mi blivno velebnosti...

Hovory s TGM (2018)

Tento film bol tak silným rozhovorom, že som si prial, aby nikdy neskončil. A on asi nikdy skutočne neskončí. Mimoriadny počin na počesť mimoriadneho človeka.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Po velmi dlhej dobe film, ktorému nemám čo vytknúť. Netuším o čom bola predloha, ale film je spravený plnotučne a so všetkým, čo sa dá od žánru očakávať.