Fontána (2006)

Nerad to říkám, ale ten film mě duševně rozsekal. Těžké téma, vizualizace a láska. Nádherné..

Cesta do Ameriky (1988)

Ještě starý dobrý Eddie. Hláška, kdy vystoupí poprvé u svého domu a zdraví okolní lid, dost dobré. Jinak průměrný TV film.

Hancock (2008)

Chtěl jsem akci, nonkonformního hrdinu, lehce se zasmát, nic komplikovaného a Willa mám rád, takže ok.

Cesta (2009)

Lehce pod očekávání, přesto spokojenost. Viggo Mortensen ukázal své filmové herectví v plné palbě. Ponurost prostředí a skoro beznadějné putování se záblesky naděje udržované otcovskou láskou při životě. Čekáme, co bude u cíle, zda to všechno mělo smysl či ne. Scéna, kdy Viggo vleze do ledové vody pro zásoby a nemá moc vyhlídky na něco teplého do/na sebe, brrr, skvělé! V podstatě si scénář s námi hraje a předkládá staré cliche, že i cesta, může být cíl, což zde není pravda. Kniha je lepší, ale to už tak bývá, že vlastní fantazie se těžko překonává.

Bibliotheque Pascal (2010)

Potenciálně dobrý film pokažen nekonzistencí scénáře a po sobě jdoucích scén kvalitativně nespojitých. Místy si užíváte art film a pěkné doslova snové scény. Jindy přemýšlíte na spojitostí a snažíte se přejít trošku drhnoucí děj. Zajímavý scénář. Scénka s originálního bordelu je dobře rozehraná, ale neukončená (což nemyslím sexuálně). Závěr bez gradace, motta či jen dojmu spojeného s určitým pocitem, názorem.

Zodiac (2007)

I po 3 letech si pamatuju, jak to bylo neopodstatněně dlooouhé a jak mě konec strašně naštval. Přes dobré herecké výkony tomu dám 55% a už to nechci vidět. PS: přijde mi jako cliche ukazovat 70. léta jen jako pomale se táhnoucí migraci sobů...

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Spektakulární příběh, klidnému životu ne příliš nakloněné prostředí a kvalitní herci. A pozor, Sam Rockwell soupeří s Bradem Pittem o top herce filmu, takového hajzlíka pohledat. Nic komplikovaného, ale dobře zahraného a především lehce koukatelného, tak proč ne?

Moneyball (2011)

Film by vás mohl dostat svým akurátním tempem, Bradem Pittem a také ne zcela spektakulárním pojetím. A když budete fanouškem baseballu, o to víc si vychutnáte odkazy, jež běžný evropan přechází. Má Pitt, ve své bohaté sbírce, vyloženě špatný film? Dle mě ne.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Kultovní film, který zachycuje daný stav společnosti krátce po revoluci. Přisprostle vtipný Polívka hraje prim celému filmu, ostatní jsou těsně za ním a zapadají do konceptu Věry Chytilové. Tleskám režii, tak výkonu herců, scénaři již trochu méně. Nemůžete popřít, že některé hlášky jsou ve fondu české kinematografie.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Kravina. Čekal jsem primitivní zábavu, což by nevadilo, ale také humor a ten byl natolik chabý, že jsem měl chuť to vypnout. Snad Alan Tudyk to trošku drží. A ty americké slepice, to snad mají nějaké speciální detenční zařízení se znakem módně krásná a blbá, ne?