Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Dobrá česká komedie. Jelikož sám bývalý fotbalista, který si prošel džunglí naších okresních přeborů a slyšel od kamarádů docela šílené historky, tak hodnotím palcem na horu (terminologií Radia1), ale celkově to šlo udělat lépe, vtipněji a méně čekat, co nám ukáže Krobot s Vetchým, podporovaný Sobotou a "Jajdou".

Kick-Ass (2010)

Strašné zklamání a trapný Cage. Co vás na tom baví, že dáváte okolo 80%? Myslím, že tolik lepších. Velká podobnost s Defendor (kde výborný Woody Harrelson, slabý scénář), který je o poznání výše, přestože to není také žádná pecka. Režisér by se měl vrátit k původnímu žánru (Sbal prachy a vypadni, Po krk v extázi).

V Bruggách (2008)

Vtipný thriller o zabijákovi, který tak trochu neví co dělat v díře světa jménem Brugy. Nepamatuju se, že bych se s Colinem Farrellem tak nasmál, překvapil mě Brendan Gleeson, čekal jsem víc. Chtěl bych to vidět ještě jednou, ale nevím, stále si pomatuju konec..

Revizoři (2003)

Tohle jsem nečekal (interní omluva režiséru Antalovi za předpojatost způsobenou dementním úvodním plakátem). Bavil jsem se a mělo to drive. A to prostředí metra, no jsem zase rád za opravdu jiné pracovní okolí. Sándor Csányi je dle mě herec západního střihu.

Svatba jako řemen (1967)

Skvělá komedie zcela v režii Vladimíra Pucholta. Vyšetřování znásilnění jak ho neznáme. Ta volnost scénáře a herecké výkony na dobu komančů nevídané. Leč rok 68 se již už neúprosně blížil.. Nezapomeňme na role Pavla Landovského a Jiřího Hrzáně. Občane Pucholte, děkujeme.

Šíleně smutná princezna (1968)

Jestli někdy Helena Vondráčková, tak jedině tady a zde. Klasicky dobrý Václav Neckář a dokonce se mi líbily i ty písničky, asi stárnu. Pánové Kemr a Vostřel, výborný výkon obkloben v té době nevídanýmy kulisy. Kujme pikle, pikle kujme!

Iluzionista (2010)

Kouzelník mírně za zenitem, který má pobavit publikum svými triky a sám nemá mnoho radostí. Film, kde vám stačí základní znalost francouzštiny a trocha angličtiny k porozumění kraťoučkým dialogům, o to víc je to o pocitech, hudbě a závanu Francie. Doporučuje spíše kino než noťas.

Úžasňákovi (2004)

Zábava pro velké i malé. Dobré nápady, skvělý dabing (samozřejmě myslím ten EN) a strhující animace. Přes očekávatelnou zápletku a vyústění hodnotím kladně.